Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowca betonomieszarki jako praca dodatkowa

ID: 257762


Witam, posiadam prawo jazdy c + e i jestem tak zwanym kierowca manewrowym w pewniej firmie. Podstawiam auta pod doki załadunkowe, jeżdżę z serwisu do serwisu i raz na jakiś czas dostaje jakieś niedalekie trasy.
Zaznaczam, że nie jest to męcząca praca ale przez to na moje konto nie wpływa zbyt wielka suma pieniędzy, więc postanowiłem poszukać dodatkwej pracy. Nurtuje mnie jednak pytanie czy rejestrując czas pracy oraz jazdy w tej firmie będę mógł dorobić jako kierowca betonomieszarki np w weekendy, bez żadnych konsekwencji i odbywania obowiązkowej pauzy?
Pozdrawiam

~Andy
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Posty (46)

~Andy
jak w temacie...
~Poi
Możesz jeżeli spełnisz dwa warunki.
1. Nie przekroczysz czasu pracy zarejestrowanego na karcie kierowcy ( co w twoim przypadku raczej się nie uda, sam oceń)

2 Nie narazisz narazisz na stratę obecnego pracodawcy. Znowu chodzi o rejestrowany czas pracy. Jeżeli jeździłeś w weekend i np. nie możesz rozpocząć pracy z powodu przekroczenia czasu pracy zdecydowanie narobisz sobie bałaganu.

Wyjątkiem są firmy niezobligowane do rejestracji czasu pracy kierowców.

Okłamiesz pracodawcę, poświadczysz że nie jeździłeś w innej firmie i do momentu pierwszego dzwona niby będzie dobrze...
~kiero
Na betonomieszarce teraz jeździ się bez karty kierowcy, więc nic go nie ogranicza.
Może zapindalac do bulu.
~Głąby
Znawcy...
Jeśli jesteś zatrudniony na cały etat to na pracę w innej firmie zgodę musi wyrazić pierwszą
~kiero
Podaj podstawę prawną znawco.
~Andy
Właśnie z tego co wiem to betonomieszarka jest pojazdem specjalnym i nie trzeba rejestrować czasu pracy, tylko mam wątpliwości. Co by było gdyby przytrafiła się jakaś kokizja/wypadek, czy to, że jeżdżę ponad programowo miało by jakiś wpływ na mandat/śledztwo?
~sid
mozesz zapie... na 2 etaty az ci krew z nosa poleci albo - jak masz jaja to idz po podwyrzke
~Andy
Okej, dzięki za pomoc, a o podwyżkę ciężko, bo na bank się nie uda - info z góry.
Pozdrawiam
~sid
jak sie nie zapytasz to napewno nie dostaniesz ; ]] powodzenia
~Andy
Państwowa firma i nie ma na co liczyć :]
~sid
-no to L4 i na betoniarke
~//~
~Andy

To że na betonomieszarce kierowca może jeździć bez karty kierowcy (bez wykresówek) to nie znaczy że przy tym pracodawcy / przewoźnicy nie muszą prowadzić ewidencji i archiwizacji czasu pracy swoich pracowników (kierowców) jak i to ani jak nie pozwala kierowcy przekraczać tygodniowy czas pracy, łącznie z godzinami nadliczbowymi, czyli przeciętne 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy lub przedłużone 60 godzin, jeżeli średni tygodniowy czas pracy nie przekroczy 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy (Kodeks Pracy, Uoczpk Art. 12 ust. 1-3).
~kiero
Ha ha, ha,
Szoszon naprawdę?
~//~
I nie znudziło ci (skrzywdzony szoszonami) jeszcze wygłupiać się z tym wyzywaniem, czyniąc z siebie pośmiewisko?
Oj jak strasznie ukraińcy cię skrzywdzili.
Nie kompleksuj. Przecież jesteś w wspierającej LGBT części Europy, czyli wśród swoich "tylno-napędzonych". Trochę "tyłek" po boli i przestanie. :-)
~kiero
Śfe
~//~
~Andy

Jako informacja.

Rozporządzenie (WE) nr 561/2006/2020
Art. 6.
2. Tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 56 godzin i NIE MOŻE SKUTKOWAĆ PRZEKROCZENIEM MAKSYMALNEGO TYGODNIOWEGO CZASU PRACY ustalonego w dyrektywie 2002/15/WE.

DYREKTYWA 2002/15/WE
Art. 4.
Maksymalny tygodniowy czas pracy
Państwa Członkowskie podejmą środki niezbędne w celu zapewnienia, że:
a) średni tygodniowy czas pracy nie może przekraczać 48 godzin. Maksymalny tygodniowy czas pracy może być przedłużony do 60 godzin jedynie wówczas, gdy w ciągu czterech miesięcy nie została przekroczona średnia 48 godzin na tydzień. Art. 6 ust. 1 akapit czwarty i piąty rozporządzenia (EWG) nr 3820/85 lub, w miarę potrzeb, art. 6 ust. 1 akapit czwarty Umowy AETR mają pierwszeństwo przed niniejszą dyrektywą w zakresie, w jakim odnośni kierowcy nie przekraczają 48 godzin średniego tygodniowego czasy pracy w ciągu czterech miesięcy;
b) czas pracy dla różnych pracodawców jest sumą godzin pracy. Pracodawca w drodze pisemnej prosi odnośnego pracownika wykonującego pracę w trasie o WYKAZ CZASU PRZEPRACOWANEGO DLA INNEGO PRACODAWCY. PRACOWNIK wykonujący pracę w trasie POWINIEN DOSTARCZYĆ taką INFORMACJĘ NA PIŚMIE.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.218.129.100

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels