Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ewicenter  Sp. z o .o.  (ITD-PIP)

Niewiedza i niepewność szkodzą biznesowi

Utworzona: 2021-09-29


Nieznajomość prawa szkodzi i nie usprawiedliwia łamania przepisów - reguły znane ze starożytnego Rzymu zachowały swoją aktualność. Niepewność jutra też przeszkadza w prowadzeniu biznesu, bo nie wiadomo np. czy warto inwestować w rozwój firmy. Konferencja transportowa w Wiśle pokazała, że wielu przewoźników nie wie co przyniosą w kontekście prowadzonego biznesu nadchodzące miesiące.

Każdy przedsiębiorca, także transportowy, lubi stabilność i nie znosi niepewności. Co przyniesie jutro, jakie zmiany w prawie i podatkach - zastanawia się wielu polskich przewoźników. W ich rankingu strachu wygrywa niepewność związana z Polskim Ładem, chociaż i nowe regulacje Pakietu Mobilności, zmieniające zasady delegowania pracowników (wejdą w życie od lutego 2022) odbierają spokojny sen wielu przedsiębiorcom transportowym. O tym co czeka polską branżę transportową w najbliższym czasie rozmawiali uczestnicy i prelegenci podczas konferencji zorganizowanej we wrześniu w Wiśle przez Kancelarię Transportową ITD-PIP.

Doświadczeniem ciekawym i cennym dla pogłębienia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników konferencji były wieczorne warsztaty poświęcone rozliczaniu pracy kierowców. Pomocne w tym obszarze są programy rozliczające, z których jednak trzeba umieć korzystać. Podczas warsztatów prowadzący przeprowadził eksperyment - włączał różne ustawienia programów, co przyniosło znaczną różnicę w końcowych wyliczeniach (od 300 do 3000 zł), chcociaż dane wyjściowe pozostały niezmienne. Innymi słowy, wynagrodzenie pracowników zostało nieprawidłowo zawyżone, a budżet firmy nadwerężony. W opinii organizatora spotkania w Wiśle, osoby zajmujące się w firmach rozliczaniem kierowców często popełniają błędy (np. nieprawidłowe naliczanie poszczególnych dób i rozliczanie nadgodzin), które narażają firmę na niepotrzebne wydatki.

Kancelaria Transportowa ITD-PIP zapowiada zorganizowanie kolejnej konferencji dla przewoźników, a poniższy film zawiera streszczenie tego, co się wydarzyło w Wiśle na wrześniowym spotkaniu.

Do ulubionych Ewicenter  Sp. z o .o.  (ITD-PIP)
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels