REKLAMA

Inteligentna mobilność wkracza na wyższy poziom
Utworzona: 2019-06-11

DB Schenker otwiera pierwszy niskoemisyjny terminal dystrybucyjny w Norwegii. Nowe centrum dystrybucyjne Oslo City Hub zmniejszy emisję CO2 w miejskim transporcie dystrybucyjnym o 80%, dzięki wykorzystaniu samochodów i motocykli elektrycznych.

Oslo City Hub to część projektu Electric City (elektryczne miasto), który skupia działania związane z wyborem miasta Oslo na Europejską Zieloną Stolicę roku 2019. DB Schenker dąży do osiągnięcia zerowej emisji we wszystkich miastach Norwegii do końca 2020 r. Projekt Oslo City Hub to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia tego celu.

Digitalizacja i bardziej zrównoważone rozwiązania będą kluczowymi czynnikami w tworzeniu przewagi konkurencyjnej w przyszłej logistyce. W DB Schenker już teraz zapoczątkowaliśmy tę przyszłość. Otwierając Oslo City Hub stawiamy kolejny krok ku radykalnemu obniżeniu emisji CO2 w naszej codziennej działalności logistycznej mówi Jochen Thewes, CEO DB Schenker.

Oslo City Hub położone na Filipstadkaia w centrum miasta. Konstruowany jest z kontenerów i zorganizowany w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej efektywną obsługę towarów. Wszystkie towary będą dostarczane przez ciężarówki i motocykle elektryczne. Jako członek inicjatywy EV100, której celem jest przyspieszenie adopcji pojazdów elektrycznych, DB Schenker zamierza sukcesywnie zastępować silniki wysokoprężne silnikami elektrycznymi w transporcie i dystrybucji do roku 2030. Firma wyznacza nowe standardy inteligentnej mobilności w ramach partnerstwa ze szwedzką firmą Einride, dzięki pierwszej na świecie w pełni elektrycznej i autonomicznej ciężarówce użytej w normalnej działalności logistycznej. W ramach projektu Air and Ocean DB Schenker prowadzi współpracę dwustronną ze poszczególnymi przewoźnikami oraz korzystając z innych form współpracy w zakresie zrównoważonych rozwiązań transportowych.

Źródło: DB Schenker
Do ulubionych