Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu

Partner etransport.pl - Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu

Jesteśmy po to, aby głos branży transportowej był mocniejszy i został usłyszany przez polski rząd. Potrzebujemy regulacji polskiego rynku transportowego jak tlenu. Jesteśmy pierwszą organizacją transportową w Polsce, która reprezentuje faktyczne potrzeby Przewoźników. Stowarzyszenie APT tworzą ludzie ze świata polskiego transportu, którym zależy na konsolidacji i lepszej kondycji naszej branży. Transportowcy, którzy już nam zaufali, wiedzą, że chcemy realnej zmiany i możemy wspólnie zrobić więcej.

Transport w Polsce jest największą branżą, ale niestety bardzo rozdrobnioną. Stowarzyszenie APT zmieni ten stan rzeczy. Polski transport powinien być silny i musi być zintegrowany. Będziemy lobbować za zmianami legislacyjnymi dla transportu, aby było łatwiej w Polsce prowadzić naszą działalność gospodarczą. Już wystarczy przepisów przeszkadzających nam w codziennej pracy i tych niedostosowanych do specyfiki sektora transportowego oraz dzisiejszych czasów.

W Polsce istnieje około 200-tu tysięcy firm zajmujących się transportem ciężkim oraz dodatkowo drugie tyle firm zajmujących się transportem do 3,5 tony, tzw. Busiarzy.

Za stowarzyszeniem stoją nie tylko firmy transportowe, ale również bardzo dużo firm i branż uzależnionych od transportu tj. serwisy ciężarówek, salony sprzedaży aut ciężarowych, sklepy z częściami samochodowymi, firmy paliwowe, producenci opon i tachografów.

W 2022 roku cały sektor transportu, spedycji i logistyki pod względem przychodów został oszacowany na 375 miliardów złotych. Pod względem PKB nasz sektor odpowiada za 7 % polskiej gospodarki, a pod względem zatrudnienia to 6,5 % rynku pracy:
- Integracja polskiej branży transportowej
- Lobbowanie na rzecz polskiego transportu
- Prace nad zmianami legislacyjnymi usprawniającymi sektor transportowy

Istniejące w Polsce stowarzyszenia transportowe działają wyłącznie dla własnych korzyści finansowych, nie dbają o konsolidacje środowiska transportowego i nie spełniają postulatów polskich Przewoźników. Dodatkowo nasz rząd nie traktuje nas poważnie, pomimo tak poważnego wkładu w polskie PKB oraz byciu w czołówce europejskiego rynku transportowego. Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu zmieni stan faktyczny naszej branży. Musimy zacząć być traktowani poważnie, a może w końcu powstanie w Polsce Ministerstwo Transportu.

Branżą transportową interesują się od niedawna takie branże jak ubezpieczeniowa i prawna, z którymi już podjęliśmy współpracę.

Z powodu podziałów w polskiej branży transportowej przedstawiciele naszego rządu nie otrzymują informacji o prawdziwych problemach polskich Przewoźników. Domniemamy, że „dzięki temu” wszyscy uważają, że polski transport ma się bardzo dobrze. Mamy za sobą już spotkanie w polskim parlamencie w ramach prac komisji ustawodawczej, gdzie poruszaliśmy kwestię zmiany przepisów dotyczących diet w transporcie krajowym i międzynarodowym. Planujemy kolejne spotkania z przedstawicielami naszego społeczeństwa przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy wszystkie firmy transportowe działające na terenie Polski. Przewoźników, spedytorów i logistyków. Wszystkich zainteresowanych z branż okołotransportowych. A także producentów, którzy posiadają transport na potrzeby własne.

www.ambasadorpolskiegotransportu.pl

Artykuły partnera

Spółka z o.o. - rozwiązanie korzystne w wielu aspektach
Spółka z o.o. - rozwiązanie korzystne w wielu aspektach
2023-08-27
W kolejnym odcinku Ambasadora Polskiego Transportu "Na trasie" ekspert ubezpieczeniowy tłumaczy dlaczego prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest ryzykowne i co zyskuje przedsiębiorca przekształcając firmę w spółkę z o.o. Chodzi o aspekty podatkowe i dotyczące sukcesji.
Wysokie zarobki kierowcy nie dają gwarancji godziwej emerytury
Wysokie zarobki kierowcy nie dają gwarancji godziwej emerytury
2023-07-25
W cyklu Ambasador Polskiego Transportu "Na trasie" ukazała się rozmowa z Przemysławem Kochem, doradcą ubezpieczeniowym, właścicielem firmy Koch Insurance. Ekspert ostrzegł, że atrakcyjne wynagrodzenie, które otrzymuje kierowca, nie oznacza, że będzie się cieszył wysoką emeryturą. Rozczarowanie może być ogromne.
Dlaczego warto przerzucić część majątku firmy transportowej do fundacji rodzinnej
Dlaczego warto przerzucić część majątku firmy transportowej do fundacji rodzinnej
2023-05-11
Dawid Rejmer, radca prawny z kancelarii finansowej LEX, wyjaśnia to w rozmowie z Damianem Bartnikowskim, Ambasadorem Polskiego Transportu.
Kadry Transportowe - co się zmieniło?
Kadry Transportowe - co się zmieniło?
2023-05-06
NA TRASIE - to świeży kanał informacyjny dla przewoźników, kierowców, spedytorów i logistyków.
Dobra reputacja- dlaczego  warto jej pilnować?
Dobra reputacja- dlaczego warto jej pilnować?
2023-01-11
Nazwa „reputacja” może zwodzić i wywoływać u niektórych lekceważenie. Wszak reputacja dla niektórych nic nie znaczy. W transporcie drogowym znaczy dużo, a jej utrata może zaboleć, finansowo i nie tylko...
Czas pracy kierowców to jeden z podstawowych elementów podlegających kontroli PIP
Czas pracy kierowców to jeden z podstawowych elementów podlegających kontroli PIP
2022-11-29
Firmy transportowe użytkujące pojazdy o d.m.c. do 3,5t muszą prowadzić stosowną ewidencję, jednak nie zawsze czynią to rzetelnie. Sytuacja może się diametralnie zmienić dopiero w... 2026 roku.
Uszkodzenie lub zgubienie karty kierowcy
Uszkodzenie lub zgubienie karty kierowcy
2022-09-11
Do dalszej jazdy konieczne jest uzyskanie od wystawcy karty odpowiedniego zaświadczenia umożliwiającego kontynuację jazdy bez karty.
Tylko spokoju. Niczego więcej mu nie potrzeba...
Tylko spokoju. Niczego więcej mu nie potrzeba...
2022-02-05
W cyklu "Ambasador Polskiego Transportu" Damian Bartnikowski przeprowadził rozmowę z Mariuszem Pudzianowskim. Popularny strongman zaczął przygodę z transportem kilkanaście lat temu. Jako nagrodę otrzymał ciężarówkę IVECO, do której dokupił naczepę i zaczął wozić sprzęt na zawody. Tak się zaczęło...
Kierowca szyty na miarę?
Kierowca szyty na miarę?
2021-03-30
Za nazwą "ja-pojade.pl" kryje się innowacyjny system rekrutacji kierowców do firm transportowych. To narzędzie, które pozwala pracodawcom znaleźć obsadę środków transportu na stałe lub jakiś czas. Opowiada o tym twórca portalu Mateusz Chrzanowski w rozmowie z Ambasadorem Polskiego Transportu.
Potrzebne ocieplenie wizerunku... Czyjego? Polskich firm transportowych we Francji
Potrzebne ocieplenie wizerunku... Czyjego? Polskich firm transportowych we Francji
2021-02-14
... które nie mają tam dobrej opinii. Tego zdania jest François Nicolas Wójcikiewicz, z którym przeprowadził rozmowę Damian Bartnikowski, Ambasador Polskiego Transportu.
Nauki nigdy dość
Nauki nigdy dość
2021-01-10
O podsumowanie minionego roku w sektorze transportu drogowego poprosiliśmy Damiana Bartnikowskiego, specjalistę w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla tego sektora gospodarki, twórcę marki Ambasador Polskiego Transportu.
Na straży profesjonalizmu i dobrego imienia polskiego transportu
Na straży profesjonalizmu i dobrego imienia polskiego transportu
2020-11-11
Damian Bartnikowski jest związany z branżą transportu drogowego od 10 lat. Niedawno powołał do życia nową markę – Ambasador Polskiego Transportu. Wykorzystał swoją wiedzę i doświadczenie do skonstruowania programu eksperckiego, który ma służyć rodzimym transportowcom, podnosić ich wiedzę i umiejętności na wyższy poziom. Pomysłodawcę zapytaliśmy o szczegóły.
Wiedzieć więcej to działać lepiej...
Wiedzieć więcej to działać lepiej...
2020-09-09
Ambasador Polskiego Transportu to nowa marka na rynku transportu drogowego. Jej przedstawiciele m.in. upowszechniają wiedzę na temat przepisów prawa regulujących działalność w tym sektorze, a także podpowiadają, jak optymalizować koszty funkcjonowania firmy.
Innowacje w trosce o bezpieczeństwo i komfort kierowcy
Innowacje w trosce o bezpieczeństwo i komfort kierowcy
2020-09-05
W opinii przedstawicieli sieci Mercedes-Benz (i wielu użytkowników) nowy Actros to najbardziej innowacyjna ciężarówka na rynku. Ponad 60 innowacji technicznych, jakie wprowadzono do tej ciężarówki, zadecydowało o zdobyciu przez nią tytułu "International Truck of the Year 2020".
Trzymać rękę na pulsie!
Trzymać rękę na pulsie!
2020-08-27
Trzeba dbać o to żeby zawsze była praca i dobrze ją wykonywać. Innymi słowy, trzeba trzymać rękę na pulsie - taką receptę na sukces w biznesie transportowym ma Krzysztof Cichon, przewoźnik z Głogówka w woj. opolskim. Szef firmy był rozmówcą Damiana Bartnikowskiego prowadzącego kanał Akademia Polskiego Transportu.