Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowcy zawodowi dla dzieci
Utworzona: 2022-12-03

To już czwarta akcja, której celem jest bezinteresowna pomocy placówkom zajmującym się dziećmi.

REKLAMA
W tym roku jest jednak wyjątkowa, Drogowi Mikołajowie oficjalnie stali się fundacją (Fundacja Drogowi Mikołajowe KRS 0000991025). To grupa zawodowych kierowców, którzy wyszli z inicjatywą bezinteresownej pomocy placówkom zajmującym się dziećmi. W trakcie trzech edycji udało im się pomóc m.in. Domom Dziecka w Brzegu (2019 rok), we Wschowie (2020 rok) i w Krośnie Odrzańskim (2021 rok).W tym roku celem zbiórki jest pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Od 50 lat zajmuje się on nie tylko edukacją, ale również rehabilitacją i terapią dzieci niepełnosprawnych z terenu powiatu średzkiego. Ośrodek zapewnia kształcenie i opiekę dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na wszystkich etapach kształcenia. Poza realizacją podstawy programowej, skupia się również na wszechstronnym przygotowaniu podopiecznych do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, oraz do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej działa również internat, z którego na co dzień korzysta część uczniów. Dzięki dobremu sercu ludzi, którzy od lat wspierają ośrodek, udało się zakupić nowe biurka, lampki i krzesła. Wymiany jednak wymagają również łóżka i komody, które niestety mają już swoje lata i dawno powinny przejść na zasłużoną emeryturę. Generalnego remontu wymaga również jedna z łazienek mieszczących się na terenie internatu (wysłużona armatura i odchodząca farba z sufitu i ścian). Chcąc pomóc Drogowi Mikołajowie zrobią wszystko, aby pomóc ośrodkowi i jego podopiecznym!

🚩Zbiórkę Drogowych Mikołajów można wspierać wpłacając bez pośrednio pieniądze na zbiórkę (link poniżej) lub wystawiając i kupując przedmioty na grupie Facebook.

🎅Drogowi Mikołajowie - licytacje ▶

Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels