Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


AMR dla optymalizacji operacji intralogistycznych
Utworzona: 2023-09-01

ID Logistics wykorzystuje autonomiczne roboty mobilne AMR do optymalizacji operacji co zwiększa wydajność i przyspiesza proces kompletacji zamówień.

Rozwiązania z zakresu robotyzacji i automatyzacji procesów, wdrożone w centrum dystrybucji Mahou San Miguel, zostały przygotowane w ramach współpracy trzech firm - ID Logistics jako operatora zarządzającego logistyką Mahou San Miguel, 3CO specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dla logistyki oraz Hik Robotics, wiodącego globalnego dostawcy produktów i rozwiązań sztucznej wizji oraz robotów mobilnych.

Autonomiczne roboty mobilne AMR wykorzystywane są w procesie kompletacji zamówień. Z miejsc składowania roboty przewożą palety do stanowisk kompletacji, a po przygotowaniu zamówień, już gotowe dostarczają do stref załadunku. Za opracowanie rozwiązania łączącego stanowiska do kompletacji zamówień z robotami AMR i oprogramowania umożliwiającego optymalizację procesu odpowiadała firma 3CO.

Roboty AMR są bardzo wydajne, pozwalają optymalizować oraz redukować zbędne operacje i aktywności w magazynie. Zwiększają bezpieczeństwo pracy i jednocześnie odciążają pracowników, zmniejszając ich wysiłek fizyczny oraz eliminują operacje, które nie zapewniają dodatkowej wartości. Roboty potrafią szybko się poruszać i przenosić palety z produktami, jednocześnie rozpoznając na trasie inne pojazdy, nieruchome przeszkody czy przechodzących ludzi.

Hiszpański producent napojów, ze względu na szybki rozwój oferty handlowej, przy współpracy z ID Logistics, inwestuje w rozwiązania cyfrowe, które ulepszają procesy logistyczne oraz wspierają operatorów w ich codziennej pracy. Wdrożone wspólnie rozwiązania pozwalają pracownikom centrum dystrybucji na skracanie tras, poprawiają warunki ergonomiczne i ograniczają ilość zadań, które wymagają większego wysiłku fizycznego.

Dla Mahou San Miguel zastosowanie robotów AMR w operacjach prowadzonych w centrum dystrybucji stanowi ważny krok naprzód: wyraźnie poprawia produktywność i efektywność działania, wzmacniając gwarancję terminowej dostawy. Ta poprawa ma absolutnie kluczowe znaczenie w najbardziej intensywnych okresach, usprawniając, dzięki temu rozwiązaniu, przygotowywanie zamówień. W Mahou San Miguel zawsze skupiamy się na potrzebach klientów i jesteśmy zaangażowani w innowacyjne rozwiązania oraz robotyzację. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości co do przyłączenia się do projektu, który przedstawił nam ID Logistics i 3CO. To rozwiązanie doskonale wpisuje się też w nasze zaangażowanie i troskę o pracowników, gdyż zmniejsza wysiłek jaki muszą włożyć w pracę podczas kompletacjipodsumowuje Carmen Calama, dyrektor logistyki w Mahou San Miguel.
Źródło: ID Logistics
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels