Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Parking APCOA - To już PLAGA!!

ID: 267834


Zawsze wydawało mi się, że w POLSCE mandaty może wystawiać jedynie policja i straż wiejska, a w zeszłym miesiącu dostałem wezwanie do zapłaty na parkingu przed LIDLem.
Nie chciało mi się iść po ten ich gibany tikecik i nie włożyłem go do auta. Parkowałem może z 15 minut, zrobiłem zakupy, wychodzę i widzę za wycieraczką WEZWANIE DO ZAPŁATY.
Przeczytałem się i w nerwach zacząłem się rozglądać. Dzisiaj uważam, że miałem ogromne szczęście że dziada nie zauważyłem, bo już siedziałbym z wyrokiem za pobicie. Jednak wezwanie jest wezwaniem. Gdybym jechał swoim autem, wezwanie wylądowałoby na ziemi i tyle. Jednak byłem z teściami i to ich samochodem, a na wezwaniu straszyli konsekwencjami dla właściciela auta.
Zeskanowałem telefonem ten ich śmieszny kod i pojawiła się strona APCOA. Postanowiłem napisać reklamację i napisałem, że dziadyga roznoszący te bileciki miał szczęście że uciekł, bo zmusiłbym go do zjedzenia tego biletu i do popicia go wodą z kałuży. Napisałem, że jeszcze raz zaparkuje i na niego poczekam, a od właściciela auta mają się odwalić, bo jechałem nie swoim autem. Podałem im własny adres, dane osobowe i numer telefonu. Jak mają coś do mnie, to niech dzwonią do mnie.
Mój tata, kiedy przeczytał co napisałem, odrzekł że teraz na pewno nie anulują mandatu.
Może i nie anulują, ale ja nie będę się przed złodziejami płaszczył i prosił za 95zł. Ja nie kierowca ciężarówki, który wyprzedzając na zakazie zgrywa cwaniaka, a później beczy do policjanta, że panie władzo, że może trochę mniejszy ten mandat. Ja nie jestem cipą. Ja z nimi od początku do końca na ostro pojadę.

Jeździłem później po różnych parkingach i szukałem gdzie są krzaki w odległości nie mniejszej niż 30 metrów od parkingu.
Wsadziłem do bagażnika śrutówkę z długą lufą i szukałem. Znalazłem. Zaparkowałem auto i poszedłem w krzaki. Położyłem się na trawie, nabiłem wiatrówkę i czekałem na sukinsyna z bilecikami.
-No... - pomyślałem sobie - To będzie twój ostatni w życiu wystawiony mandat. Dostaniesz śrutem w łeb, to ci się odechce.

Leżałem w krzakach 45 minut, ale nikt nie przyjechał. Nogi mi zdrętwiały, zachciało mi się na kibelek i pojechałem do domu.
Miałem jechać za kilka dni znów w to miejsce, ale dzisiaj sprawdzam pocztę i jest mail. Mandat został anulowany.
Nie wiem, czy te durne biurwy wiedzą, że właśnie ocaliły jednemu pracownikowi zdrowie, a może i życie. Zrobiły to nieświadomie, ale mogą sobie pogratulować. Gdybym zapłacił, to wyczekałbym na dziadygę z tą wiatrówką w krzakach. Nie podarowałbym,

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
*.151.39.119

Posty (36)

~Ordynator orginał!
Uwaga bo pod Lidlem gwintuja beż ostrzeżenia. Lepiej wziąć ten bilecik.
~Geju
Ja mam na to sposób znany od lat, ściągam gacie i sr. am na takim parkingu
~kierowawa
~Bolek
2022-08-09 08:08:15 kierowawa, możliwe że było by jak piszesz ale to nie problem klienta. Ja nie będę biegał za kwitkiem. Niech zatrudnią ciecia przy szlabanie. Szwab chce oszczędności. Gdy mam wybór idę do Biedronki ale często tylko Lidl w pobliżu.

W Warszawie pod niektórymi biedronkami jest to samo, też trzeba kwitek pobrać. Często anulują podwyższoną opłatę jak pokażesz paragon ze sklepu.
~* cypek
ale z*y gościu jestes XD
~Bolek
Warszawa to pierdułka jak Moskwa. Jedno i drugie powinno być zaorane i posadzone na przykład, ziemniaki lub buraki. Więcej pożytku byłoby.
~Joluś
Ja niestety nie miałam tyle szczęścia. Pisałam o ponowne rozpatrzenie wezwania do zapłaty bo byłam po nocnym dyżurze w szpitalu, zmęczona, ledwom patrzę na oczy. Stanęłam na może 10 minut przed biedronką żeby szybko zrobić zakupy i lecieć do domu zdrzemnąć się. Ku memu rozczarowaniu wychodząc z biedronki zobaczyłam że mam jakiś bilet za wycieraczką. Okazało się, że to mandat za brak biletu bo dwa dni wcześniej postawili parkometry. O godz. 7. 00 rano nikt nie spodziewał się parkometru w miejscu gzie jeszcze dwa dni temu go nie było. No i po spaniu, nerwy, reklamacja, wysyłanie zdjęcia paragonu, że tylko na chwilę, nie wiedziałam, że parkomat. I co lipa. Odpowiedź- nie ma podstaw do uchylenia nałożonej opłaty, bagatela aż 150 zł. Czy to ktoś rozumie- przecież to zbrodnia. W ciągu godziny złożyłam reklamację i nic. Na usta cisną się epitety pod kierunkiem właścicieli parkingów. Oni stawiają ludzi głównie tam gdzie jest otwarty nowy parking, bo jeszcze nikt nie wie, że trzeba brać bilet. I tam jest żniwo.
~Geju
Geju jest tylko jeden oryginalny! To ja!!! Tylko ja potrafię ściągnąć gacie i wys. rać się gdzie popadnie, w gacie też lubię nas. rać po pijaku. Dajcie namiar na ten sklep, pojadę tam moją scanią i ze. * się im pod kasą
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
To, że za PEŁO były takie numery, to by mnie nie zdziwiło, ale PiS rządzi już 8 lat i nic z tym nie zrobbił.
~Jajamnium
To samorząd robi, nasz wspaniały goru włodarz miasta st. Warszawy jeden słuszny jeden prawdziwy
~HAHA
Ludzie wy nie macie pojęcia o czym w piszecie to są parkingi płatne z możliwością darmowego parkowania dla klienta sam mieszkam w Gliwicach niedaleko Lidla i jak nie było opłat to nie było gdzie zaparkować samochodu pod sklepem no wszyscy z bloków stawali dali opłaty i problem zniknął a wy jak nie umiecie pobrać biletu co trwa 15 sek to wasz problem a do gościa co straszy ludzi ze szczelin w lep wiatrówką to gratulacje inteligencji z* to tylko pracownik pewnie jakiś student a ty chcesz mu zrobić krzywdę a z resztą tak się starać o 95zl xd ale tak to jest jak całe życie social haha ale dla takich ludzi nie ma ratunku Miłego Dnia:)
~HAHA
A o do właściciela posta radzę usunąć bo ktoś zrobi SS da to na policję strona udostępni IP i będą problemy to jest przyznacie się do usiłowania zabójstwa bądź narażenie na utratę zdrowia lub życia a jak kontroler by był cwany może zrobić SS i pozwać cię :)
~Polak
Narzekacie, śmiejecie się a nie bronicie się. Wystarczy omijać takie sklepy i problem z głowy ja takie sklepy z takimi parkingami omijam.
~maniek
Nosz qrnosz polaczek parkuje i nie chce płacić? To gupki!
~Tomek
O Mańka wypuścił. Jak było w Choroszczy? Dobrze cię karmili? Z Jackiem widywałes się na oddziale?
~Pozew
No gościu gratuluję ilorazu inteligencji. Nie dość, że biletu na opisanym parkingu nie pobierasz, bo cię ego anarchisty nie puszcza? XD ( na którym de facto nikt nie zmusza cię parkować - robisz to z własnej nieprzymuszonej woli zgadzając się w ten sposób na zapisy w regulaminie), to jeszcze pozew za ten post dostaniesz. Po prostu WOW
~Polak
Jak chca bilety to szlaban postawic przy wjezdzie i tam bilety wydawac, a te parkomaty to bandyctwo, celowo daleko umieszczone 8 zanim do parkomatu dojdziesz to juz wezwanie od tych cvveli. Jak widze taki parking to jade do innego sklepu.

1

~Kuc
Autor tego durnego tekstu jest durniem i do tego na forum publicznym się chwali, że jest durniem ale cwanym.
~męczennik transportu
Pisze jak wół.
Bilet za okno.
Pasuje sklep lub nie.
Roztargnienie?
Ni ektórzy siedzą na wózkach przez chwilę nieuwagi.
Swoją drogą to kiepski sklep, aczkolwiek przy biedzie też widziałem.
~michal
taniej bedzie wymienic kolo niz zaplacic mandat jak zaloza blokade i dowidzewa
~Proboszcz
Dostałe niedawno wezwanie do zapłaty za parkowanie pod Lidlem. Zaparkowałem se jak zawsze pod Lidlem, poszedłem zrobić zakupy w innym sklepie, wróciłem do auta i pech chciał, że postanowiłem pójść na zakupy do owego Lidla. Podczas moich zakupów dostałem wezwanie do zapłaty. Data wystawienia wezwania do zapłaty i paragonu różniła sie dosłownie 10min. Złożyłem reklamację.
Punkt 4.
"Opłata Dodatkowa zostanie anulowana m. in. w sytuacji dołączenia do reklamacji przez Korzystajacego z Parkingu dowodu zakupu w danym sklepie Lidl, wydanego w okresie od pół godziny (0, 5h) przed albo do pół godziny (0, 5h) po wystawieniu nimnijeszego wezwania do zapłaty. "
~sid
proponuje bojkot tego niemieckiego gescheft-u
g-a
Słusznie. Unikam takich parkingów jak ognia.
~kiero
Pod biedronkami też takie parkingi. Gdyby tego nie było to nie zaparkowałbyś samochodu blisko sklepu. Okoliczni mieszkańcy, albo pracownicy pobliskich biur zastawiliby cały parking swoimi autami.
~sid
to ten portugalski market tez bojkotowac
~Mariusz72
APCOA poluje też na parkujących pod kościołem św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Zajrzałem z rodziną na kilka minut do kościoła. I za chwilę modlitwy do zapłacenia 95zł.
~kiero
Nie rozumie was. Wystarczy wysłać mailem kopie paragonu do APCOA i opłatę anulują. Na paragonie musi data i godzina zgadzać się z godziną wystawienia opłaty specjalnej.
~Mariusz72
Do kiero: ale co z kościołem? W kościele nie dali mi przecież żadnego paragonu! Odpada też argumentacja, że zajmowałem komuś miejsce parkingowe - bo parking był niemal pusty i w tym czasie w kościele nie było nabożeństwa. Parkometru na tym parkingu nie było, był on przy plebanii - sądziłem, że tylko wjazd na plebanię oznacza konieczność pobrania kwitka. A nie było to na bezpośredniej drodze do kościoła. W poprzednich dniach czy ogólnie w przeszłości nieraz korzystaliśmy z przykościelnych parkingów. Niemal zawsze za darmo. Trochę co innego np. Jasna Góra, ale tam kulturalnie daje się kilka złociszy kulturalnej obsłudze w budce przy szlabanie. W Płońsku zaś zapewne ledwo nas zaobserwowano, że kierujemy swe kroki od samochodu prosto do kościoła, rzucono się na samochód, by umieścić "mandat". No i pracownik APCOA musiał też szybko uciec - swoją robotę przecież wywołać. Zdębielibyście, gdybym podał, ile APCOA kasuje miesięcznie od proboszcza.
~pielęgniarz oddziałowy
Historia opisana w temacie to bzdury które nie wydarzyły się. Natomiast te bileciki warto brać dla swojego spokoju. Jednak gdy znajdziecie za szybą takie wezwanie do zapłaty to zignorujcie je i tyle. Żeby mogli z was ściągać pieniądze albo pozwać was do sądu to musza mieć wasze dane czyli tej osoby która zaparkowała i nie wzięła biletu. A nie będą mieli waszych danych dopóki im dobrowolnie nie podacie np. poprzez napisanie reklamacji lub odwołania. Nawet jeżeli pojazd jest w leasingu to leasingodawca nie poda waszych danych poborcy opłat. Sprawdźcie w umowach jak chcecie.
~Mariusz72
Do pielęgniarz oddziałowy: historia, którą opisałem - z parkowaniem pod kościołem w Płońsku - jest prawdziwa. Sprawa jest zgłoszona tu i ówdzie, do UOKiK czy Kurii Biskupiej w Płocku.
~pielęgniarz oddziałowy
Mariusz72 - nie pisałem o Tobie tylko o tym trolu co założył temat.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.230.173.188

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels