REKLAMA

Najnowsze wątki forum

 WątekAutorPostów 
Dofinansowanie prawa jazdy
Witam. Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale nie mogę znaleźć nigdzie pomocy. Mianowicie wystąpiłem początkiem 2020 o dofinansowanie kursu z urzędu pracy. Z racji iż musze zrobić długą kwalifikacje na kategorię bo jestem młodociany, dostałem dofinansowanie 4500 z czego kwalifikacja kosztowała 3300, lekarz 200 psycholog 100 i ogólnie zostało tam kilka stowek. Zdałem ostatnio kwalifikację myślałem że załapię się na jakiś kurs z unii, ale niestety nic nie ma w najbliższym czasie. Rozmawiając ze znajomymi którzy przed laty robili C+E, niedaleko wstecz, 2, 3 lata, mówili ze dostawali bony szkoleniowe rzędu 10 tys, starczało na prawko kwalifikację, egzaminy i lekarzy. Ja dostałem 4500, mam zdaną kwalifikację i zobowiązanie wobec osoby która mi podpisała papiery, ze miesiąc u niej przepracuje, ale z kwalifikacja to chyba na warsztacie albo na myjni. Sprawa wygląda tak że na dzień dzisiejszy musze z własnej kielni wyłożyć 4500 jeżeli chce jeździć na prawko, plus wordy. Czy urzędy pracy jakoś po*dły i finansują tylko połowę prawka, a nie jak dawniej jedną całą kategorię, tj całe D albo całe C z kwalifikacją? Czy padłem ofiarą niekompetencji urzędu i teraz już nie mogę złożyć wniosku o drugi bon szkoleniowy właśnie na prawko. Wiem wiem, najlepiej podejść i się dopytać, ale wirus, a dodzwonić się tam graniczy z cudem, a jak już się dodzwonisz to i tak odbierze osoba która nic z tego nie wie. Może ktoś się trafi co w ostatnim czasie robił właśnie prawko z kwalifikacją z UP. Pozdrawiam. W tym przypadku chodzi akurat o D, ale to chyba nie ma różnicy.
~szofer981Zobacz
Pauza na autostradzie we Francji
Panowie, stoję na francuskiej A10 to od soboty do poniedziałku wieczorem (zielone świątki). Czy faktycznie bilet jest ważny 24h i później naliczają cały odcinek? Czy można stać na spokojnie?
~Belial36Zobacz
Taryfikator przeladowanie busa 3, 5 tony
Witajcie. Jakie sa mandaty dla kierowcy za jazde przeladowanym busem na dzien dzisiejszy? Szukam jakiegos taryfikatora ale nie ma nic takiego. Cos czytam ze mialo wejsc nawet do 15 tys zl mandatu dla kierowcy i nie wiem czy to weszlo czy nie weszlo?
~Krzysiek3Zobacz
Zero waste, czyli po pierwsze nie marnuj!
Czasy mamy takie, że im coś bardziej obco brzmi, tym jest bardziej modne. Zero waste to jeden z tych super "nowych" trendów, który tak naprawdę znaczy tyle samo co mówione przez babcię "nic się nie może zmarnować".
etransport.pl7Zobacz
EURO FINANNCE
niby duża firma, a bardzo mało opinii o niej w internecie. czy któryś kierowca pracujący w tej firmie mógłby się wypowiedzieć na jej temat?
~gorge2Zobacz
Jeżdżące marzenie każdego kierowcy
Część z nas pamięta czas ustrojowych przemian w Polsce i w sąsiadujących z nami państwach. “Moda na zachód” dotyczyła wtedy niemalże każdego aspektu życia, z jakim się spotkaliśmy na co dzień. Oczywiście, największym natchnieniem było USA, kojarzące się z wolnością oraz innym stylem bycia, który jak najprędzej chcieliśmy wprowadzić i zastosować w naszym kraju.
etransport.pl1Zobacz
Bury Lublin
Co sądzicie o tej firmie
~Senator3Zobacz
fude serrahn
Wie ktoś co to za firma
~olaf1Zobacz
Pracownicy delegowani: Polska i Węgry przegrywają w
Trybunale?

Rzecznik generalny Sanchez-Bordona proponuje, aby Europejski Trybunał Sprawiedliwości oddalił skargi o stwierdzenie nieważności wniesione przez Węgry i Polskę przeciwko dyrektywie wzmacniającej prawa pracowników delegowanych.
etransport.pl2Zobacz
Próbował okłamać funkcjonariuszy, że ma awarię tachografu
Policjanci szybko udowodnili kierowcy, że nie mówi prawdy. Dodatkowo, po sprawdzeniu dokumentów pojazdu, okazało się, że auto nie ma aktualnych badań technicznych, a kierujący tym samochodem mężczyzna wymaganych dokumentów. 44 - latkowi może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.
etransport.pl19Zobacz
Trans eu
Trans eu wymysliło kolejną giełde w giełdzie co znow oczywiscie skupi sie na finansach firm transportowych, ktore juz sa nadwyrezone roznymi abonentami.
przykład: Pracowałes z firma produkcyjna bezposrednio i miałes kontakt. Juz nie bedziesz miał bo Trans wciska znow swoje pazerne paluchy do twojego klienta.
I jezeli chcesz dalej z nim wspołpracowac musisz nie dosc ze wykupic abonament w tej pazernej firmie to bedziez musiał zaplacic prowizje od przyjetego zlecenia.
Czyż nie jest piekne? To tylko w tym glup[im kraju jest mozliwe zeby posrednik mogł sie wciskac pomiedzy dwa wspolpracujace podmioty i czerpac z tego korzysci nie robiac nic!.
~andrzej24Zobacz
Zamieszanie z niemieckimi zakazami
Sytuacja spowodowana COVID-19 doprowadziła do powstania wielu nieporozumień związanych z zasadami panującymi na europejskich drogach.
etransport.pl10Zobacz
Niemcy: kilkumiesięczne utrudnienia na A2
Jak poinformowało tamtejsze Ministerstwo Transportu, od 2 czerwca zjazdy z A2 w kierunku Hanoweru między zjazdem do Lostau a skrzyżowaniem w Magdeburgu zostaną całkowicie zamknięte.
etransport.pl5Zobacz
czy na wjazd do hiszpanii potrzebne sa jakies dokumenty z
powodu wirusa?

witam. czy na wjazd do hiszpanii z towarem potrzebne sa jakies dokumenty, takie jak np we francji?
~marek2Zobacz
Mandat Niemcy Pomoc i Porada
Witam. Dostałem mandat w Niemczech. Kwity poniżej. Ktoś może bardziej kumaty niż ja odpowie o co chodzi? Czy będzie sprawa w sądzie czy coś trzeba będzie im odsyłać itp? Dzięki za pomoc
s://zapodaj. net/e24e6af113f25. jpg. html
s://zapodaj. net/1b9bc47d42f17. jpg. html
Ednet1967 26Zobacz
R. K. Trans Goleniów
R. K. Trans Goleniów. Ktoś coś słyszał o tej firmie?
~Mirek1Zobacz
Zakaz Niemcy
Czy zakaz jest niedziela poniedziałek czy tylko poniedziałek
~Stan5Zobacz
Urządzenie słowacja zwrot
Witam, mam pytanie jakie potrzebne są dokumenty przy zwrocie urządzenia? Mam zamiar osobiście oddać na granicy
~Tokarpl4Zobacz
Transport betonowych szamb i desek z nieprawidłowościami
Ciężarówki z przyczepami przewożące za dużo szamb betonowych oraz desek wycofali z ruchu inspektorzy łódzkiej ITD podczas nocnych działań w Piotrkowie Trybunalskim. Przedsiębiorcom grożą wysokie kary za przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdów. Zbyt ciężkie samochody niszczą nawierzchnię dróg i stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.
etransport.pl3Zobacz
Zróbmy hałas, niech na 19-stym kanale wszyscy wiedzą o
Norbercie

Walka ostatniej szansy z guzem mózgu trwa. Pomóżmy zebrać fundusze na immunoterapię w Niemczech.
etransport.pl35Zobacz
Transport z polską pomocą w trasie
We wtorek wyruszył z Warszawy transport dla sześciu państw Bałkanów Zachodnich, na którą składa się ponad 60 tys. litrów płynu do dezynfekcji powierzchni i rąk oraz 600 tys. maseczek chirurgicznych (w sumie prawie 70 ton towaru).
etransport.pl5Zobacz
Karta kierowcy w samochodach osobowych kierowców zawodowych,
- Nowy pomysł rodzi sie parlamencie eur

Parlament europejski rozpoczął prace nad nowymi projektami w zakresie bezpieczeństwa transportu ciężarowego i osobowego.
Główne zmiany mają dotyczyć sposobu ubezpieczeń, oraz czasów jazdy kierowców zawodowych. Kierowca zawodowy nie będzie miał prawa prowadzić pojazdów, które nie są wyposażone w rejestrator czasu jazdy. Ma to zakończyć patologię, podczas której kierowca wraca z wycieczki, prowadzi auto całą noc, a rano idzie do pracy i znów wsiada za kierownicę.
Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to kierowca zawodowy poruszający się samochodem bez "tacho" będzie traktowany dokładnie w taki sam sposób, jak gdyby prowadził ciężarówkę bez włożenia karty.

Zmianie ulegną również zasady ubezpieczenia pojazdów. Trwają prace nad tym, aby ubezpieczenie było płacone "na osobę", a nie "na pojazd".
Nie będzie już ubezpieczony "SAMOCHÓD MARKI SKODA O NR REJ AB 12345", tylko ubezpieczenie będzie widniało na osobę, np. CYPRIAN KLEOFAS KOZŁOWICZ zamieszkały we Wrocławiu, ul. IKSIŃSKIEGO nr domu 123 "
I teraz wszystkie zniżki będzie tracił kierowca zamiast właściciela auta, gdyż niesprawiedliwością jest żeby kierowca auto rozbił, a pracodawca stracił przez niego zniżkę.
Jest też dobra wiadomość. Za bezkolizyjną jazdę, zniżki będą większe niż dotychczas, ale na ich utratę będą miały wpływ nie tylko stłuczki i wypadki, ale również wykroczenia drogowe.
Zostanie również zmniejszony limit pkt. karnych do utraty uprawnień. Od kierowców zawodowych wymaga się więcej, prowadzą cięższe pojazdy, więc i tolerancja będzie niższa. Kierowca zawodowy w PL straci uprawnienia już za 15pkt karnych.
Jeśli prace nad nowymi projektami się zakończą, przepisy wejdą w życie od 01. 01. 2021 roku we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

A dla waszej informacji. Ja mam te informacje z pierwszej ręki, a do wiadomości publicznej zostaną podane jeszcze w wakacje.
~Cyprian Kleofas Kozłowicz28Zobacz
Mandat za nieutrzymywanie środka transportu we właściwym
stanie sanitarnym

Do uzgodnień międzyresortowych skierowany został projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Jedna z projektowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zmian dotyczy przewoźników i przewiduje mandat za brudny pojazd.
etransport.pl6Zobacz
Co może przedsiębiorca, gdy leasing sprawia mu trudność
Sytuacja gospodarcza wywołana pandemią spowodowała, że u wielu przedsiębiorców doszło do zaburzenia płynności finansowej. Przekłada się to między innymi na zwolnienia pracowników, rozwiązywanie umów zlecenie oraz kłopot z terminowym regulowaniem zobowiązań, np. z tytułu umowy leasingu.
etransport.pl4Zobacz
Zaśnięcie przyczyną najechania na tył?
Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 maja br. nad ranem na włocławskim odcinku A-1. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.
etransport.pl5Zobacz
Branża będzie miała kolejne problemy! UE i przepisy o
przedłużeniu ważności dokumentów kierowców

W dniu 5 czerwca 2020 (a częściowo 28 maja) wejdzie w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2020/698 z dnia 25 maja 2020 roku ustanawiające szczególne środki tymczasowe w związku z epidemią Covid19, dotyczące odnawiania lub przedłużania ważności niektórych certyfikatów i świadectw, licencji i zezwoleń (... ).
etransport.pl8Zobacz
Wpływu infrastruktury drogowej na działalność
przedsiębiorstw transportu drogowego

Czy możecie podzielić się opinią na ten temat?
Badanie jest poufne, a wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 10 minut.

s://docs. google. com/forms/d/e/1FAIpQ LSei4TVuJ_RiIPKma-dQ t8yggkldD-xzCwYqd7ee FeUgAegeLQ/viewform
~Marcin1Zobacz
Norwegia opłaty
Witam, czy muszę wykupić urządzenie do pobierania opłat, bo dawno temu byłem i przyszła faktura bez urządzenia?
~brandop2Zobacz
Transport aut z okolic Paderborn do Gdyni
Witam,

Poszukuję przewoźnika który przewiezie cały zestaw aut (nie wiem ile wchodzi na auto) z okolic Paderborn do Gdyni. Proszę o przesłanie oferty wraz z ilością miejsc na aucie. Auta ok 1, 5t każdy
~Sebastian4Zobacz
Wynik badania na alkomacie zaskoczył samych policjantów...
Oficer dyżurny Komendy Policji w Lubinie został telefonicznie powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na krajowej drodze K-36 jedzie cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W związku z dużym natężeniem ruchu na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd.
etransport.pl27Zobacz
poszukuje spedycji na kraj na solowke albo bus
dopiero zaczynam wiec prosze nie kometowc ze sie nie oplaca
blazej1978 2Zobacz
Porównanie giełd transportowych
Dzien dobry, zwracam się z uprzejmą prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej giełd transportowych (TimoCom, Trans. eu, Teleroute itd). Ankieta posłuzy mi do napisania pracy magisterskiej
(s://docs. google. com/forms/d/e/1FAIpQ LSffcVYH_uRMh7z9rkwS ad1NJNgjWFLIavVaQhYK O30hqmO4Fw/viewform? usp=sf_links://docs. google. com/forms/d/e/1FAIpQ LSffcVYH_uRMh7z9rkwS ad1NJNgjWFLIavVaQhYK O30hqmO4Fw/viewform? usp=sf_link)
Monisia4562 1Zobacz
Własna działalność
jakie firmy biorą z własną działalnością +-200 Wielkopolska najlepiej żeby kółko strzelić na niemca i koniec mam 3 mieszkania na wynajem i chciał bym działalność otworzyć
~Mutterschwein26Zobacz
Szykują się zmiany, między innymi w łańcuchach dostaw
Wzrost z 2734 do 3215 miliardów dolarów, co stanowi 17, 6 proc. w skali roku. O tyle ma wzrosnąć światowy rynek logistyki i łańcucha dostaw w 2020 roku. Takie szacunki przedstawione są w najnowszym raporcie o wpływie COVID-19 na rynek logistyczny według branż, rodzaju transportu oraz regionu.
etransport.pl1Zobacz
Ladunek : Pruszcz Gdański - Saint-Dizier, Grand Est 52100
Witam,

Ladunek na Frio 15T towa na paletach / bez wymiany
zal: 27/05/20 06:30 CEST
rozl: 29/05/20 18:30 CEST
cena : 1700 E - termin platnosci 7 dni po doreczeniu FV
~+31 630 841 7747Zobacz
CO Z UNIĄ
Hitler chciał rządzić całą EUROPA, podczas 2-wojny światowej, niektórzy donosili na Polskich obywateli, a teraz Niemcy też chcą rządzić EUROPĄ, czyli podobnie do (Hitlera), teraz na POLSKĘ donosi do EU PO, PSL i reszta kolaborantów, gdzie Polska racja stanu, gdy mamy donosicieli, a wszystko organizuje TUSK...
~grzegorz11Zobacz
przewóz większej liczby osób w kabinie.
Szukam ciężarówki do 7, 5 tony, w której można OKAZYJNIE przewieźć wiecej osób niż 3 (oczywiście w kabinie i zgodnie z przepisami).
W kwestii wyjaśnienia, nie zamierzam wozic ludzi tak na stałe, a jedynie mieć taką opcję okazyjnie (np. przewiezienie kilku siostrzeńców jednocześnie).
Jak udało mi się dowiedzieć taką opcję ma np. Mercedes Atego w wersji BigSpace. Wtedy mozna sie na leżance z tyłu przypiąć pasami i zgodnie z przepisami jechać.
Słyszeliście o innych tego typu pojazdach do 7, 5 tony?
MarcinWidom 7Zobacz
Zawód (nie) dla matki
"Mama-kierowca" to dla wielu nadal niewyobrażalne połączenie. Czy można być dobrą matką, będąc często w trasie? Oczywiście, że tak. Podobno kobiety to najdelikatniejsze twardzielki, także przy odrobinie chęci i dobrej organizacji dadzą sobie radę ze wszystkim.
etransport.pl23Zobacz
Wirtualne kasy fiskalne w branży transportowej całkiem
możliwe

Możliwość stosowania wirtualnych kas fiskalnych, zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Finansów, miała mieć tylko branża transportowa, ale w maju rozszerzono katalog podmiotów również o branżę gastronomiczną, hotelarską i handlu węglem.
etransport.pl1Zobacz
Śmiertelny wypadek i kierowca ciężarówki z niedozwoloną
prędkością i na cudzej karcie

Kierowca samochodu osobowego zginął po zderzeniu z ciężarówką, do którego doszło 25 maja w Szczytnej.
etransport.pl24Zobacz
Stawkuvna kraj
Koledzy czy ktoš ma dostęp do trasa interesuje mnie stawki że Strykowa 95-001 do Warszawy i warszawy do Strykowa ile teraz oferują za takim kurs dzięki za pomoc
~mat2Zobacz
FIRMA GODNA POLECENIA NA PODWÓJNA OBSADE
Witam Serdecznie. Czy może ktoś mi polecić godna firmę która przyjmuje podwójne obsady?? Może być polska a także zagraniczna. Za każdą pomoc będę wdzięczny.
~Mati954Zobacz
Delegowanie W Holandii
Czy ktoś już dostał z delegowania w Holandii rozliczenie pracownika
Jak to wychodzi na przerzutkach
~Romek9Zobacz
Mandat na landówce Niemcy
1 Pytanie. Pstryknęli mi z busa stojąc przy drodze na ograniczeniu do 70. Jest szansa, że policzą od 70, czy 100% od 60?

2 Pytanie. Tak na przyszłość. Czy tego typu fotaradry na landówkach z automatu walą foty dla dużych przy prędkości powyżej 60?

Strasznie dużo nie miałem, bo 75 max.
~Ciekawy66Zobacz
Ważność karty wygasa 26. 05.
Witam jestem w trasie. Dziś o północy wygaśnie mi karta. Mam nową. Jednak że jadę nie będę w tym czasie kręcił pauzy. Jak zmienić stara na nową karte w takim przypadku?? Stanąć o 00:00 i wyjąć włożyć nową? Uwzględniać czas utc?czy np mogę jechać do końca *hity? Jak to wygląda? Wyjaśni mi ktoś to racjonalnie. (Jadę w podwójnej)
~Patryk10Zobacz
Jedna kontrola i ponad 30 000 złotych kary dla przewoźnika
O blisko 26, 5 ton za dużo ważyła ciężarówka, którą przewożono kontenery. Pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali również problemy z tachografem, czasem pracy kierowcy i dokumentacją przewozową.
etransport.pl13Zobacz
ile pln/km?
witam, proste pytanie: jestem nowy w branzy, bus do 3. 5 kontener+winda ma wozic ciezki'' towar do ok 100km, jaka cene za km wystrzelic biorac pod uwage, ze ceny diesla beda wracaly do poziomu sprzed zarazy? dzieki
~daro14Zobacz
Pauza na pociągu.
Panowie jadę pierwszy raz pociągiem z Worgla do Brennero.
Czy mogę zrobić tam dzielona pauze jedenastkę jak na promie?
~Świeżak150Zobacz
KE domaga się, aby Dania zniosła 25-godzinny limit na
parkowanie samochodów ciężarowych

Komisja postanowiła skierować do Danii swoją uzasadnioną opinię w związku z obowiązującym w tym kraju maksymalnym okresem, w czasie którego ciężarówki mogą przebywać na państwowych parkingach, wynoszącym 25 godzin.
etransport.pl9Zobacz
następny amigo dziat trans
ręce opadają Wymagania:

prawo jazdy kat. C+E
minimum roczne doświadczenie zawodowe
uprawnieni a do przewozu rzeczy
karta kierowcy do tachografu cyfrowego
dobra organizacja pracy
dbałość o powierzony sprzęt, rzetelność, odpowiedzialność, umiejętność pracowania pod presją czasu

mile widziane uprawnienia ADR
SYSTEM PRACY:
co weekend w domu - stawka 4500zł netto
co drugi weekend w domu - stawka 5500zł netto

Praca na zabudowie PLANDEKA/CHŁODNIA.
~polo54Zobacz