Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pokaz mocnych stron

Utworzona: 2023-09-22


Wśród 8 produktów prezentowanych przez Wielton na targach pojazdów użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe (w dniach 21-24 września) znajdują się m.in. nowości, takie jak naczepa wywrotka Scrap Master, przyczepa hakowa Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Swap Curtain Master.

Wieluński producent prezentuje na tragach NUFAM 2023 kilka nowości, a także flagowe produkty i rozwiązania (wystawia się na stoisku nr A111 w hali 1 oraz na stoisku zewnętrznym). Goście mogą zobaczyć m.in. naczepę kurtynową Curtain Master w wersji standardowej i mega, naczepy wywrotki, w tym Weight Master, Bulk Master i nowy Scrap Master, a także produkty do transportu intermodalnego. Ofertę polskiego producenta wyróżnia m.in. wysoka jakość, ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb odbiorców i otwartość na produkcję pojazdów spersonalizowanych.

Swap Curtain Master

Rozwój transportu intermodalnego wpływa na redukcję śladu węglowego generowanego przez branżę TSL, a Wielton ma rozbudowaną ofertę pojazdów przeznaczonych do tego typu transportu. W Karlsruhe prezentuje swój nowy produkt, jakim jest nadwozie wymienne BDF Swap Curtain Master wyposażone w nogi podporowe – łatwe w obsłudze i szybkie w przeładunku. Wraz z dopasowanym podwoziem stanowi kompletne, certyfikowane rozwiązanie do transportu drogowo-kolejowego. Pojazd ma 2,8 t masy własnej, 7820 mm długości, przekładające się na 56 m3 objętości i ładowność do 19 palet.


Curtain Master MEGA

Prezentowany podczas targów Curtain Master MEGA z systemem intermodalnym doskonale sprawdza się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych oraz ładunków wymagających szczelności i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, czy sprzęt AGD. Naczepa może przewieźć towar o wysokości do 3 m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi ok. 100 m3. Pojazd ma odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5, a także wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Pojazd może być również wykorzystywany do transportu promem. Ponadto, naczepa została wyposażona w system odmrażania dachu ELDECK oraz nowe rozwiązanie do blokowania ładunku – Aberg Fix.

Recycle Master M3 Slider

Przyczepa Recycle Master M3 Slider jest przeznaczona do transportu kontenerów rolkowych na odpady, zgodnie z normą DIN 30722. Została wyposażona we wzmocnioną belkę, siłownik i osie heavy duty, a także wysuwany wózek na ramie, który ułatwia załadunek kontenerów, nawet z uszkodzonymi rolkami. Odpowiednio wygięta rama wykonana jest z wysokowytrzymałej stali S700. Pojazd wyróżnia się najniższą na rynku wysokością transportową kontenera, gwarantującą stabilność podczas jazdy i zwiększającą bezpieczeństwo przewozu.

Scrap Master

Wywrotka Scrap Master jest przeznaczona do transportu złomu, czyli do pracy w najtrudniejszych warunkach. Doskonałą sztywność skrzyni, potwierdzoną obliczeniami MES, zapewnia zmieniony kształt górnego obrzeża wykonanego ze stali HARDOX 500TUF. Objętość skrzyni ładunkowej do 62 m3 oraz długość podłogi wynosząca 12,1 m umożliwiają transport złomu o różnych gabarytach i kształtach.


Weight Master

Aluminiowa wywrotka Weight Master znajduje zastosowanie w transporcie materiałów budowlanych, asfaltu, a także ładunków paletowych, worków typu big-bag i płodów rolnych. Pojazd charakteryzuje niska masa własna od 4700 kg, a także duża wytrzymałość. Pojemność skrzyni ładunkowej wynosi od 23 do 64 m3. W zależności od warunków użytkowania naczepy, dostępne są do wyboru dwie wersje ramy – jedna w wykonaniu standardowym (Super Light) oraz druga wzmocniona (SL HD).

Źródło: Wielton, Facebook
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels