Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zatrudnia 19,5 tys. kierowców, tym razem myśli o kandydatach z Polski

Utworzona: 2023-02-28


Girteka intensyfikuje działania, które mają na celu zwiększenie świadomości o marce jako oczywistym wyborze miejsca pracy dla zawodowców.

W 2022 roku firma uruchomiła bazę transportową w Sadach pod Poznaniem o powierzchni 22 tys. mkw. Obiekt posiada zaplecze zapewniające kierowcom komfort w trakcie odpoczynku albo zmian załóg, w tym między innymi prysznice, pralnię, punkt medyczny oraz noclegi.

W centrum naszej uwagi jest stanie się oczywistym wyborem dla kierowców zawodowych i odpowiedzialne podejście, dzięki któremu wspieramy ich w rozwoju zawodowym i dobrym samopoczuciu. Jeśli nasi pracownicy są dobrze wyszkoleni, zadowoleni i czują wsparcie, mogą efektywnie realizować cele, swoje i firmy, w której pracują mówi Tomasz Weber, Head of Corporate Communications, Girteka.

Szkolenia w Akademii Kierowców Girteki

W ramach działań skierowanych do zatrudnionych kierowców funkcjonuje od dłuższego czasu Akademia, której działania realizowane są w głównych bazach transportowych firmy, w Sadach pod Poznaniem oraz na Litwie - w Wilnie i Szawlach. Służy ona realizacji różnego typu programów szkoleniowych, w tym licencji, które pozwalają kierowcom na zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, szkolenia okresowe – kod 95 (zwane świadectwem kwalifikacji). Oprócz tego realizowanych jest szereg różnych programów i szkoleń, w tym z ECO drivingu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, TAPA, zabezpieczania ładunku, czy jazdy w Skandynawii. W ramach Akademii rozwijana jest też inicjatywa Eco League, która pod hasłem „Jedź mądrze i bezpiecznie!" ma motywować kierowców do bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Tylko w 2021 r. Akademia Kierowców Girteki zrealizowała ponad 60 tys. szkoleń i podobnie w roku 2022.

Dla komfortu i bezpieczeństwa w drodze

Zdaniem przewoźnika poza edukacją i szkoleniami, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju zawodowego kierowców, ważne są również warunki pracy za kierownicą. Girteka zwraca uwagę, że posiada własną nowoczesną flotę składającą się z ponad 9 tys. samochodów ciężarowych, której średni wiek pojazdu wynosi 2,5 roku.

Już dziś od 60% do 70% nowych kierowców dołącza do naszego zespołu z polecenia pracujących już u nas ich kolegów. Co więcej, 40% z tych, którzy pracowali w innych firmach transportowych lub zrobili sobie przerwę, powróciło właśnie do nas podsumowuje Tomasz Weber z Girteki.
Źródło: Girteka
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels