Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Opracowany we współpracy z kierowcami i przewoźnikami

Utworzona: 2021-03-29


Wszystko po to, by zmaksymalizować funkcjonalność w warunkach normalnej działalności.

Arrival zaprezentował dane techniczne, zdjęcia i nagranie wideo z kolejnej fazy rozwoju swojego elektrycznego furgonu, który tego lata rozpocznie jazdy testowe u klientów na drogach publicznych. Zdaniem firmy, prezentowany pojazd ustanawia nowy standard dla pojazdów użytkowych: w pełni elektryczna furgonetka, wyróżniająca się zarówno ładownością (1975 kg), jak i wielkością przestrzeni ładunkowej (2,4 m3 na metr długości) w cenie porównywalnej z pojazdami napędzanymi paliwami kopalnymi ale przy znacznie niższym całkowitym koszcie posiadania (TCO). Furgonetka Arrival została opracowana we współpracy z kierowcami i przewoźnikami, aby zmaksymalizować funkcjonalność w warunkach normalnej działalności, dzięki zastosowaniu w całym pojeździe własnych, zaawansowanych technologii, które mają zapewnić klientom lepsze możliwości korzystania z technologii sieciowej, a operatorom dostęp do danych i narzędzi do zarządzania flotą.



Wewnętrzne komponenty furgonetki Arrival są sterowane własnym oprogramowaniem, które umożliwia monitorowanie stanu pojazdu w czasie rzeczywistym i konserwację predykcyjną w celu skrócenia czasu przestojów. Komponenty mogą być w przyszłości aktualizowane, zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania, co zapewnia możliwość korzystania z najnowszych technologii i wydłuża okres użytkowania. Modułowy akumulator o mocy od 44 kWh do 133 kWh daje operatorom możliwość wyboru konfiguracji najlepiej dopasowanej do ich wymagań pod względem zasięgu, co dodatkowo obniża koszty i zwiększa wydajność. Lekka aluminiowa rama i opatentowane kompozytowe panele nadwozia znacznie zmniejszają masę pojazdu, co przekłada się na większy zasięg, mniejsza częstotliwość i koszty napraw, a także dłuższą żywotność furgonetki.

Jako pojazd przeznaczony do codziennego użytkowania furgonetka została zaprojektowana tak, aby zapewnić niespotykany dotąd w segmencie pojazdów użytkowych poziom komfortu, typowy dla luksusowych samochodów osobowych - w tym podgrzewane siedzenia, niezależne przednie i tylne zawieszenie, pełną klimatyzację w kabinie i 15,6-calowy ekran dotykowy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, udało się zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia kierowcy oraz innych użytkowników dróg. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy obejmujące m.in. lusterka elektroniczne, widok 360 stopni dookoła pojazdu, zaawansowany system hamowania awaryjnego, monitorowanie martwego pola, rozpoznawanie znaków drogowych oraz asystent pasa ruchu, są dostępne w całej gamie różnych wersji furgonetki, od 5,1 m do 6,5 m długości.



Firma Arrival przewiduje, że przejście na pojazdy elektryczne w segmencie pojazdów użytkowych nastąpi nawet szybciej niż na rynku detalicznej sprzedaży samochodów, ponieważ floty komercyjne rozumieją wymagania dotyczące zasięgu, korzystają z możliwości ładowania w zajezdni i koncentrują się na kosztach. Furgonetka Arrival jest doskonale przygotowana do wykorzystania tych możliwości dzięki wyjątkowo niskiemu całkowitemu kosztowi posiadania i solidnej konstrukcji.

Źródło: Arrival
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels