Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Skąd się wzięły dzisiejsze JELITY.
ID: 264228

Wśród dzisiejszych elit i celebrytów są gwiazdy filmowe, politycy, dziennikarze, historycy i inni.
Wszyscy uważamy ich za ludzi godnych naśladowania, szacunku i robimy z nich autorytety, a oni odwdzięczają się nam tekstami pełnymi pogardy i nienawiści dla wszystkich odruchów patriotycznych.
Nigdy się nie zastanawialiście, dlaczego tak jest.
Dlaczego celebryci i gwiazdy wielkiego formatu naśladują w nazewnictwie towarzysza Józefa Stalina?
To Stalin jako pierwszy rzucił hasło, że Polacy którym się nie podoba nowa władza oraz wkroczenie (piękny eufemizm dla prawidłowego i zgodnego z prawdą określenia "bandycka napaść") do Polski bandy czerwonoarmistów, są zwolennikami nazizmu i faszystami.
Innym razem opiszę wam, dlaczego nowej władzy tak bardzo zależało na zohydzeniu AKOWCÓW, przed Polakami i przed społeczeństwem międzynarodowym.
Do tego stopnia, że schwytanych w lesie AKOWCÓW przebierano w niemieckie mundury i prowadzano przed tłumem, który nieświadomy, że to Polacy, pluł w nich i rzucał kamieniami. Oczywiście mogli tym ludziom krzyknąć i powiedzieć po polsku kim są, ale stalinowcy to przewidzieli i schwytanym żołnierzom zalewano buzie gorącym gipsem i zaklejano usta w środku. Raz, żeby nie powiedzieli kim są, a dwa żeby nie pokazywali ludziom, że mają powybijane zęby i poobcinane języki.
Zakopywano ich później w ukrytych zbiorowych mogiłach.
No ale tym razem nie o tym.
Czym była władza ludowa, każdy jakieś ogólne rozeznanie ma. To byli współpracownicy sowieckiego okupanta, lojalni i wierni okupantowi do tego stopnia, że likwidowali nie tylko patriotów, ale likwidowali siebie między sobą, traktując kolegów jak konkurencję do żłoba.
Przez 50 lat niszczony był każdy, kto choćby po pijaku napomknął, że mu się władza nie podoba, albo roił sobie o niepodległej Polsce. Taki ktoś był wrogiem ludu.
Za to chwalcy nowej władzy, byli awansowani, robiono z nich gwiazdy i obsypywano zaszczytami. I nagle po 50 lat tych wszystkich procedur, społeczeństwo jest zdziwione, że aktor donosił na aktora, historyk na historyka, a żołnierz na kolegę z wojska. Kto nie donosił i nie podpisał, mógł sobie w domowym zaciszu wydłubywać kit z okna, bo każdy musi z czegoś żyć.
I nie od dziś wiadomo, że najlepszy jest taki, na którego masz haka.
Jeśli w pracy awansujesz kogoś, kto jest uczciwy, czysty, sprawiedliwy i zawsze grzeczny, to co zrobisz, kiedy przestanie cie słuchać i zacznie buntować ludzi na ciebie?
Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie.
A jeśli awansujesz kogoś, kogo przyłapałeś na kradzieży i masz go w garści? Złapałeś go w pracy na kradzieży, próbę kradzieży nagrałeś i masz go w garści. Jego obezność w firmie zależy od twojej życzliwości. Wtedy awansujesz go na swojego zastępce i masz lojalnego podwładnego.
Ba. Nawet jak sam coś ukradniesz i cie złapią, twój lojalny podwładny da ci alibi.
Ten mechanizm działał w samych sowietach i we wszystkich okupowanych przez tę bandę państwach.

Nagle nadchodzi rok 1989 i na każdego pada blady strach. Społeczeństwo ich rozliczy. Na szczęście kilkudziesięciu słabo poinformowanych się powiesiło. Szkoda że nie wszyscy. I co oni robią w nowym ustroju. Trzymają się razem. Raz, że jadą na jednym wózku, a dwa że nikt nie wie, kto ma na niego "kwity".
Komuniści wręcz szukali takich, którzy coś przeskrobią. Normą było podrzucanie dziewczynek zachodnim dyplomatom. Wysyłali im do pokoju po trzy, nieraz po cztery modelki i nagrywali z ukrycia. Później wystarczyło takie nagranie delikwentowi pokazać i już był ich.
Czytałem kiedyś wywiad z jednym oficerem służb, który powiedział że w całej jego karierze tylko jeden zachodni dyplomata nie dał się złamać. Wsadzili mu do hotelu cztery młodziutkie i zgrabne laseczki. On z nimi przez całą noc fikołki robił we wszystkich pozycjach świata i na wszystkie sposoby. Bawił się jak nigdy, a kiedy pokazali mu zdjęcia i zagrozili że wyślą do jego kraju, jego rodzinie, żonie, dzieciom i matce, ten się ucieszył. Poprosił na miejscu o kopie nagrania, bo jak się pochwali kolegom w biurze, to bez tych nagrań nikt mu nie uwierzy. On prosił naszych, żeby te filmy opublikowali gdzie się da, a w pracy będzie bohaterem i koledzy będą mu się w pół kłaniać. No i komuniści odpuścili. Szantaż się nie udał i nic nie zrobili. W szantażu nie chodzi o zemstę, tylko o uzyskanie celu, jakim było nawiązanie współpracy. Odmówił i był wolny.

Dlatego nie dziwcie się, że dzisiaj te wszystkie Jandy, Szczury, Olbrychtskie i inne świnie plotą takie brednie z telewizora. Oni muszą to robić.
Dodatkowo te wszystkie szuje mają dzieci i w myśl zasady, że ręka rękę myje, dla każdego musi się znaleźć jakaś synekurka.

Kiedy pierwszy raz przeczytałem, że tatuś Kubusia Powiatowego był komunistycznym prokuratorem, który apelował o wyroki śmierci dla polskich patriotów, pomyślałem sobie tak: "To nie Kubusia wina, że miał ojca świnie". Tak pomyśli każdy przyzwoity człowiek.
A druga myśl. Czy, gdyby Kubuś nie miał tak ważnego i wysoko postawionego tatusia, to by dzisiaj brylował w TV, czy raczej zmywał gary na zmywaku w UK?
Co mają myśleć ci, którzy chodzili z nim do szkoły i widzieli jak on już w szkole robił karierę w TV. Występował w latach 80tych, w programie 5 - 10 - 15. Ilu dzieciaków z jego szkoły miało taka szansę.
Czy on jest wykształcony? Zna języki? Jest wybitny? NIe. Kto słucha i ogląda wywiady z nim, ten się raz dwa pozna, jaki z niego prosty człowiek. Żeby nie powiedzieć, prostacki.
Wychowany w blichtrze, w poczuciu ważności i bezkarności, powiedział z telewizora że Polska, to taka stara schodzona jesionka w szafie europy, której nikt już nie założy, bo wstyd się w czymś takim pokazać. I wiecie co? On w to wierzy.
Oni, jak to kiedyś powiedział Jerzy Stuhr, za granicą wstydzą się rozmawiać po polsku. Oni będąc za granicą, nie chcą być brani za Polaków. Oni chcą być europejczykami.
Nasuwa się zatem pytanie. Dlaczego tu siedzą? Jeśli ich tak ta Polska mierzi i się jej tak wstydzą, to nic prostszego, jak wziąć i wyjechać gdziekolwiek. Granice są pootwierane. I tu pojawia się problem. W żadnym z krajów na zachodzie europy, nikt nie zrobi z nich celebrytów. Nie da im po kilkanaście tysięcy euro na miesiąc, tylko za to, że są synkami, wnukami, czy innymi pociotkami komunistycznych zbrodniarzy. Gdyby taki Kubuś pojechał do Anglii, co by tam robił.
Praca na budowie, w restauracji w roli kelnera, albo w hotelu jako pokojowy. Nawet za kierownice tira nikt by go nie wsadził, bo na to trzeba mieć jakieś podstawowe umiejętności i kwalifikacje. Angole nie uszanują nazwiska. Oni zapragną kwalifikacji.
To dlatego, mimo buńczucznych wypowiedzi w stylu : "Jeżeli PiS wygra wybory, to ja z córką wyjeżdżamy do Kanady", nikt i nigdzie nie wyjechał.

Niejaki Kraśko opowiadał, że dziadek był dobrym człowiekiem, bo brał go po pracy na kolana i kołysał w bujanym fotelu.
Dziadek w pracy zrywał paznokcie i wkładał ołówek w przyrodzenia polskich patriotów, a po pracy zmywał krew z rąk i kołysał wnusia. I wnusiu też zrobił karierę w TV.
Minęło ponad 30 lat, dorasta już kolejne pokolenie tych ubeków i sbeków, a oni ciągle trzymają się na stanowiskach i ciągle zapełniają je swoimi pomiotami.
A dzieci patriotów z AK, kolejne pokolenia prawdziwych solidarnościowców (nie tych z magdalenki ze środowiska agenta Bolka) i zwykli Polacy, nadal pracują fizycznie i nadal nie mają szans w konkurencji z resortowymi dziećmi. A to już trzecie pokolenie. W dodatku dzisiejsza młodzież nie chce słuchać o tamtych zbrodniarzach. Młodzież ogląda ich w TV, śledzi ich kanały na tiktoku i YT, a każdego, który chce powiedzieć prawdę, nazywają jak towarzysz Stalin, czyli FASZYSTĄ.
I tego trendu nie da się odwrócić.

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
*.151.39.102

REKLAMA

Posty (111)

irish_dude
2022-01-25 14:21:52
Jacek - kilka dni temu obejrzałem wypowiedź Brauna na konferencji prasowej. Kłamał tak, że aż mu uszy dymiły. Pier/dolił o Kanadzie. O tym, że są tu przymusowe szczepienia, obozy dla chorych na covid i tym podobne bzdety.
I mi się otworzył nóż w kieszeni, bo akurat tutaj mieszkam i trochę jeszcze widzę.
Nie wiem tylko, jaki jest cel tego pajaca, żeby opowiadać takie bzdury.
jacek-kuba
2022-01-25 14:25:09
Braun z polityka stał się yt-berem od dawna piszę, że kłamie czasami jak cała reszta tych redaktorów, pisarzy. To generalnie inteligentni ludzie, ale chyba przeszli na stronę pieniędzy-takie wrażenie czasami odnoszę.
irish_dude
2022-01-25 14:31:37
Kłamią wszyscy od tzw. premiera, po urzędnika w Kociej Wólce, ale oni kłamią z konkretnych powodów, głównie finansowych.
Mnie natomiast przeraża taki człowiek, który kłamie chyba wyłącznie po to, żeby wzbudzać strach.
Pamiętam z historii, że był już taki jeden, miał na imię Adolf. A ten pajac ma na twarzy wypisane, że chce iść jego śladami.
I to nie jest dobre.
~...
2022-01-25 15:02:54
Zapomniałeś o pochodzeniu tych ludzi. Oni nigdy nie będą czuli się Polakami, bo nimi nie są. Identycznie ludzie na Śląsku.
~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:07:19
Trzy dekady od czasów wojny, a ciągle temat TOP!!
Jeszcze jedno... Jak słyszę słowo narodowiec - mam na myśli takiego teraźniejszego od np. Brauna, Bąkiewicza i innych Winnickich to mi się flaki wywracają.
Kompletnie termin patriota, narodowiec stracił na wartości. Przez wyżej wymienionych. Odpustowy syf i tyle!!! Mam zupełnie inna hierarchie wartości, dużo wyższą...
~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:09:47
Odnoszę wrażenie, że Cyprian cierpi jakieś wewnętrzne katusze i musi się wygadać.
~kiero
2022-01-25 15:13:33
To rudella pod pseudonimem Cyprian.
jacek-kuba
2022-01-25 15:14:00
Pozdrawiam z czworaków-ale ty nie jesteś Polakiem. Powyżej ci wytłumaczyłem jak to działa. Nie powinieneś zabierać głosu w takich tematach. Mieszkasz w naszym kraju, nikt cię nie prześladuje, robisz co chcesz. Ale temat naszych poglądów zostaw nam. Jeżeli chcesz nadal propagować bolszewizm to wy... aj na plac czerwony.
~...
2022-01-25 15:15:44
A skąd taki Irish ma wiedzieć, co się dzieje w Kanadzie? Z Etransport? Takich wielu mieszka w Stanach. Kiedyś jeden przyjechał z Polski i na wszystkim oszczędzał. Po roku czasu zdecydował się zajechać po drodze do pracy z kolegami kupić kawę na wynos. Jeden z kolegów zamówił kawę i szarlotkę, więc zdecydował, że chce to samo. Zapytał kolegę, jak powiedzieć, żeby zamówić I ten jemu powiedział, że apple pie and coffee. Następnego dnia pomyslał, że zajedzie sam, bo przecież umie zamówić, więc podchodzi do kasy i mówi apple pie and coffee. Kasjer zapytał whith milk? Na co chłopak się zmieszał, zamyślił na chwilę i odpowiedział apple pie and coffee.
~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:18:17
Przy okazji swojego wewnętrznego cierpienia Cyprian... obraziłeś 1/2 populacji Polaków.
Myślisz, że od czasów powojennych do 1989 roku łatwiej było zrobić maturę i skończyć studia np na fajnej Politechnice.? ?Myślisz, że łatwiej było otrzymać dobre stanowisko?? Błędne myślenie!!
~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:20:12
jacek - kupa - czy możesz się odp ie/ED/ Oli/ c? ?!!
~...
2022-01-25 15:20:31
Temat top, bo teraźniejszość jest skutkiem przeszłości. Lepszy narodowiec, chociażby miał w dresach i pantoflach chodzić, niż antypolska swołocz.
irish_dude
2022-01-25 15:21:00
~...
2022-01-25 15:02:54
Zapomniałe ś o pochodzeniu tych ludzi. Oni nigdy nie będą czuli się Polakami, bo nimi nie są. Identycznie ludzie na Śląsku.


Widzę, że mam nowego fana :-)
A może stary, tylko ryj podmienił?

A czego ty pajacu, chcesz od ludzi ze Śląska? Może oklep dostałeś na Śląsku i teraz płaczesz?
jacek-kuba
2022-01-25 15:23:09
Nie mogę kolego z czworaków. Napisałem ci -nie mieszaj się bolszewiku na naszych Polskich spraw i wyborów. Czego tłuku nie rozumiesz? Jaśniej nie potrafię. Albo tu mieszkasz i pysk trzymasz w takich tematach albo wracasz do swoich.
~...
2022-01-25 15:25:38
Zacytuję głównego architekta z mojego miasta-"za komuny tytuły, to dawali". Kolega Pozdrawiam, weź poszukaj informacji o wykształceniu Kiszczaka. Ta swołocz, co przyjechała na czołgach z NKWD dostali nowe nazwiska, wykształcenie i stanowiska.

1

irish_dude
2022-01-25 15:27:35
Jak patrzę na tych tzw. narodowców, na te czoła myślą nieskażone, wzrok tęskniący za rozumem, to mam nieodparte wrażenie, że to oni są tym ogniwem pośrednim w teorii Darwina. Gdyby zsumować IQ dziesięciu dowolnie wybranych spośród nich, nadal będzie to liczba dwucyfrowa.
Z drugiej strony, takim motłochem łatwo manipulować. Wystarczy kebsik od prawdziwego Polaka, browarek lub dwa i gruby kij w łapie.
Tak, to są patrioci :-)
~...
2022-01-25 15:30:49
Irish. Kontroluj emocje kmiocie. Nie będę z Tobą dyskutował.

1

jacek-kuba
2022-01-25 15:32:28
Przecież poprzednicy tego z czworaków też na czołgach wjechali do PL1- 2 pokolenia wstecz-a on o wojnie mówi jakby tysiące lat minęło. To zaledwie 76 lat ośle. Bolszewia która tu przybyła jeszcze żyje. Pozdrawiam z czworaków nie jesteś Polakiem nawet jeżeli ci o tym nie powiedzieli. Sprawdź to ciulu i wracaj do swoich. Wówczas zrozumiesz co to patriotyzm, miłość i szcunek do ojczyzny. A tak łazisz jak bezpański, bezpłciowy pies.
irish_dude
2022-01-25 15:36:23
A czy tobie pajacu, wydaje się, że ja chcę z tobą dyskutować?
O czym? O kebabie, piwku, czy kiju?
Widzisz, mam taką zasadę, ze z amebami nie dyskutuję, nawet, jeśli mnie zaczepiają, więc goń się jełopie.
~...
2022-01-25 15:41:40
Na srali ludziom do głowy, że patriotyzm, to coś złego. Musieli zorganizować urodziny Hitlera w lesie, żeby zrobić że wszystkich narodowców faszystow. Ludzie tego samego pochodzenia piszą książki typu Sąsiedzi, autor Tomasz Gross i pani Engelking. Za kłamstwa w tej książce musieli przeprosić. Wiecie, dlaczego muszą kłamać na temat Polaków? Bo nie mają prawdy, która potwierdzi ich tezy. Syn zbrodniarza z NKWD Stolzmana, czyli Kwaśniewski przeprosił w imieniu Polaków za zbrodnie w Jedwabnem. Boją się ekshumacji, bo boją się prawdy. Muszą kłamać i wkładać kupę do pustych głów, takich, jak Irish, bo nie mają żadnych prawdziwych faktów, żeby pogrążyć Polaków.

1

~Wielki Szu
2022-01-25 15:42:04
Dudek ty stary zdrajco. Wynocha leszczu do jankesow. My tu takich nie potrzebujemy.
Wódz
Partia
Jedność
~Wielki Szu
2022-01-25 15:43:07
Dudek chciał puścić bąka i się zesrał
~...
2022-01-25 15:51:28
Człowiek z flagą Polski, to jest beee. To jest wiocha!!! Ale flaga amerykańska na wszystkim, to jest super. Flaga Wielkiej Brytanii na dachu mini jest ok. Flaga Norwegii jest ok, czy Nowej Zelandii na ciuchach, ale Polska, to trzeba się tego wstydzić i wkładać polską flagę w kupę, jak Wojewódzki. Napadli nas, zniszczyli fizycznie i psychicznie, ale musimy za to ich przeprosić. Już nie wspomnę o oddaniu Żydom mienia ludzi, którzy nie mieli potomków, lub wszyscy zginęli, bo to trzeba oddać. Jak powiedziała pani wykładowca na jednej uczelni-śmierć Żyda, to wydarzenie metafizyczne, a śmierć Polaka, to taka zwykła śmierć. Na terenie Polski Niemcy zabili 6mln ludzi w tym (co do końca nie wiadomo) 3mln żydowskiego pochodzenia (Polaków żydowskiego pochodzenia). Ale ofiarą nie są Polacy, bo taka grupa ludzi, którym na srano do głowy wierzy, że Polska, to jest wstyd. Polska, to goowno, takie same, które mają w swoich głowach.

1

~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:51:42
Przez was naziolki właśnie znaczenie postaw patriotycznych zdewalulowalo się i spłynęło z rynsztokiem...
Nie macie o tym pojęcia...
No to ile kasiorki dał ostatnio Kaczogrod na centrum szkoleń "kruzgankowi oswiaty"??!! Banda.
~kumidan
2022-01-25 15:56:49
Cyprianie, forumowiczu mój ulubieny, odpowiadam na twe wuuntkowe pytanie.
Na początku był chaos, mizeria i udręka narodowa. Później Bracia Mniejsi, założyli z Ryżymi K. . , u, ta sa., mi, to taki gang, kondominium POPIS i tak powstały dzisiejsze elyty. Wspomniałeś o elytach nazwijmy postkomuchowych, ale to są elyty już zużyte, stare i wszystkim znane do obrzydzenia.
Byłeś łaskaw wspomnieć o takich wrogach narodu jak Janda i Olbrychski, a ni słówkiem nie wspominasz o watahach Misiewiczów i takich Łajz, czy Meeiz śmierdzonych. Tacy w czasach dzisiejszych chcą zaliczanym być do elyty. Elyty polityki, elyty biznesu, a nawet szklanego ekranu, jak ten pasztet wiadomy, z tym palcem sztywnym środkowym, gwiazda tvpkurvski.
Elyta typu Braun, Bąkiewicz, Jan Bejsbol, Krzysztof Maczeta, Olek Petarda, to faktycznie jarmarkowe petroyydioty, przepraszam, jarmarkowe patrioty, a wszystkim tym durniom patronuje Komitet z Nowogrodzkiej.
Szczęść Boże kibole, orać wami pole, lub na nawoza przerobić, aby takie jak wy, przestały się rodzić. (to do tych ''narodowców'' ze swastykami na dooopie, z trzonkiem od kilofa w łapach i z hasłami na ryju ''Bóg, Honor, Ojczyzna''
~Kolega Pozdrawiam
2022-01-25 15:56:58
Człowiek z flagą Polski to jest wiocha!! Przykro, nawet bardzo, że tak jest ale to wy naziolki abordowaliscie te symbole i uważacie je za swoje. Nie zgadzam się na to.
~...
2022-01-25 16:02:08
Masz tak na srane w głowie, że powtarzasz te brednie, jak automat. Naziolki głupcze? Narodowcy, to prawica, a nszisci, to jest lewica. Weź pusty łbie sprawdź, co oznacza NSDAP. Chcesz tutaj komuś wmówić, że prawica, to lewica?

1

irish_dude
2022-01-25 16:03:11
Polską flagę mam od czasów szkoły podstawowej (lata 70-te).
Nigdy nie wstydziłem się wywieszać jej na balkon w Polsce, Irlandii (przy okazji świąt) ani w Kanadzie.
Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i nie wstydzę się swojego pochodzenia.

Wstydzę się za to bardzo za takich Braunów, czy wspomniany krużganek :-), chociaż w tym przypadku nie ma dostatecznie obelżywych słów, aby określić tego zj/eba. Wstydzę się również za bydło, które bije kobiety i ośmiela się używać słów o patriotyzmie. Gdyby istniał jakiś Bóg, to powinien w tym samym momencie spalić te kaprawe ryje, kalające język polski, Polskę i Polaków.
jacek-kuba
2022-01-25 16:03:17
Oho bolszewia już tworzy szeregi. Już kacapy wypełzają spod kamieni. Nawet ukraińska prostytutka wróciła spod GS-U żeby dodać coś od siebie. Kogo interesuje bolszewiku z czworaków na co ty się zgadzasz? Porypało cię całkowicie? Odnoszę wrażenie, że ty masz coś uszkodzone od dziecka. Czort wie co oni ci w tych czworakach robili.
~...
2022-01-25 16:17:29
Tylko kałmuk może wstydzić się za Bąkiewicza. Jakim płytkim człowiekiem trzeba być, żeby nie zrozumieć, że ktoś się przejęzyczył i powtarzać to, jako dowód, że ktoś jest bee? Za swojego idola Kwaśniewskiego menela, który pijany "reprezentował" Polskę, to się nie wstydzą. Za drugiego "Polaka", co to się połączył z "bulem", też się nie wstydzą, ale wstydzą się za ludzi, którzy zorganizowali Stop447. Podaj Kałmuku jakieś fakty, oprócz tych, że się pezejezyczyl z tym krużgankiem? Podaj za jakie słowa I postępowanie maja się wstydzić narodowcy? Napisz tutaj wszystkie fakty za które się wstydzisz. Jestem przekonany, że ich nie ma, tylko jest kupa goowna w Twojej głowie, którą Tobie włożyli do głowy inni.

1

REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 35.168.110.128

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels