Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Odstępstwo od czasu jazdy dla wszystkich kierowców w Hiszpanii

ID: 278200


W związku z utrudnieniami z powodu rozpoczętych dwa tygodnie temu protestów francuskich rolników, którym towarzyszą ciągłe blokady głównych autostrad zarówno na terenie kraju jak i tras prowadzących do Francji, hiszpańskie Ministerstwo Transportu wprowadziło złagodzenie przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (10)

Btk1
Panowie dawno nie byłem na Hiszpanii. Jak to jest z wpisem kraju- tzn czy każdą prowincje trzeba wprowadzać do tacha po przekroczeniu jej granicy? Pytanie dotyczy tylko Hiszpani
~DXI
oczyma nóżki zacierają, dla nich 21h to za mało
~Greg
Wjeżdżając do Hiszpanii przez irun wybierasz E i region PV a przez La jonquere wybierasz E i region CAT i smigasz po Hiszpanii. Gdybyś miał wbijać każdy region to byś oszalał
~sid
catalonia to nie Hiszpania, to odrebny kraj jest. zapytajcie catalonczykow co sadza o okupacji Hiszpanskiej to wam to wyjasnio
Btk1
Dzięki Greg
~bandoska
@Btk1 Nie wbijasz każdego regionu, którego granicę przekraczasz, tylko te w których rozpoczynasz i kończysz dzienny okres aktywności plus granicę hiszpańską w połączeniu z regionami. Np. :
wpis: zakończenie F
wpis: rozpoczęcie E / CAT
wpis: zakończenie E / CM
pauza dzienna
wpis: rozpoczęcie E / CM
wpis: zakończenie E / PV
wpis: rozpoczęcie F
~bandoska
@Btk1 PS Hiszpania dzieli się na regiony, a te na prowincje. W tacho wklepujesz oznaczenia REGIONÓW, a nie prowincji. Prowincji jest dużo więcej, ale wzdłuż dróg widnieją tablice informujące Cię, że wjeżdżasz do takiej, czy innej prowincji (regionów też). Wklep sobie w google: "hiszpania mapa regiony tachograf", bo jak zaczniesz szukać oznaczeń skrótów prowincji, to Ci mózg spłonie - w tacho czegoś takiego nie ma.
~Dziad cebulowy
Przekraczając granice nie wpisujesz zakończenia w państwie, które opuszczasz.
Robisz jedynie rozpoczęcie w kraju, do którego wjeżdżasz.
~Star 21
Daj im zakończyć
~bandoska
@Dziad cebulowy Masz rację, co do zasady, przekraczając granicę wystarczy dokonywać wyłącznie wpisu kraju rozpoczęcia. Na moim tacho nie da się jednak tego zrobić, bez wcześniejszego wpisu zakończenia.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.210.149.205

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels