Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Wydmuchał 2,7 promila alkoholu. Okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia za jazdę pod wpływem
Utworzona: 2023-09-13

Ciężarówkę zatrzymali do kontroli inspektorzy BKOE z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nietrzeźwego kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom stołecznej policji.

Na S8 w Warszawie, patrol ITD, zajmujący się kontrolą elektronicznego poboru opłat drogowych, zatrzymał ciężarówkę – wywrotkę. Uwagę inspektorów zwrócił niezabezpieczony plandeką ładunek – piach wysypywał się na jezdnię. W trakcie czynności kontrolnych, funkcjonariusze poczuli woń alkoholu od kierowcy. Inspektorzy wyjęli kluczyki ze stacyjki ciężarówki i skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Ostatnie badanie inspekcyjnym alkomatem wykazało 1,29 mg/l (ponad 2,7 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Mężczyzna oświadczył, że ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Kontrola danych kierowcy w elektronicznej bazie wykazała, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2024 r. Oprócz tego stwierdzono, że ciężarówka nie ma ważnych badań technicznych. Na koncie e-TOLL nie było również środków pieniężnych – przejazd odbywał się bez wymaganej opłaty.

W związku z tym, inspektorzy przekazali nietrzeźwego kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymali także dowód rejestracyjny ciężarówki. Właścicielowi ciężarówki grożą teraz kary pieniężne za dopuszczenie do ruchu drogowego pojazdu bez ważnego badania technicznego i za brak wniesienia opłaty drogowej.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels