Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Koniec ulgi. Sprawdź nowe stawki opłat drogowych dla ciężarówek
Utworzona: 2022-01-19

Od 1 października do 31 grudnia 2021 r. za przejazdy z e-TOLL użytkownicy pojazdów ciężkich płacili 30% mniej. Obniżenie stawki opłaty elektronicznej miało na celu ułatwienie przedsiębiorcom z branży transportowej dostosowania się do zmiany systemu poboru opłat drogowych.

Obniżka ta obowiązywała wyłącznie do 31 grudnia 2021 r. i po tej dacie użytkownicy muszą wnosić opłaty w wysokości 100% obowiązujących od stycznia 2022 r. stawek opłaty elektronicznej za każdy przejechany kilometr drogi płatnej.

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki opłat za korzystanie z płatnych odcinków dróg w Polsce. Użytkownicy pojazdów i zespołu pojazdów ciężkich (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i autobusów) płacą za każdy kilometr przejechany po siatce dróg płatnych od 1 do 3 groszy więcej niż dotychczas. Stawki tzw. opłaty elektronicznej są uzależnione od kategorii drogi, kategorii pojazdu oraz klasy emisji spalin.

Wysokość stawek opłaty elektronicznej dla dróg krajowych klasy A i S lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, obowiązująca od 1 stycznia 2022 r.


Wysokość stawek opłaty elektronicznej dla dróg krajowych klasy GP i G lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną obowiązująca od 1 stycznia 2022 r.

Źródło: etoll.gov.pl
grafika poglądowa
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels