REKLAMA

Czas pracy, Diety i Zarobki

 WątekAutorPostów 
jakie stawki dla kierowców za km po kraju???
Witam. Mam pytanko bo jestem świeży. Dostałem propozycje jazdy po kraju na C+N za 0, 35zł z km. Przebiegi podobno w granicach 8-10tys. To normalne stawki czy nie?
~WITEK63Zobacz
DAW-TRANS Rogowko
CO TO ZA FIRMA
~CDN335Zobacz
praca niemcy blisko granicy
witam wszystkich. szukam pracy w niemieckiej firmie max 200 km od Szczecina. wiem jak jest także za załatwienie sprawy odpalę 50% zarobku za pierwszy miesiąc :) doświadczenie i język niem.
kaczger 33Zobacz
zpk szumowo
zarobki i atmosfera na wywrotkach w szumowie i okolicznych kopalniach
~zenek64Zobacz
Własna działalność - busy do 3. 5 t.
Witam
Chciałbym zakupić busa i jeździć międzynarodówki. Chciałbym podpiąć się pod jakąś spedycję. Oferują one stawki ( olx ) około 0, 4 Euro ( max ) za km. Czy jest to stawka normalna? Z tego co wyliczyłem bez podatku dochodowego i zusu wychodzi około 4000 zł na rękę. Wydaje mi się ta suma bardzo mała biorąc pod uwagę fakt, że nie ma mnie wtedy w domu przez 3 tygodnie i pomijam, też fakt, że dziennie trzeba robić bardzo dużo kilometrów. Czy ktoś może się wypowiedzieć się na ten temat? Może ktoś jeździ?
Dziwi mnie to, że firmy ogłaszają się, że przyjmą do pracy na busa międzynarodówkę i oferują pensję na rękę około 4500 zł. No a przecież muszą też zarobić. Z czego to wynika? Z jakieś dobrej spedycji?
Będę bardzo wdzięczny za wyrażenie opinii oraz wypowiedzeniu się w tym temacie, a w szczególności kogoś kto być może miał, ma taki interes.
Pozdrawiam
~Krzysztof25Zobacz
Program do rozliczania czasu pracy
Proszę o polecenie jakiegoś funkcjonalnego programu do rozliczania czasu pracy kierowców.
Agaciaa 1Zobacz
perfekt trans Zamienie
perfekt trans Zamienie ul kołbielska, bardzo NIE polecam pracy w tej firmie, właściciel jest nieuczciwy, kłamie, co chwilę zmienia zdanie, unika płatności, umawia się na inne stawki jak przychodzi do wypłaty wypłaca inne dużo mniejsze, pisze w ogłoszeniu że płaci podstawę, tylko że w rzeczywistości mniejszą ja na umowie. Nie polecam, nie idźcie tam, nie dajmy się tak poniżać pseudo pracodawcą, mniejmy swoją godność.
~tiger5Zobacz
Spawanie czy przerzucić się na kierowce szukam?
Witam kolegów z forum przeglądam często tą stronkę i postanowiłem zadać pytanie mianowicie jetem spawaczem z 10 letnim stażem ale mam dość tego zawodu spawam w jednej firmie i nie ma żadnych perspektyw na przyszłość bo co to jest teraz 2, 5 tys a trzeba się narobić z każdym rokiem coraz więcej roboty dokładają wypłata ta sama a zdrowie leci. Myślałem zmienić zawód może przerzucić się na kierowce mam A, B, C, CE, D, DE karta kierowcy, przewóz rzeczy i osób, adr+cysterny, HDS, uprawnienia na wózek jezdniowy tylko najważniejszego doświadczenia brak nie wiem co mam zrobić może ktoś mi doradzi może się przyjąć na jakiegoś busa lub wywrotkę na początek Jestem z woj świętokrzyskiego mój mail claver@op. pl Pozdrawiam
~Marcin76Zobacz
Caveral Szczecin
Zna ktoś firmę CAVERAL Szczecin?
Prosze o opinie.
~KIEROWCA104Zobacz
IDZIE WIELKI KRYZYS TRANSPORTOWY
Spowolnienie gospodarcze
Brexit

Potem kryzys> ogromny spadek frachtów
Jedyne rozwiązanie na utrzymanie Polskiego Transportu to obniżka płac kierowców na trudne czasy!
Firmy transportowe wychodzą teraz na zero więc Diety kierowców trzeba jak najszybciej obniżyć o połowę aby utrzymać Polską siłę transportu
Kierowcy muszą się poświęć albo inaczej pójdą na bruk!
Wybieracie bezrobocie czy mniejsze wynagrodzenia na trudne czasy?
~BMWX204.089Zobacz
Stawka za km bus
0, 5 - 1. 10 euro
~Ucar Sosnowiec Plonów 245Zobacz
CZY TRANSPORT JUŻ RUSZA?? ?
40 kilometrowe korki na granicy, coraz więcej ogłoszeń o pracę dla kierowców - czyżby wszystko wracało do normy? Znowu nastaną czasy PANA KIEROWCY a nie PSIEWOŹNIKA?
~szoferak87Zobacz
Rozliczanie diet i noclegów kierowcy busa (?)
Witam i bardzo proszę o pomoc - mam problem z rozliczeniem diet i noclegów kierowcy busa jeżdżącego poza krajem. Jeżeli chodzi o diety to raczej wszystko rozumiem, liczę czas od opuszczenia kraju do powroty, za pełne doby przysługuje cała dieta, a za resztę 1/2 lub 1/3. Mam nadzieje, że dobrze interpretuje przepisy i mogę ustalić jedną stawkę na wszystkie kraje nie mniejszą niż 30zł (taka jest chyba stawka krajowa)? Bardzo by mi to ułatwiło, ponieważ kierowca w ciągu 2 tygodni miewa nawet 6-10 'krajów docelowych'.
Główny problem mam z rozliczeniem noclegu. Kierowca śpi w "kurniku", ale ponoć nie można tego uznać za zagwarantowanie bezpłatnego noclegu i powinno mu przysługiwać 25% ryczałtu z limitu tak jakby nie przedstawił rachunku za nocleg. Z tym, że to nie jest hotel absolutnie się zgadzam. Jak w takim razie rozliczyć te noclegi - jak to na busie, kiedy trzeba to się jedzie jak jest czas to wtedy kierowca śpi lub odpoczywa, nie odbywa się to w stałych godzinach, często jedzie w nocy. Czy w ciągu doby muszę wykazać 1 nocleg czy muszę wtedy ewentualnie sprawdzac na jaki kraj by to przypadło czy także można stosować jedną stawkę na wszystkie kraje?
Bardzo proszę o pomoc, przyznam że jestem nowy w branży, proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
~Niusia22Zobacz
Własna działalność
jakie firmy biorą z własną działalnością +-200 Wielkopolska najlepiej żeby kółko strzelić na niemca i koniec mam 3 mieszkania na wynajem i chciał bym działalność otworzyć
~Mutterschwein26Zobacz
Praca kierowcy tira jak to jest naprawdę
Witam. Przymierzam się do zrobienia prawka na kat. C+E. U mnie w okolicy (pogranicze świętokrzyskiego i podkarpackiego) jest kilka zakładów produkcyjnych z zarobkami przeważnie minimum, ewentualnie niewiele więcej). A oferty dla kierowców pojawiają się dosyć często. Powiedzcie czy warto? Jaka kasa na początek i czy będą chcieli przyjąć bez doświadczenia? Wiadomo, na początku chciałbym coś na miejscu znaleźć, co by codziennie byc w domu. Później miedzynarodówka jak najbardziej. Co tak naprawdę robi kierowca tira oprócz samego prowadzenia auta? Ogólnie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami jak u was bylo na początku. Pozdrawiam
~Mat331Zobacz
Trucking Service Berlin? pracuje ktos lub pracowal???
potrzebne info
~Kamil12Zobacz
Pauza na pociągu.
Panowie jadę pierwszy raz pociągiem z Worgla do Brennero.
Czy mogę zrobić tam dzielona pauze jedenastkę jak na promie?
~Świeżak150Zobacz
NOVA OIL
SZUKAM OPINII O TEJ FIRMIE
~many101Zobacz
waberes tonie prosze o opienie Maniek Miedzna
s://trans. info/pl/zmiana-szefa -waberer-s-firma-ma- klopoty-z-powodu-kor onawirusa-178454 Drogi Panie Manku, przeczytałem wiekszość Pana wypowiedzi i jako osoby która ma dostep do wiedzy do ktorej ja nie posiadam prosze o opinie co o tym sadzić
~scancargo14Zobacz
Delegacje Kierowcy -tankowania, granice, ładunki - aplikacja
do rozliczeń napisana przez kierowce C

Cześć,
Mam na imię Grzesiek, przez 3 lata pracowałem jako kierowca C+E. W ramach próby zmiany zawodu na programistę aplikacji na telefon, tworzę aplikację dla kierowców ciężarowych oraz busów, do łatwego zapisywania etapów podróży, a potem drukowania z nich gotowych kart rozliczeniowych. Do apki i szybki sposób wpisuje się dane, a na raporcie są one szczegółowe rozbite / przekroczenia granic, tankowania (automatyczne sumowania spalania, wlanego paliwa, przejechanych kilometrów).

Aplikacja póki co nie zawiera w ogóle reklam i całkowicie darmowa. Chciałbym zebrać jak najwięcej użytkowników oraz uzyskać opinie odnośnie tego co poprawiać w aplikacji i czego brakuje, żebym mógł ją rozwijać. Miejcie na uwadze, że aplikacje napisałem jako samouk i mogą występować w niej problemy, ale staram się je naprawiać na bieżąco.
Link do aplikacji w sklepie google play. ( na androida ). - zachęcam aktywnych zawodowo kierowców do sprawdzenia aplikacji, a także tych prowadzących firmy do testowania czy zgłaszane przez kierowców raporty w takiej formie by się sprawdziły.

s://play. google. com/store/apps/detai ls?id=pl. delokiero. delegacjekiero&r eferrer=utm_source%3 Detransport%26utm_me dium%3Dforum%26utm_c ampaign%3Dpostnaforu m
grzesiekDelegacjeKierowcy 30Zobacz
Patrzę i własnym oczom nie wierzę
Co wszyscy kierowcy na to?
~DIXI53Zobacz
MOgilno - firmy + opinie
witam, proszę o informację o firmach z okolic Mogilna. Z górty dzięki.
Mariusz
~Mariusz12Zobacz
Zarobki kierowcy BOLT i UBER
Witam, jak ktoś chce zobaczyć zarobki z tych firm tygodniowe.
Praca 8-11 godzin zapraszam
Wystarczy podać maila i wyślę pod podany adres
Kwota netto 2131 zł :)
~Sancho Pancho171Zobacz
hb fracht inowroclaw
czy wiadomo co to za firma i jak placi
~czn13Zobacz
Jak ustawić pauzę weekendową na tachografie cyfrowym??
Kiedy po zakończeniu jazdy ustawiam łóżko na tachografie i wyciągam kartę, wkładam ją ponownie po 45h i tachograf pyta czy ustawić wpis manualny zaznaczam że TAK następnie pyta kiedy, o której godzinie i w jakim kraju było ostatnie wyjęcie karty następnie pyta, o godzinę, datę i kraj ponownego wsadzenia karty. Zaznaczam wszystkie te informacje zgodnie z prawdą i czy tachograf uznaje to jako pauzę weekendową?? Na innych wpisach na tym forum ( jak i na yt) widziałem że tachograf powinien zapytać jeszcze o to co się robiło w tym czasie i wtedy powinno zaznaczyć się łóżko. Czy jeżeli tachograf nie pyta co było robione w momencie gdy karty nie było w tachografie to pauza jest zapisana automatycznie??
Proszę o pomoc, jeżdżę już miesiąc i nie mam pewności czy za każdym razem mam zaliczoną pauzę weekendową.
Pozdrawiam
~Filip77Zobacz
Firmy w trujkącie Bermudzkim, Konin, Koło, Turek.
Czy istnieją w tym regionie jakieś w miarę dobre firmy transportowe jeżdżące na krajówce?
~Baltazar21Zobacz
Brak wypłaty za delegacje, pomocy!
Cześć wam!
Sprawa ma się następująco: praca w firmie od lipca, początek maja wypowiedzenie, niestety po 2 dniach zjazd 100km z Niemiec do domu i porzucenie pracy więc okres wypowienia zerwany a więc i dyscyplinarka, okej wiadomo. ALE. 10 brak wypłaty, po kilku telefonach 12 łaskawie przelew. I teraz 20 powinno być rozliczenie delegacji, brak przelewu. Pracodawca twierdzi, że nie wypłaci aż nie zostaną podpisane papiery na delegacje, nie przywiózł ich przy odbiorze auta. Wysłać pocztą nie chce. Pytanie: ma do tego prawo? Jutro z rana będzie telefon do IP oczywiście ale interesuje mnie stanowisko prawne w tej sytuacji.
Kkkszurp 34Zobacz
Hoffmann Janikowo
Słyszałem, że przychodzi nowy dyspozytor, ponoć ma pozamiatać całą ligę. Wszyscy kierowcy mają być traktowani równo bez wyjątków. Może w końcu zaczniemy wszyscy jeżdzić tak samo, a nie tak jak teraz, liga 12tyś. km a reszta chłopaków 8 tyś. no i te weekendy ktoś 3 a ktoś zero!
Pozdrawiam! Co o tym myślicie?
~roterdam 2X w tygodniu32Zobacz
Zaniżone DIETY na umowie o pracę
Dzień Dobry.
Pracuję w firmie na międzynarodówce drugi miesiąc. Czuję, że mam nieprzyjemność trafić na dziada. Pracodawca zapisał na umowie o pracę na pełen etat dietę równą 14e /każdy dzień za granicą. Jaki przepis go do tego uprawnia? Dotychczas byłem przekonany, że dieta oscyluje pomiędzy 40-50e w najczęstszych przypadkach. Proszę o pomoc.
~Krzysiu221Zobacz
5500/6000zł za 15dni-BRAK CHĘTNYCH...
Dziwnym trafem firmy szukające kierowców narzekajo na nadal na brak chętnych!' Przykład: Południowa Polska-Praca na zestaw 2/2 po UE za 5500-6000pln na ręke za ok 15dni. Firma chciała zatrudnić 2 kierowców żeby się zmieniali co 2tydnie i co?. Nic-zestaw stoi nadal pod płotem-ogłoszenie dodane w poniedziałek (13. 04).
~Maniek-Miedźna. (SPS) 325Zobacz
żuraw uprawnienia cena kursu
szukam ośrodków gdzie bym mógł zrobić uprawnia na dzwigi samochodowe zurawie jaka cena tego kursu i ogolnie jak to wyglada
~michał13Zobacz
Nowa karta kierowcy
czy jezeli konczy mi sie waznosc karty do tacho i z dniem konca wypluje mi ja a bede wtedy krecil dobowa pauze to czy musze dokrecic pauze normalnie i dopiero po pauzie wlozyc nowa karte?
~Edek19Zobacz
Praca codziennie w domu
Cześć.
Mam pytanie gdzie: w jakich firmach, branżach szukać pracy na kierowcę żeby być codziennie w domu. Który rodzaj firm będzie najlepszy?
~Witek34Zobacz
SEZON NA TRUSKAWKI a bezrobotny kierowca
Kochani ma ktoś namiary na dobrych rolników w niemczech, którzy zatrudniają do zbioru owoców lub innej pracy z zakwaterowaniem? Jestem bezrobotnym kierowcom C+E i nie mogę znaleść żadnej sensownej oferty pracy w Polsce dodam, że te które są to żenada płaca z kilometra i magnes w gratisie... , więc postanowiłem wyjechać do pracy sezonowej do niemiec.
~Polnische Arbeiter98Zobacz
brak wpisów manualnych
kierowcapolak123456 23Zobacz
WŁOCHY na dziś:2. 20-2. 50eur plandeka. Chłodnia 2. 75-3.
15eur za km.

Ale to nie ważne teraz jak na Włocha sie lata: od 2. 20-2. 50eur plandeka. Chłodnia 2. 75-3. 15eur za km. Ceny "od".
Więc Koledzy nie oszukujmy siebie i tak jak jest. Pozdrawiam.
~Maniek-Miedźna. (SPS) 382Zobacz
Niemcy-w jakim banku konto bez meldunku?
Witam
W jakim banku w Niemczech mozna zalozyc konto bez niemieckiego meldunku?
Chodzi o otrzymywanie wynagrodzenia.
Klemens1 48Zobacz
Przewóz Maszynistów
Praca przy przewozie maszynistów samochodem osobowym.
~Johny23Zobacz
Pytanie odnośnie "tarczek za okno"
Cześć, ostatnio po bliższym kontakcie z reliktem przeszłości tachografem a*alogowym, zaczełem się zastanawiać w jaki sposób niby można oszukać to urządzenie, popularne jest mówienie że "tarczki za okno" ale przecież wtedy niema ciągłości, ani przebiegu, ani dni i tak dalej, może ktoś ciekawemu wyjaśnić o co chodzi?
~Ciekawski36Zobacz
Tarcza ANTYKRYZYSOWA nie dla kierowców na etacie?
Mam pytanie do tych, którzy pracują na etacie, czy w związku z tym, że macie mało pracy i np dostajecie 1/3 wypłaty lub siedzicie cały miesiąc w domu - macie z tego tytułu jakieś wsparcie ze strony pracodawcy lub rządu? Czy jeśli kierowca się zwolni z firmy "za porozumieniem stron" dostanie jakieś wsparcie czy tylko zasiłek dla bezrobotnych? A może trzeba dostać wypowiedzenie od szefa - np. redukcja etatu... ? Jak to jest? Kierowcy na tzw. własnej działalności dobrze wychodzą na koronawirusie dostają mocne wsparcie a jak jest z tymi na etacie? Pytam bo czeka mnie chyba zmiana pracy, roboty jest mało, pieniędzy z tego jeszcze mniej, że na opłaty ledwo starcza a szef nic nie chce dołożyć - żadnego postojowego czy coś, powiedział, że pieniądze które dostaje są dla niego a nie dla kierowców.
~szofer61Zobacz
Kierowca UK
Nawiaze wspolprace z kierowcami jezdzacymi do UK streetwear@tuta. io
~Marek6Zobacz
FUH - TAS Korytów
Witam szanownych kolegów.
Panowie chciałbym się dowiedzieć jak na chwile obecną wygląda u Was praca?
Wiem, że jeździcie głównie na Hiszpanie.
Ile w domu, jakie pieniądze?
Pod czym praca?
Ogólnie czy warto?
NORMAL 2Zobacz
Pauza 45h covid
Hej, w Europie wśród kierowców krążą plotki o tym, że pauzę 45h (w tych czasach wirusowych) można wykręcać także w Belgii, Niemczech itp. Nie znalazłam żadnego paragrafu/informacji potwierdzającej tę wersję. Ma ktoś jakieś info dotyczące tego tematu? Czy to zwykłe wymyślanie, tak jak podejrzewam?
~Paula12359Zobacz
O zgrozo co sie wyrabia z tym światem trzeba im nasłać
komisje albo wysłać 100 egzemplarzy prac Leni

dziś przeczytałem na bazę w Chicago usłyszał decyzję o zwolnieniu. Firma chciała mu przy tym opłacić wszystkie przejechane dotychczas mile (w USA płacenie od mili jest w większości legalne), zwrócić koszty zakupu materaca do kabiny sypialnej (to też w Ameryce norma, kierowcy nie korzystają z materacy po kimś), a nawet zapłacić za bilet powrotny do domu.
Przecież to nie do pomyslenia czy oni tam w Juesej nie czytaja forum nie wstydzą się ze sa lout trans, proponuje nasłać na nich komisje europejską lub wystac im dzieła Lenina żeby w końcu zrozumili wyzszość socjalizmu nad kapitalizmem, lub wysłac tam konsultatnta paweł jakiś tam z białorusi, konsalt ds prawidłowego wynaradzania kierowców
~kingofderołd15Zobacz
barszczewski mielec
ktos wypowie sie na temat pracy u nich?
~zzzz1Zobacz
Transport leków.
Witajcie. Mam ofertę pracy w transporcie leków w kółkach do Barcelony i z powrotem. Jaka specyfika tej pracy i ile mogę żądać dniówki. Czy podstawa i 50 euro to nie za mało?
~Nowicjusz7Zobacz
15h pracy
Witam jak to w końcu jest 15 h pracy mozna 3 razy w tyg na na dwa tyg czy co tydzien mozna robic 3 razy po 15 h na tydzien bo nie bardzo orientuje sie
~Matizettruck173Zobacz
moje pytanie do kierowców gdzie wy teraz bierzecie prysznic
jak nawet kible pozamykane

nie pisze tego po złości ale tydz bez prysznica bym nie dał rady
~ble ble22Zobacz
Pauza 24h
Jezeli w jednym tygodniu pracy wykrece 2 przerwy po 24 godziny to zalicza sie jakos 45 godzin?
~Edek24Zobacz
pracuje u dziada
Witam.
Koledzy pracuje u Dziad Trans lecz niestety awansował na super Dziad Trans.
Proszę fachowców aby podzielili się informacjami jak radzic sobie z dziadami a w szczególności.
Jak utrudnić mu życie?
Jak spowodować aby mial koszta? jak go zrujnować? wisi mi spore pieniądze więc za ciekawe porady odwdziecze się! ktoś kiedyś pisał o spaleniu zestawu bez zestawienia śladów.
~Adrian40Zobacz