Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rekord świata! 880-osiowy samojezdny transporter vs. 23 000 ton

Utworzona: 2024-05-25


Korzystając z 880-osiowego transportera modułowego zasilanego przez 28 jednostek PPU specjaliści Fagioli przetransportowali statek „Charybdis” do instalacji turbin wiatrowych o wyporności 23 163 ton ze stoczni na wodę.

Po dotarciu do brzegu statek został przewieziony na trzy równolegle ustawione barki, również za pomocą transportera SPMT. Łączna masa statku i transportera wyniosła 26 900 ton, co stanowi nowy rekord świata: najcięższy ładunek przetransportowany na barkę na kołach. Po tej operacji statek został zwodowany.

Jesteśmy dumni z faktu, że nasze produkty umożliwiły takie osiągnięcie w branży ciężkich ładunków. Nowy rekord nie tylko dowodzi doskonałej wydajności naszych transporterów SPMT, ale także w imponujący sposób pokazuje potęgę innowacji i determinację naszych klientów. Ich sukcesy są także naszymi sukcesami Filippo Baldassari, dyrektor zarządzający Grupy TII.
Pomysł modułowej platformy transportowej o szerokości 2430 milimetrów, odpowiadającej wymiarom kontenera, zrodził się w 1983 roku. Rozmiar ten gwarantuje, że transporter można wysłać do najbardziej odległych miejsc na świecie w możliwie najkrótszym czasie wykorzystując standardowy pojemnik. Szerokie możliwości mechanicznego lub elektronicznego sprzęgania linii osi SCHEUERLE SPMT w trybie luźnego sprzęgania umożliwiają teoretycznie nieograniczone obciążenia użytkowe. Jeden lub więcej zespołów zasilających (PPU), które można w razie potrzeby podłączyć do modułów, generuje energię do napędu hydrostatycznego, układu kierowniczego i operacji podnoszenia. Podstawą techniczną SCHEUERLE SPMT jest hydraulicznie wspierana oś wahadłowa oraz elektroniczny wielokierunkowy układ kierowniczy. Moduły są dostępne z 3, 4, 5, 6 lub 8 liniami osi, a nowoczesne typy opon umożliwiają nacisk na oś do 60 ton.

Transportery SPMT firmy TII SCHEUERLE dysponują największą liczbą linii osi wśród tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Z tego powodu firma została wielokrotnie uznana za światowego lidera rynku przez renomowany magazyn biznesowy WirtschaftsWoche. Klienci na całym świecie mogą wynajmować linie osiowe SCHEUERLE SPMT lub korzystać z usług partnerów kooperacyjnych posiadających kompatybilne moduły do realizacji zadań w zakresie transportu superciężkiego.

Źródło: SCHEUERLE SPMT
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels