Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zamówienie na 1500 ciężarówek do różnych zastosowań
Utworzona: 2023-03-23

DAF otrzymał od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group zamówienie na 1500 nowych pojazdów ciężarowych z napędem konwencjonalnym i elektrycznym. Pierwsze ciężarówki dotrą do odbiorcy w tym roku, a całe zamówienie zostanie zrealizowane w trzy lata.

REKLAMA
Zamówienie złożone przez wiodącą brytyjską firmę zajmującą się krótko- i długoterminowym wynajmem i leasingiem ciężarówek obejmuje ciągniki serii XF i XG do transportu długodystansowego i ciężkiego, a także pojazdy serii LF i XD do dystrybucji i zastosowań specjalistycznych. Na krótszych dystansach pracować będą ciężarówki z napędem konwencjonalnym i bateryjno-elektrycznym, przy czym tych ostatnich producent dostarczy co najmniej 75 sztuk. Zamówione samochody zostały objęte kontraktami obsługowo-naprawczymi i będą serwisowane w stacjach dealerskich w ponad 130 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W tych pojazdach zastosowano rozwiązania uwzględniające nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, aby zapewnić najlepszą w klasie wydajność zarówno w wersji elektrycznej, jak i wysokoprężnej
zapewnił Russell Patmore, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych w DAF UK.

Na zdjęciu: Russell Patmore, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych w firmie DAF (z lewej) i dyrektor generalny Asset Alliance Group, Willie Paterson.

Nowe modele XD i XF Electric, które wejdą do produkcji wiosną 2023 roku, wywodzą się z nagradzanych serii XF i XD z konwencjonalnym napędem. Oba pojazdy są wyposażone w silniki elektryczne PACCAR, które w połączeniu z modułowymi akumulatorami zapewniają zasięg do 500 km. Seria LF zapewnia zerową emisję spalin przy zasięgu do 270 km, co predestynuje te pojazdy do dystrybucji miejskiej i regionalnej. Oprócz ciężarówek elektrycznych, DAF oferuje również ładowarki PACCAR, zapewnia porady dotyczące eksploatacji pojazdów oraz szkolenia dla kierowców.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
superTrans Myjnie samochodowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels