
W tym roku producent przygotował ambulans oparty na modelu Ford Transit Van 350 H2 L3. W tej konfiguracji przestrzeń ładunkowa ma długość 3533 mm, a jej wysokość to 1886 mm. Samochód napędzany jest przez silnik 2.0 New EcoBlue o mocy 170 KM, a napęd na przednie koła przekazywany jest za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej. Konstrukcja pojazdu została wzmocniona, w tym elementami z aluminium. Zabudowa jest wykonana z lekkiego ABS o zwiększonej wytrzymałości. Kompletny pojazd z zabudową waży poniżej 3000 kg, co umożliwia jego rejestrację na kategorię B.

Zaletą samochodu jest jego bogate wyposażenie. Opcjonalne złącze interfejsu umożliwia wykorzystanie informacji pozyskanych z pojazdu do integracji z wyposażeniem medycznym. Podwójny akumulator zapewnia odpowiednie zasilanie dodatkowego sprzętu, także przy wyłączonym silniku. Auto jest również wyposażone w podgrzewaną przednią szybę i podgrzewane lusterka, czujniki parkowania, kamerę cofania, asystenta ruszania na wzniesieniu, asystenta bocznego wiatru, ogrzewanie postojowe oraz kierownicę regulowaną w dwóch płaszczyznach.

Duża przestrzeń ładunkowa umożliwiła montaż przedziału medycznego o wymiarach 3300 mm długości, 1750 mm szerokości oraz 1850 mm wysokości. Producent położył nacisk na dokładność w wyznaczaniu przestrzeni i materiały wysokiej jakości, które tworzą przestrzeń odpowiednią dla opieki sanitarnej. Zastosowana technologia CPI powoduje, że okładzina przestrzeni sanitarnej łączy się z elementami ruchomymi tworząc jednorodną przestrzeń z zaokrąglonymi krawędziami.

Dostęp do przedziału medycznego umożliwiają tylne dwuskrzydłowe drzwi, których kąt otwarcia wynosi 270 stopni oraz odsuwane drzwi boczne. We wnętrzu zamontowano m.in. dwa obrotowe fotele z 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa dla personelu medycznego oraz podstawę na nosze – mechaniczną lawetę z przesuwem bocznym, wysuwem na zewnątrz oraz otwieranym najazdem. Wnętrze wypełnione zostało praktycznymi szufladami, szafkami i uchwytami. Na liście wyposażenia można znaleźć m.in. uchwyt na drukarkę, mocowania butli tlenowych, zestaw szyn oraz płyt montażowych do instalowania sprzętu medycznego, a także panele tlenowe i gniazda 12 lub 230 V.

Na dachu z przodu zamocowano belkę świetlną LED z podświetlanym napisem „Ambulans”. Druga, podobna została umieszczona na tylnej części dachu. Zewnętrzne reflektory robocze zamontowane na bokach służą do oświetlenia miejsca akcji z prawej i lewej strony. W pasie przednim jest głośnik o mocy 150 W generujący modulowany sygnał dźwiękowy, przez który można również podawać komunikaty głosowe. System oświetlenia wnętrza został również oparty na technologii LED, która pozwala kontrolować i regulować intensywność światła w przestrzeni sanitarnej (sterowanie odbywa się poprzez panele dotykowe). Samochód został oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, a producent oferuje również miejsce na logo klienta.
Źródło: Ford Polska