Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiany w ustawie i zakaz dodatkowej pracy dla kierowców

ID: 279630


Zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców z dnia 19 sierpnia 2023 r. wprowadziły możliwość ustalenia zakazu jednoczesnego pozostawania w stosunku pracy z innym pracodawcą lub jednoczesnego pozostawania w stosunku prawnym będącym podstawą świadczenia pracy innym niż stosunek pracy.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (16)

~Kierowca
Ale lekarz może pracować w szpitalu i jeszcze prywatnie i ciągnąć jeden dyżur za drugim i to nie wpływa na jakość jego pracy?
expertone
Dobre piętnaście lat temu jak pracowałem w pewnej szkockiej firmie mialem tam najgorszego w swoim życiu zwierzchnika w jak pamietam dno dna bez zasad. No i ten facet przychodzi do mnie i poinformował mnie ze koniec z dorabianiem w innych firmach. Ty i Gary Koniec, uargumentował to brakiem szacunku do czasu pracy kierowcy w firmie w której pracowaliśmy. No i proszę piętnaście lat później i jest na to paragraf w Polsce.
Ale czytając ten powyższy text ja już widzę pewne możliwości tak więc jak ktoś jest kreatywny i chce pracować to i tak będzie. A te przepisy zrobią z całego tego zamieszania taka śmierdząca chmurkę która może się tez okazać problematyczna także dla pracodawców.
~pielęgniarz oddziałowy
Czyli koniec pracy kierowcy jako magazynier przy załadunkach i rozładunkach i jako mechanik samochodowy przy wymianie koła.
~Bolek
Kierowca, z kim ty chcesz się porównywać?
Popatrz najpierw w lusterko.
~Śmiech na hali
Ty Bolek sam ciągle się porownujesz chyba. chcesz być lepszy od innych, dzielić ludzi na klasy, jak nazista? Podaj choć jeden poważny argument dlaczego lekarz jest lepszy od kierowcy i proszę cię nie mów że lekarz ratuje życie, taka jego praca. Nie mówiąc już o tym, że wielu doprowadza do śmierci pacjenta, przez własną głupotę, lub przez to że nie widział u pacjenta grubych kopert. Czyli śmieć a nie lekarz.
~Śmiech na hali
Najważniejsza w ocenie człowieka jest jego moralność lub jej brak. Poza tym każdy jest równy
~Bolek
W przeciwieństwie do takiego kierowcy ma wykształcenie.
O zabijaniu nie będę dyskutował bo to otwiera mnóstwo wątków.
Kierowca ma większą zdolność zabijania niż wspomniany lekarz.
~Ieon
Belek sabina i ja śpiemy
~Ordynator oryginal!
Zakaz podejmowania dodatkowej pracy mają mundurowi, ale w zamian mogą iść po 25 latach na emeryturę.
Kiedy kierowcy zawodowi będą mieli takie same uprawnienia?
Pogadam z Donkiem. Na pewno mnie poprze.
~Hnv
Kiedy lekarze przestaną spać po 37 godzin na dobę w szpitalach za 50 tys miesięcznicę. Tam nie ma błędów patologia
~Mafia lekarska
Przykład z lekarzem zacny. W szpitalu ma łóżko, za spanie ma płacone, może sobie zrobić w przychodniach oraz we własnej praktyce taki biedny...

Rzeczywistość jest brutalna, brakuje nam dziesiątek tysięcy felczerów czyli pomocników lekarzy po technikum lekarskim do wypisywania zwolnień lekarskich, leków pacjentom przewlekle chorym i przekierowywabja pacjentów naprawdę chorych do lekarzy po studiach.
~Mafia lekarska
Obecnie dyplomowany lekarz odwala pracę robola, .ogicznie gdyby zawód był chronionybjak lekarskib to mechanik samochodowy mógłby prowadzić warsztat jedynie po studiach inżynieryjnych, a zawód kierowcy wymagałby ludzi z wyższym wykształceniem logistycznym lub najlepiej po AWF żeby zawodnik dłużej nadawał się do roboty.
~Ordynator oryginal!
Takie same mafie potworzyly się w sądach, prokuraturach i adwokaturach.
Nie dość, że mafie, to jeszcze sprzedajne szmaty i agenci.
~miMao
Mao mi !
~kiero
Wreszcie ten PiS odsunięty od władzy i ludzie zaczną godnie zarabiać. Nowy pomysł resortu pracy. Płaca minimalna na poziomie 60% średniej krajowej co daje nam na dziś 4888 zł i będzie rosło wraz ze średnia krajową :) :) :)
~sid
co wy wszyscy o tej placy minimalnej, kierowca zarabia losiem, dziesiec i wiecej... wiec co go placa minimalna obchodzi
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.230.173.188

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels