REKLAMA

Najnowsze wątki forum

 WątekAutorPostów 
Szpilki na stopnice tir
Witam wie ktoś jak się nazywa lub gdzie mogę kupić szpilki przykręcane do stopnicy do tira jako tuning??
~Man2Zobacz
Dobra szkoła jazdy - Warszawa?
Zamierzam wyszkolić się na truckera c+e. Gdzie w okolicach Warszawy znajdę dobrą szkołę, która dobrze mnie przygotuje do egzaminów i późniejszego zawodu, a nie tylko da jakieś teściki online do rozwiązywania? Ktoś, coś?
~miki741Zobacz
Na widok inspektorów wpadł w panikę i uciekł na pobliski
parking

Jego zachowanie było spowodowane tym, że chwilę wcześniej zainstalował w pojeździe niedozwolony magnes, fałszujący czas pracy.
etransport.pl9Zobacz
Samym ciągnikiem - Niemcy
Witam. Jak ustawiacie Toll Collect jadąc samym ciągnikiem? Chodzi mi o kategorię wagową.
~Wiesiek2Zobacz
Rumuni nie odpuszczają - organizują kolejny strajk branży
transportowej

Protest odbędzie się 17 listopada br. na Placu Konstytucji w Bukareszcie, w godzinach 9:00 - 18:00.
etransport.pl8Zobacz
E-Toll pomyłka
Witam,

Przez pomyłkę zjechałem z autostrady A2 przez bramkę etoll (nie wiedziałem o istnieniu systemu i jechałem "po staremu"). Napisałem do administratora systemu w celu wyjaśnienia pomyłki z mojej strony (nie uiściłem opłaty, ponieważ system mnie przepuścił, a ja nie wiedząc co jest przyczyną, pojechałem dalej). Czy ktoś miał podobny problem? Opłata była niewielka, bo 2, 40zł. Nie chciałbym z powodu tak głupiej pomyłki dostać mandatu w wysokości 500zł. Czy ktoś wie czy takie odwołania są rozpatrywane pozytywnie w przypadku jednorazowej pomyłki?
~Gość9Zobacz
Co z kierowcami z Polski? Wyjaśnienie włoskiego ministerstwa
Od piątku, 15 października br. wszyscy pracownicy włoskiego sektora publicznego i prywatnego muszą przedstawić „Green Pass" (certyfikat COVID), aby uzyskać dostęp do miejsc pracy.
etransport.pl3Zobacz
Czas jazdy a wczesna przerwa
Witam wszystkich,
jak to jest z czasem jazdy w sytuacji, gdzie np. po godzinie jazdy wezmę 45min przerwy, albo przez przypadek włączy sie łóżko i potem moge jechac 4, 5godz i wezmę ustawowe 45min, czyli jazdy jest 5, 5 godz, to moge dalej jechac do 9 godz i wziąć kolejne 45 i 1 godz wiecej jazdy?
~Sobol50Zobacz
Spełnił się jeden z najczarniejszych scenariuszy wszystkich
kierowców

W zeszły wtorek ceny paliw przekroczyły próg 6 zł w wielu polskich miastach. Prawdziwy rekord padł w stolicy – 6, 77 zł za litr benzyny! Skąd taka podwyżka?
etransport.pl11Zobacz
Co tam dobrego słychać w Polsce
Kto to napisze
~skg dk12Zobacz
Volvo wprowadza pierwszy na świecie pojazd zbudowany ze
stali ekologicznej

Pojazd przeznaczony do użytku w górnictwie i kamieniołomach został zaprezentowany w Göteborgu podczas imprezy poświęconej współpracy w zakresie stali ekologicznej.
etransport.pl1Zobacz
Kierowcy pożądani na rynku pracy
Kierowcy ciężarówek i autobusów to ścisła czołówka rankingu najczęściej poszukiwanych zawodów w Polsce w 2021 roku (źródło: Główny Urząd Statystyczny).
etransport.pl18Zobacz
przepalanie auta na parkingu
niemcy chca karac kierowcow za przepalanie auta na parkingach jezeli stoimy od soboty do poniedzialku rano to nie ma mozliwosci by auta nie przepalic dziala ogrzewanie zpalamy swiatlo cos chyba jest nie tak
jac007 7Zobacz
Wyrok TSUE
W 2016 r. do polskiego prawodawstwa wszedł tzw. pakiet paliwowy, zakładający szereg zmian w przepisach prawa podatkowego, których głównym celem było zapobieganie wyłudzeniom podatku VAT w wewnątrzwspólnotowym handlu paliwami ciekłymi, co ograniczałoby negatywne konsekwencje tego procederu dla funkcjonowania rynku paliw ciekłych.
etransport.pl3Zobacz
Finansowanie kursu C, C+E- Grudziądz-Szukam
Czy jest możliwość gdzieś w Grudziądzu lub okolicach uzyskać promesę, żeby postarać się o dofinansowanie?
SylwiaKasprowicz 4Zobacz
Paczka 1 kg musi być na pace?
Jak w tytule.
Czy naprawdę wioząc karton lub paczkę która wazy tyle i jest tak mała ze moge ja dać do kieszeni muszę umieścić na pace?
Jak to jest z karami o i ile są.
Otwierać plandekę i jeszcze to zabezpieczyć...
Czy można w kabinie.
Dzięki.
~Jacek4Zobacz
Problem Litwa
Trochę jako rodowitego Polaka boli Mnie że takie łajno jak litwin stawia się 38 milionowemu narodowi zbrojnemu do zajęcia w ciągu 1 godziny tego obesranego kraju, a kradną i biją cioty polskie, tak ma być?
~Polak5Zobacz
Kierowca zawodowy i operator wózka widłowego okradli firmę.
Grozi im do 5 lat więzienia

Mężczyźni wspólnie dokonali kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych oraz zużytych akumulatorów. Wartość skradzionego mienia to ponad 70 tysięcy złotych.
etransport.pl13Zobacz
Lekarze przypominają dotyczy C19
Tekst ten pojawił się na stronie radia Zet w zakładce zdrowie.

- Odmawiajmy seksu, jeśli nasz partner ma objawy cov-19
- nie całujemy się podczas wykonywania czynności seksualnych, podczas seksu i gry wstępnej miejmy zasłonięte usta i nos maseczką.

Lekarze przypominają również, że podczas seksu należy pamiętać nie tylko o maseczce, ale i o prezerwatywach (one chronią również przed innymi chorobami zakaźnymi). Sugerują również ograniczenie spożycia alkoholu i innych substancji, by móc świadomie - bez wspomagania - podejmować bezpieczne dla zdrowia decyzje.

Radio Zet zdrowie październik 2020 roku.
~Słuchaj radia Zet:) 6Zobacz
Odurzeni kierowcy nadal będą zabijać
Zdaniem NIK, Polska wciąż przoduje na unijnej liście państw, gdzie najłatwiej stracić życie na drodze. Alkohol to u nas kolejna istotna przyczyna wypadku i kolizji drogowej – po nadmiernej prędkości, przy czym te dwie przyczyny często idą w parze.
etransport.pl3Zobacz
Zakaz udziału kierowców w załadunku i rozładunku towarów
Do tej pory hiszpańskie Ministerstwo Transportu nadal nie udzieliło odpowiedzi na żądanie organizacji branżowych, aby wprowadzić wspomniany zakaz.
etransport.pl26Zobacz
Podatek liniowy, ryczałt, estoński CIT i podatek od
przychodu w nowej odsłonie

Polski Ład wprowadza wiele rozwiązań, które istotnie wpłyną na opłacalność poszczególnych form opodatkowania. Chociaż projekt ustawy nie jest jeszcze sfinalizowany, to już teraz warto uwzględnić nowe przepisy w toku planowania podatkowego, tym bardziej że zmiany mają wejść w życie, począwszy od stycznia 2022 r.
etransport.pl7Zobacz
Webasto wyłącza się po 9h
Po 9h hulania webasto się wyłącza i już nie zalaczy, nie zapale nawet lampki w środku w samochodzie, tak jakby była jakaś blokada. Rano przepalilem auto 5min i webasto odpaliło na 30min i znów wyłączyło. Jest to nowy Man. Pomożecie?
~Kkkkaatoll6Zobacz
Prośba mieszkańców o kontrole i kierowcy na zakazie
Strzałków w województwie wielkopolskim i Bieżuń na Mazowszu – mieszkańcy tych miejscowości zwrócili się z prośbą o kontrole ciężarówek, których kierowcy pomimo zakazów rozjeżdżali tamtejsze, niekiedy dopiero co wyremontowane drogi.
etransport.pl11Zobacz
Ograniczenia pandemiczne zakłócają łańcuchy dostaw i
zaostrzają chroniczny niedobór kierowców

ONZ zabiega o głos IRU w kluczowej debacie na temat odporności branży transportowej.
etransport.pl18Zobacz
Zmiany dla kierowców we Włoszech
Wszyscy pracownicy włoskiego sektora publicznego i prywatnego będą musieli przedstawić „Green Pass" (certyfikat COVID), aby uzyskać dostęp do miejsc pracy.
etransport.pl25Zobacz
Nowy podatek przychodowy dla największych firm
W ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost fiskalizacji przedsiębiorców. Kolejną formą opodatkowania największych z nich ma być podatek przychodowy.
etransport.pl2Zobacz
Niemcy zatwierdzili wyższe kary dla kierowców ciężarówek
8 października br. Rada Federalna jednogłośnie zatwierdziła projekt pierwszego rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie taryfikatora mandatów (poprawka BKatV). Jest to realizacja jednomyślnej decyzji Konferencji Ministrów Transportu krajów związkowych i federalnego ministra transportu Andreasa Scheuera.
etransport.pl10Zobacz
Bus EU 10ep Kurnik a zarobek
Witam.
Chciałem się dowiedzieć jakie teraz są stawki/dniówki za dzień pracy na Busie z Kurnikiem 10ep w systemie 5dni trasa/2dni dom?
Przewidywanych kilometrów w miesiącu 12. 000km.
Chodzi mi o gołą dniowke wypłacaną jako delegacje bez podstawy czyli minimalnej krajowej. Np 20dni trasy 4000zl.
Doradzicie coś?
~ToMasz14Zobacz
Wzmożone kontrole trzeźwości kierowców ciężarówek
Mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali 7 kierowców spośród sprawdzonych niemal 1200.
etransport.pl4Zobacz
Odebrali 90 Actrosów
Dostawa obejmująca 90 Actrosów 2645LS powiększyła obecną flotę firmy Bakers, liczącą prawie 650 pojazdów, która składa się wyłącznie z ciężarówek marki Mercedes-Benz.
etransport.pl2Zobacz
Nagrodzeni za jakość
Na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który niedawno odbył się w Krakowie, wręczono statuetki Polskiej Nagrody Jakości 2021. Jedną z wyróżnionych była spółka MaWo Group z Legnicy oferująca usługi dla przewoźników, m. in. rozliczania pracy kierowców, obsługi księgowej, kadrowej i prawnej.
etransport.pl5Zobacz
Powrót za kierownice
Witam Panowie co myślicie o powrocie za kierownice po 2 latach przerwy
Dwa lata temu przestałem jeździć po 8 latach przerwy zacząłem pracować w mundurowce ale ogólnie jest słabo z zarobkami myślicie ze jest sens czy lepiej nie wracać do tej roboty?
~Wojciech11Zobacz
Dzienny Czas jazdy
Witam jak w tachografie cyfrowym sprawdzić dzienny czas jazdy auto scania tachograf cyfrowy nowy ale bez funkcji info czyli chyba pierwsze wydania
Prezes97 22Zobacz
Wielkie zmiany na budowie A1
Koniec jazdy w układzie 1+1! W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na budowanym odcinku A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, od dzisiaj, 12 października br. zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2.
etransport.pl2Zobacz
Trudniejszy wykup prywatny samochodu leasingowanego w
działalności gospodarczej

Przedsiębiorców posiadających samochody służbowe w leasingu dotkną skutki wejścia w życie przepisów Polskiego Ładu.
etransport.pl52Zobacz
Ile masz czasu na ubieganie się o zwrot kaucji i salda z
systemu viaTOLL?

12 miesięcy - tyle masz czasu na złożenie wniosku o zwrot kaucji/salda z systemu viaTOLL od momentu jego wygaszenia, tj. ostateczny termin złożenia wniosku przypada na 30 września 2022 r. Po tym terminie środki zostaną przekazane na Krajowy Fundusz Drogowy.
etransport.pl11Zobacz
DAF XF – sprawdzona konstrukcja
Co czwarty kupowany w Polsce ciągnik siodłowy pochodzi z Holandii. W klasie powyżej 16 ton, DAF zajmuje po raz 16. pierwsze miejsce w Polsce. I mimo że produkcja nowej generacji XF-a rozpoczyna się już za miesiąc, to dotychczasowy model, który zapracował na swój sukces pozostanie w ofercie jeszcze przez około rok.
etransport.pl8Zobacz
Nowoczesna broń do walki z nieuczciwą konkurencją
Flota WITD wzbogaciła się o przyjazny środowisku samochód, zasilany panelami fotowoltaicznymi.
etransport.pl3Zobacz
Parlament Europejski bierze się za bezpieczeństwo na drogach
Aby osiągnąć cel zerowej liczby ofiar śmiertelnych na drogach UE do 2050 roku, posłowie chcą ograniczenia prędkości do 30 km/h i zerowej tolerancji dla kierowców pod wpływem alkoholu.
etransport.pl3Zobacz
Via Carpatia - od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z
kolejnego odcinka

W godzinach popołudniowych GDDKiA udostępni odcinek od Lasów Janowskich do Zdziar.
etransport.pl1Zobacz
Skrócenie godzin pracy przyniesie odwrotne skutki
Zdaniem Austriackiej Izby Gospodarczej (WKÖ), propozycja związkowa zaostrzyłaby problem – zamiast tego należy przyciągnąć do zawodu nowe grupy pracowników, np. kobiety.
etransport.pl23Zobacz
Finansowanie kursu C+E - szukam
Witam. Szukam firmy z Dolnego Śląska (+/- 30 km od Złotoryi), która będzie w stanie sfinansować mi kurs na kategorie C+E w zamian za pracę po zdobyciu uprawnień.
Lub znają Państwo jakieś inne możliwości na Dolnym Śląsku, gdzie można pozyskać środki na zdobycie uprawnień?
Dziękuję za każdą odpowiedź.
~Drozdu4Zobacz
Najpiękniejsze kobiety
Wiadomo nie od dziś że nasze polskie dziewczyny są najładniejsze na swiecie, która waszym zdaniem jest numerem jeden
~Slowianin21Zobacz
Pytanie do grupy kierowców z lor co obsługują Hyundaia
Witam

Panowie mam pytanie do tych co jeżdżą na lorach i obsługują Hyundaja
Powiedzcie mi skąd na Polskie salony wozi się Hyundaia a konkretnie Tucsona?
I czy będąc na co dzień na tych fabrykach czy placach załadowczych macie jakąś większą wiedzę na temat jak to teraz wygląda produkcja i wywóz aut na salony. Na dzień dzisiejszy w Hyundaiu jest bardzo długi kilku miesięczny okres oczekiwania na nowe auto. Co więcej terminy odbioru zawarte w umowach są przepychane na kolejne daty. W salonach coś tam mówią ale myślę że Panowie którzy wożą to na co dzień mają większą i bardziej prawdziwą wiedzę jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja. Mówi się że jest cała masa wyprodukowanych aut które zalegają na placach bo czekają na jakieś poszczególne brakujące komponenty. Ale jak to jest naprawdę? Kiedy coś się zmieni i kiedy ruszy zaległa produkcja?
JanekWisniewski 19Zobacz
Darex z Myszkowa
Zna ktoś tą firmę i może podać wady i zalety?? ?
~Kierowca2Zobacz
Co robią kierowcy podczas prowadzenia auta?
Jak się okazuje, spora część kierowców podczas jazdy między innymi rozmawia przez telefon komórkowy trzymany w dłoni, odbiera i wysyła sms-y, sprawdza informacje w mediach społecznościowych, pali papierosy, jak również zajmuje się jedzeniem i piciem.
etransport.pl5Zobacz
Schmidt Pl Płock
Co za zmiany
~Longer11Zobacz
Czy Polaków czeka to samo co Brytyjczyków?
Pod koniec września świat obiegła informacja o problemach z dystrybucją paliwa w Wielkiej Brytanii.
etransport.pl67Zobacz
Osiem gwiazdek
Jedyne co rośnie w Polsce to pensje pisowski chyba aparat zysków i inflacja. Inwestycje stop Lasy stop. Dzietność stop. Ochrona zdrowia stop. Rankingi praworządności stop. Pisałem zniszczył i zdeptał Polskę.
~Made in Poland8Zobacz