Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowca zawodowy uboższy o 1500 zł i 15 punktów karnych - nagranie
Utworzona: 2022-09-21

Przypomnijmy, że 17 września 2022 r. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym, których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

REKLAMA
Jedno z konsekwencji zmian jest mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych, które na skutek niebezpiecznego zachowania mogą otrzymać kierowcy, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Więcej na temat nowego taryfikatora pisaliśmy w materiale Od dziś koniec z kasowaniem punktów karnych i wyższe mandaty.

We wtorek około godz. 10:30 na ul. Gdańskiej w Braniewie pieszy, by uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca, ale bezkarnością nie cieszył się długo. Policjanci z wydziału wykroczeń bacznie sprawdzali ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie został ukarany 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

Na filmie pochodzącym z monitoringu miejskiego widoczny jest moment zdarzenia, w którym pieszy widoczny z prawej strony ekranu wchodzi na przejście dla pieszych i po chwili zaczyna biec, by uniknąć potrącenia przez ciężarówkę, której wjazd na przejście jest widoczny od lewej dolnej strony ekranu.

Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels