Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trucks & Machines

Ułatwiają życie firm - przegląd kart paliwowych

Utworzona: 2023-04-10


To rozwiązanie, które nie tylko pozwala obniżyć całkowite koszty firmy, ale stanowi też duże udogodnienie. Przy rozwiniętej flocie i dalekich trasach bywa po prostu niezbędna.

Dla każdego menedżera floty karty paliwowe stanowią niezwykle istotne narzędzie. Przykładowo Moya, najszybciej rozwijająca się sieć stacji paliw w Polsce, oferuje klientom biznesowym program Moya firma, na który składają się karty flotowe i aplikacja mobilna. Rozwiązanie jest dostosowane do wymagań firm, do ich wielkości, liczby i rodzajów pojazdów, ilości tankowanego paliwa. Najważniejszym zadaniem karty Moya firma jest umożliwienie użytkownikom optymalizacji kosztów dzięki atrakcyjnym rabatom na paliwa oraz uproszczenie rozliczania tankowania poprzez wystawianie zbiorczych faktur. Stosowanie kart zapewnia ponadto pełną kontrolę nad tankowaniami. Oferta Moya Firma to również możliwość bezpłatnego ubezpieczenia każdego użytkownika karty paliwowej. Pakiet NNW to kolejna forma oszczędności dla pracodawcy.

Wykorzystanie kart flotowych w zarządzaniu przedsiębiorstwem pomaga optymalizować koszty i oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również czas. Jest to zatem rozwiązanie poszukiwane i doceniane zarówno przez zarządców flot, jak i kierowców. Patrząc z poziomu zarządcy floty istotne jest zbieranie wszystkich informacji i zarządzanie nimi w jednym miejscu za pomocą dostępnych narzędzi. W przypadku Shell Card odbywa się to za pośrednictwem Shell Fleet Hub, portalu który pomaga zamawiać, blokować i odblokowywać karty. Przy jego użyciu można także określać limity dzienne lub paliwowe, ustawiać alerty bezpieczeństwa informujące o nietypowych transakcjach. Dobrze prowadzony biznes wymaga regularnej kontroli i szerokiego spojrzenia, dlatego Shell Fleet Hub umożliwia samodzielne skonfigurowanie i pobranie potrzebnych raportów, np. dotyczących zużycia paliwapotwierdza Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.
Poza paliwem zdecydowana większość użytkowników kart Circle K korzysta z usługi myjni czy kupuje produkty z kategorii olejów i płynów, sięga po przekąski i kawę z oferty gastronomicznej. Oczywiście ma to związek z licznymi rabatami, które uzyskuje się korzystając z kart. Posiadacze Circle K Pro Card i Routex mogą skorzystać z oferty programu Extra, gdzie za płatność kartą flotową oraz kartą Extra za każde 500 l paliwa wręczany jest bon o wartości 10 zł.

Usługi dodatkowe

Jak dowiadujemy się od zespołu prasowego Orlenu, właściciele flot często korzystają z monitoringu GPS, czyli rozwiązania pozwalającego w czasie rzeczywistym na porównanie parametrów lokalizacji samochodu i stacji paliw oraz czasu i ilości zatankowanego paliwa. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ewentualnych nadużyć i zwiększenie oszczędności na kosztach paliwa. Korzystanie z tej usługi, gdy posiadamy kartę Orlen Flota, eliminuje konieczność przygotowywania czasochłonnych porównań, kompilowania danych z różnych systemów czy korzystania z dedykowanych programów. Dzięki usłudze monitoring GPS we Flocie bieżące porównanie danych jest dostępne od ręki.

Warto dodać, że posiadaczom kart Flota koncern oferuje serwis mechaniczny, w skład którego wchodzą badania techniczne i przeglądy, diagnostyka pojazdów, holowanie, także samochód zastępczy. Usługa pozwala na monitorowanie i pełne raportowanie kosztów napraw z dostępem do ich historii.

Wiele różnych możliwości daje również UTA Card. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest rozliczanie transakcji paliwowych, klienci UTA korzystają na preferencyjnych warunkach także z szeregu innych, niezbędnych usług, np. z myjni, warsztatów, serwisu 24 h, pomocy drogowej, regulują opłaty za przejazdy przez mosty, tunele czy zamawiają przeprawy promowe. Tutaj podobnie jak w wypadku transakcji paliwowych klienci UTA mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i dodatkowe bonusy.

DKV specjalizuje się w rozliczaniu opłat drogowych we wszystkich systemach, które działają w Europie. Dotyczy to zarówno nowoczesnych systemów elektronicznych, jak i różnego typu winiet. Dzięki temu można bezgotówkowo płacić za przejazdy autostradami, mostami, tunelami. Przedsiębiorcy korzystają zarówno z urządzeń pokładowych DKV Box dedykowanych wybranym krajom, jak i z uniwersalnego DKV Box Europe dla systemu EETS. Oferta EETS z DKV Mobility systematycznie się rozszerza, obejmując kolejne państwa. Obecnie jest dostępna w 16 systemach poboru opłat w 13 krajach Europy. Ostatnio dołączyły mosty w Danii i Szwecji.

Ogromną zaletą dla klientów DKV jest możliwość rozliczania zagranicznych podatków: VAT-u i akcyzy. W tym przypadku można wybrać wygodny tryb fakturowania netto, w którym podatek automatycznie jest odliczany od kwoty na fakturze. Realnie płaci się kwotę już pomniejszoną o podatek.

Co nas czeka

Plany rozwoju oferty Moya firma zakładają szereg nowych możliwości, rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią zarządzanie flotą samochodową, ale również pozwolą jeszcze bardziej zoptymalizować wydatki. Duży nacisk będzie położony na dalszy rozwój aplikacji mobilnej. Zamierzenia są takie, aby aplikacja była jak najbardziej funkcjonalna, intuicyjna i przyjazna dla użytkowników, czyli kierowców i osób zarządzających flotą pojazdów lub właścicieli firm transportowych. Oprócz tego są otwierane kolejne stacje automatyczne, dla klientów flotowych. Lokalizowane są zarówno w dużych aglomeracjach, jak i przy ważnych szlakach transportowych, w miejscach strategicznych z punktu widzenia krajowej i międzynarodowej logistyki.

UTA Edenred wkrótce zaprezentuje nowy box do rozliczania opłat drogowych w Europie, UTA One next®. To następca UTA One®, urządzenia dla pojazdów powyżej 3,5 t DMC, które obejmuje swoim zasięgiem 17 systemów w 15 europejskich krajach: Austrii, Belgii (łącznie z Liefkenshoektunnel), Bułgarii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Portugalii, Szwajcarii z Liechtensteinem, Włoszech, na Węgrzech, a także w Norwegii (w tym promy i mosty), Szwecji (mosty), Danii (mosty) i oczywiście w Polsce (A4 i sieć e-Toll).

UTA One next® łączy w sobie wszystkie zalety poprzednika z nowoczesnymi rozwiązaniami, które znacznie usprawnią mobilność na wielu jej poziomach, od pracy kierowcy, poprzez prowadzenie rozliczeń i kontroli kosztów aż po efektywne planowanie i zarządzanie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, m.in. kompatybilności ze standardem 4G, nowy box jest gotowy do działania w najnowszych systemach poboru opłat.


Źródło: Trucks & Machines
Do ulubionych Trucks & Machines
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels