REKLAMA

Dłuższe przebiegi i wydajność paliwowa w każdych warunkach pogodowych
Utworzona: 2019-06-10

Goodyear wprowadza na rynek dwie flagowe linie opon, KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby flot drogowych.

Nowe produkty odpowiadają na ciągłe zapotrzebowanie na ogumienie o doskonałej trakcji przez cały okres eksploatacji i we wszystkich warunkach pogodowych, a przy tym zdolne poradzić sobie ze zmiennym obciążeniem. Nowe generacje KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 zastępują istniejące produkty KMAX i FUELMAX.

Linie produktów KMAX i FUELMAX zostały wprowadzone na rynek w 2013 r., aby pomóc flotom w obniżeniu ich kosztów operacyjnych. Nowe generacje opon KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 oferują jeszcze więcej korzyści w zakresie oszczędności paliwa, łączności i wydłużenia przebiegów we wszystkich warunkach pogodowych. Dziś widzimy potrzebę bardziej zrównoważonych osiągów w zastosowaniach międzyregionalnych i dalekobieżnych, zapewniających płynną i wydajną codzienną eksploatację. Nowe linie oferują właścicielom flot możliwości dalszego obniżania całkowitych kosztów operacyjnych powiedział David Anckaert, wiceprezes działu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Opony Goodyear KMAX GEN-2 na oś prowadzącą i napędową, dedykowane dla flot regionalnych, zapewniają wysokie przebiegi, umożliwiając optymalizację żywotności ogumienia i pokonywanie trudnych warunków drogowych. Ogólne zalety produktów z serii KMAX D GEN-2 to do 25% lepsza trakcja we wszelkich warunkach atmosferycznych, 15% wyższa odporność na uszkodzenia i 5% lepsza efektywność paliwowa przy jednoczesnym utrzymaniu długich przebiegów, charakterystycznych dla poprzedniej generacji KMAX.Natomiast opony Goodyear FUELMAX GEN-2 na oś prowadzącą i napędową opracowano z myślą o przewozach międzyregionalnych i dalekobieżnych. Zapewniają one wysoką efektywność paliwową w połączeniu ze zwiększonymi przebiegami, doskonałą trakcję i obniżoną emisję hałasu. Ogumienie FUELMAX GEN-2 to do 10% dłuższe przebiegi, do 30% lepsza trakcja w każdych warunkach pogodowych i niższy poziom hałasu , przy jednoczesnym utrzymaniu tej samej wydajności paliwowej co poprzednia generacja opon FUELMAX.


Lepsza łączność dzięki technologii RFID

Wszystkie nowe opony KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 zawierają identyfikację radiową (RFID). Wbudowana wewnątrz opony, pozwala na łączność z systemem chmury na poziomie indywidualnego numeru seryjnego, co umożliwia łatwą identyfikację i łączność z systemami zarządzania oponami i śledzenia. Przekłada się to na efektywne dysponowanie przepływem opon, a także zapobiega kradzieży.

3PMSF i niższa emisja CO2

Nowe opony spełniają rygorystyczne wymagania przepisów dotyczących opon zimowych, w tym z oznaczeniem 3PMSF. Ze względu na najlepsze w swojej klasie niskie opory toczenia, nowe serie opon KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 przyczyniają się również do zmniejszenia emisji CO2 przez samochody ciężarowe i tym samym wspierają spełnienie przyszłych, ambitnych wymogów prawnych w tym zakresie.

Źródło: Goodyear
Do ulubionych