Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nie tylko alkohol w trasie jest niebezpieczny
Utworzona: 2023-05-16

Kierowcę ciężarówki załadowanej drewnem, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Policji wykonywali czynności kontrolne na ekspresowej „trójce” w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Mundurowi zostali poinformowani przez kierowców jadących w kierunku Szczecina, że od strony Gorzowa Wielkopolskiego jedzie ciężarówka z drewnem, której kierowca nie potrafi utrzymać toru jazdy, zachowując się na trasie bardzo niebezpiecznie.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Zjazd pojazdu na punkt kontroli kierowca wykonał w sposób bardzo niebezpieczny. Mężczyzna był trzeźwy, ale kontakt z nim był utrudniony. Okazało się, że przyczyną jego niedyspozycji były leki na wyrównanie ciśnienia, po zażyciu których źle się poczuł. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć, dlaczego kontynuował jazdę pomimo złego samopoczucia. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy. Odmówił on wezwania pomocy medycznej, dlatego skontaktowano się z szefem firmy, dla której wykonywał przewóz, w celu dowiezienia innego kierowcy, który mógłby kontynuować transport.

Źródło: ITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels