Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czy warto zrobić kurs na koparko-ładowarkę?
ID: 101719

Witam.

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie kursu na koparko-ładowarkę ale nie wiem czy warto?
Chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie, fajnie jakby głos w dyskusji wzięły też osoby posiadające takie uprawnienia.
Jak wygląda sytuacja z pracą zaraz po zrobieniu kursu? Czy można znaleźć jakąś robotę bez doświadczenia? Gdzie jej szukać?
Jak jest z zarobkami jako operator koparko-ładowarki bez doświadczenia i z doświadczeniem?
Czy mając trochę doświadczenia jest możliwość znalezienia pracy za granicą jako operator koparko-ładowarki?

Pozdro

~Sabri28
*.21.241.243.ipv4.supernova.orange.pl

Posty (87)

~Ł ysy
Wielu studentów medycyny i prawa porzuciło studia dowiedziawszy się, ile można zarobić po miesięcznym kursie.
jacek-kuba
Rozumiem, że ty osiołku wsiadasz na koparkę i burzysz kamienicę w centrum miasta, Ale nie każdy jest łysy w końcu.
jacek-kuba
Ja bym cię nie dopuścił nawet do wypasu bydła. Pomimo że studia jakieś tam masz.
~sid
nie warto ja smigam bez [ samo prawko CE ]
~sid
w de mozna ladowarkami i koparkami na prawko - C jezdzic
~Mack
UK musisz mieć uprawnienia angielskie także jak chcesz tam pracować na koparce to proponuje kurs w tej firmie s://cpcs-training-co urses. co. uk/. Robiłem u nich kurs. Szybko sprawnie i skutecznie
~Arek
Ja powiem z własnego podwórka (angielskiego) przez rok pracowałem w firmie budowlanej jak pomocnik. Byłem od wszystkiego a kasa była marna. Wreszcie zdecydowałem się ze zrobię kurs na koparkę by zdobyć certyfikat (w Polsce pracowałem często na koparce) trafiłem na firmę Empire Training Services gdzie robią kursy po polsku. No i zrobiłem kurs zdałem egzamin i z certyfikatem znalazłem lepiej płatną robotę.
~sid
Arek - po co klamiesz napisz wprost REKLAMA
~Mart
Warto. A najbardziej warto w s://sun-dra. pl/szkolenia Wiele, wiele różnych szkoleń.
~Zbyszek
Według mnie warto. W zeszłym roku zrobiłem sobie kurs na koparkę ( w Łomży mogę polecić ośrodek Kamiński - mają sporo fajnych kursów w ofercie) I teraz nie mogę się odgonić od roboty. Kasa też przyzwoita.
~Irek
Te różne kursy to tylko wyciąganie kasy nic więcej. Jak miałeś stare uprawnienia UDT a nie pracujesz w zawodzie to tracisz wszystkie uprawnienia, a nowe są ważne 5 lat.
~Irek
Jak nie masz załatwionej roboty na dany sprzęt to pod żadnym pozorem nie rób uprawnień. Pomijam że robienie uprawnień UDT na swój koszt bo może kiedyś się przydadzą to zwykle frajerstwo (czasy się zmieniły).
Puchacż1
Ja oprócz tego że jestem wykształconym kierowcą zawodowym, to posiadam również aktualne uprawnienia na koparko-ladowarki, koparki łańcuchowe oraz na żurawie dźwigowe do 100 metrów.
W dodatku jestem zaszczepiony przed covid 19 więc mogę wszędzie pracować.
~Gucio
Zawsze warto mieć dodatkowe uprawnienia, kwestia tego że bez doświadczenia to na początku wszędzie kiepsko, ale potem to procentuje i można mieć ciekawą pracę za dobre pieniądze.
~Arek
Z mojego doświadczenia warto robić dodatkowe kursy. Pracuje od pięciu lat w Anglii. Po roku pracy na budowie jako pomocnik poszedłem na kurs na koparkę do firmy Empire Training Services. Ze certyfikatem poszedłem do mojego szefa i powiedziałem mu że mogę pracować na koparce. Przyjął moją propozycję z otwartymi rękami. Zaproponował tez odpowiednią kasę. No i pilnuje bym mu nigdzie nie uciekł bo z tego co wiem jest zapotrzebowanie na operatorów maszyn budowlanych. Także kasa dobra i robota w miarę pewna.
~Tomek
Irek od kiedy uprawnienia po 5 latach przedawniajo się? Masz dożywotnio,
~Niby nic wielkiego
Nowelizacja ustawy o dozorze technicznym z 2019.

Wprowadza czasowe uprawnienia do obsługi i konserwacji, które na wniosek uprawnionego nieodpłatnie mogą zostać przedłużone, warunkiem jest obsługa przez 3 z 5 lat danego urządzenia. Jeśli w okresie 5 lat nie przepracowaliśmy 3 lat obsługując dane urządzenie lub nie złożymy wniosku to żeby odzyskać uprawnienia należy przystąpić ponownie do egzaminu.

Jeśli ktoś ma już stare uprawnienia to żeby ich nie utracić to co najmniej 3 miechy przed upływem ustalonego terminu (niżej) musi złożyć wniosek wtedy zostaną przedużone na określony okres.
~Niby nic wielkiego
Okresy przejściowe, w zależności od daty wystawienia zezwoleń:
*wystawio ne do dnia 31 grudnia 2004 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2023
* wystawione do dnia 31 grudnia 2014 r. zachowują ważność nie dłużej niż do 31 grudnia 2026
* wystawione od dnia 1 stycznia 2015 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2027
~Niby nic wielkiego
Przedłużenie uprawnień jest nieodpłatne, natomiast jak ktoś się zagapi to podejrzewam że egzamin jest odpłatny. Wie ktoś czy aby przystąpić do ewentualnego egzaminu trzeba mieć zaliczony (nawet w części) jakiś kurs?
~Andrzej
Teraz jest spore zapotrzebowanie na roboty ziemne. Ja sobie zrobiłem kurs na koparkę przez wakacje. I jak bym chciał to mógłbym robić 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Kasa tez jest niezła. Jeżeli chodzi o kurs to polecam OSK Kamiński w Łomży. Sprawnie i profesjonalnie prowadzą zajęcia I co najważniejsze skutecznie.
~greguk
ktos tu pytał czy warto robic kurs na koparko ladowarke nooby to nie jest koparka? Trzeba znac temat. Mnie personalnie lepiej zrób na koparke masz do 24t. Jeżeli zrobisz kop-ład tylko możesz na kopareczce do 4 t pracowac.
~Naczelny ordynator et!
Ale koparka nie ma z przodu tej łapy z lychą do ładowania to po co mu papiery na samą koparkę
~Zbyszek
Zrobiłem niedawno kurs na koparkę. Spokojne polecam. Pracy jest sporo. Jak ktoś ma pojęcie to można nieźle zarobić. Jeżeli chodzi o kurs to polecam Osk Turbo w Koninie. Siwe tnie uczą, mają dobrych i doświadczonych instruktorów którzy potrafią przekazać wiedze
~Kiero
Problem w tym że niewielu nadaje się do pracy na koparce, bo to nie jest wbrew pozorom łatwa praca
~sid
zgadza sie Kiero, na koparce trza myslec, a nie smiglem krecic
~Mazur
Tytuł wątku dotyczy koparko-dawowarki montowanej na traktorze, a "znawcy tematu" rozpisują się o zupełnie innych czasowych (teraz wszystkie uprawnienia są czasowe, więc już nie ma kolekcjonowania uprawnien) uprawnieniach na koparkę? WHF?
Tego typu uprawnienia robi, lub i zwraca kasę za wyrobienie/odnowieni e pracodawca, tylko ostatni frajer sam sobie funduje tego typu szkolenie...
~Mazur
Czy warto robić? Za swoje pieniążki nie warto. Można się rozejść.
Tyczy się to też innych uprawnień na specjalistyczne maszyny,
~Jurek
Jak dla mnie warto. Zrobiłem kurs na koparkę w OSK Turbo w Koninie. nie miałem najmniejszego problemu z egzaminem. Teraz pracuje na koparce i jestem mega zadowolony. Praca do ogarnięcia, kasa niezła
~Yrki
Jak będziesz całe życie zA-PieDoloŁ na własnej działalności na traktorze z doczepianą koparką, ładowarką, szczotką lub u bambra jeboł 12-15h w polu to warto, wszystko warto robić co przynosi od razu pieniążki.

Od kiedy uprawienia są czasowe to robienie ich dla samego papierka na zapas, bo coś tam to głupota. Pracodawca potrzebuje pracownika z okreslonymi uprawnianiami - pracodawca wysyła na kurs. Proste jak .ie.
~Yrki
Najlepszych, najzdolniejszych pracowników uzyskuje się szkoląc własną, wyselekcjonowaną kadrę, ktoś kto polega na szukaniu utalentowanych specjalistów na wolnym rynku ma albo znaczny nadmiar pieniędzy, albo jest głupi, albo to i to. Ekonomiczne talenty tworzy się samemu, wysoki "przemiał ludzi w firmie" sprzyja napięciom, roszczeniom, marazmowi, niechęci do integracji z firmą, itd. Pewne część pracodawców chciałaby zachowywać się jak szlachta (kto oglądał film 1670 niby komedia a dramat, tę tępotę, która doprowadziła RP do klęski, się nie śmieje), która generalnie wiemy, jak dla niej się skończyła, ma w tym swój krótkozwroczny cel, .. jak to mówią "to se nie mose udac".
Jak to mówią "nie ma darmowych obiadów". Pracodawca, który posiłkuje się najtańszą siłą roboczą, nie inwestuje w transport, pracownika, siebie po prostu się nie rozwija (firma i szef to jedność, przynajmniej w poczatkowych kilkudziesięciu latach) zostaje w tyle i tonie w czym, co każdy mozna sobie wyobraźić.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.236.145.153

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels