Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nie płacił za e-TOLL. Kaucja 91,5 tys. zł na poczet kary dla holenderskiego przewoźnika

Utworzona: 2024-07-10


Przedsiębiorca, który został zatrzymany na autostradzie A4, nie dokonywał opłat za przejazd płatnymi odcinkami polskich dróg.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali na A4 w Katowicach samochód ciężarowy na holenderskich numerach rejestracyjnych. Mundurowi ustalili, że przewoźnik nie posiada aktywnego urządzenia pokładowego służącego do uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd płatnymi odcinkami dróg, a weryfikacja danych za pomocą specjalnego systemu wykazała ponad 500 naruszeń archiwalnych wymagających dalszej analizy. W rezultacie służby ustaliły 61 naruszeń nadających się do dalszego postępowania prowadzonego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Wysokie kary pieniężne

Funkcjonariusze poinformowali, że 61 naruszeń skutkowało pobraniem kaucji w wysokości 91,5 tys. zł na poczet przyszłej kary administracyjnej. Organem decyzyjnym w sprawie nałożenia kary pieniężnej jest GITD. Gdyby przedsiębiorca rzetelnie dokonywał opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg, kosztowałoby go to około 10 tys. zł.

Źródło informacji: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
źródło zdjęć: Krajowa Administracja Skarbowa/gov.pl/kas
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels