REKLAMA

Łatwo zainstalujesz i wiesz co z ładunkiem
Utworzona: 2019-06-10

Niemiecka firma idem telematics (pisownia nazwy z małych liter) radykalnie uprościła instalację i serwisowanie sprzętu telematycznego przeznaczonego do naczep, przyczep i ładowni w zabudowach samochodów ciężarowych. System TC Trailer Gateway PRO zapewnia możliwość komunikacji za pomocą różnych standardów bezprzewodowych.

Nowością w ofercie firmy idem telematics, pokazaną ostatnio na targach logistyki i transportu w Monachium, jest system TC Trailer Gateway PRO, czyli oprzyrządowanie ułatwiające instalację, obsługę serwisową oraz późniejsze rozszerzanie funkcji telematycznych. System służy jako centralny interfejs naczepy odbierający wszystkie dane z pojazdu, a także zastępujący urządzenia, które wcześniej trzeba było instalować oddzielnie przy dużym nakładzie pracy.

Po raz pierwszy sygnały informujące o stanie drzwi ładowni, pracy agregatu chłodzącego oraz ciśnieniu w oponach są przetwarzane i przekazywane bezprzewodowo, bez korzystania z portów pośrednich – i to w obu kierunkach. Kolejną nową funkcją jest instalowany w ciągniku znacznik Bluetooth umożliwiający naczepie automatyczne wykrywanie, do którego pojazdu silnikowego jest doczepiona.

TC Trailer Gateway PRO obsługuje technologie Bluetooth, WLAN i 433 MHz, a także 2G/4G z GPS, Galileo, GLONAS i inne standardy. Dane z naczepy mogą być zatem przesyłane bezpośrednio do kabiny kierowcy bez pośrednictwa sieci komórkowej i różnych serwerów. Ponadto, istnieje możliwość konfiguracji, diagnozowania i monitorowania systemu za pomocą aplikacji mobilnej.

W typowej, trzyosiowej naczepie chłodniczej wyposażonej w funkcję monitorowania ciśnienia w oponach oraz czujniki i rejestratory temperatury w ładowni, początkowa instalacja systemu zajmuje o połowę mniej czasu w porównaniu ze zwykłymi urządzeniami łączonymi za pomocą przewodów. Dzięki temu system nadaje się zarówno do współpracy z osprzętem oryginalnym, jak i do modernizacji, a możliwości dalszego rozszerzania indywidualnych rozwiązań telematycznych są właściwie nieograniczone. Oprócz połączenia bezprzewodowego, czujniki i urządzenia końcowe można nadal łączyć za pomocą magistrali danych. System obsługuje praktycznie wszystkie najważniejsze typy interfejsów.

Przewoźnicy chcą mieć możliwość wyboru rozwiązań telematycznych spełniających ich indywidualne potrzeby. Zapewnia to otwarta koncepcja oprogramowania i sprzętu. Nasz nowy system to atrakcyjna alternatywa zarówno dla oryginalnego wyposażenia, jak i w przypadku modernizacji pojazdów, ponieważ jego instalacja jest znacznie prostsza niż innych rozwiązań. Otwarty charakter systemu jest znakiem rozpoznawczym naszych produktów i kluczem do sukcesu
– powiedział Jens Zeller, dyrektor zarządzający idem telematics.
Dostawy nowego systemu na rynek rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku. Poprzednie urządzenie pozostanie w ofercie pod nazwą TC Trailer Gateway BASIC.

Źródło: BPW Bergische Achsen KG
Do ulubionych