Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Paliwo pod skutecznym nadzorem

Utworzona: 2021-05-07


Rosnące w bardzo szybkim tempie ceny paliwa wymagają sięgnięcia po rozwiązania, które pozwolą nam monitorować jego zużycie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku flot firmowych oraz branż transportowych i logistycznych, gdzie pracownicy każdego dnia często przemierzają nawet setki kilometrów.

Efektywne działania podjęte w ramach monitoringu zużycia paliwa mogą zmniejszyć koszty ponoszone na utrzymanie pojazdów nawet o 30%.

Podstawowe sposoby monitorowania zużycia paliwa

4 główne metody kontroli zużycia paliwa w trasie, stosowane w firmach transportowych i logistycznych to:
• fabryczny pływak kontrolujący ruchy paliwa w zbiorniku;
• fabryczny pływak kontrolujący ruchy paliwa w baku
• sonda paliwowa;
• magistrala CAN;
• szacunkowy poziom spalania.


Do najdokładniejszych i najskuteczniejszych metod należy zaliczyć kontrolę ilości paliwa poprzez magistralę CAN oraz sondę. Posiłkowanie się pływakiem nie dostarczy nam aż tak precyzyjnych wyników, ponieważ podczas jazdy paliwo w baku cały czas się porusza. Jeśli natomiast poszukujemy rozwiązania budżetowego, warto wybrać w takim przypadku dedykowane aplikacje, które pozwalają na wyliczenie szacowanego poziomu spalania na podstawie wprowadzonych danych.

Pomiar paliwa – monitoring GPS

Brak kontroli nad zużyciem paliwa w przedsiębiorstwie może doprowadzić do generowania nadmiernych kosztów, które osłabią sytuację finansową firmy. Jej zachowanie jest jednak możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak oferowany przez nas system Legaltelematics. Dostarczamy Klientom urządzenia pozwalające na zarządzanie flotą w szerokim rozumieniu tego słowa.


Raport paliwowy oraz raport podsumowania paliwa dostarczane przez system Legaltelematics umożliwiają zachowanie pełnej przejrzystości ponoszonych kosztów, oraz wykrywanie wszelkich nieprawidłowości związanych z gospodarką paliwową w firmie.

Eco-Driving – pełna kontrola zużywanego paliwa w firmowej flocie

Nowoczesny monitoring GPS jest dzisiaj wykorzystywany w różnych grupach pojazdów. Z udogodnień, jakie oferuje, korzystają przede wszystkim firmy zajmujące się transportem i przewozem towarów oraz osób, a także wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą dobrze i efektywnie zarządzać firmową flotą.

Kontrola paliwa w systemie Legaltelematics odbywa się poprzez magistralę CAN. Podłączenie oferowanych przez nas urządzeń monitorujących do szyny CAN dostarczy użytkownikom informacji o:
• Ilości zatankowanego paliwa i miejscu, w jakim pojazd został zatankowany
• Rzeczywistym spalaniu;
• Ubytkach paliwa.

Co istotne, otrzymywane wskazania uwzględniają również dane takie jak ilość hamowań, zużycie tempomatu, czy procent używania biegu jałowego, które wpływają bezpośrednio na dynamikę i płynność jazdy, a co się z tym wiąże – zużycie paliwa.

Dlaczego warto wybrać dla swojej firmy system Legaltelematics?

Klienci korzystający z naszego systemu, poza kontrolą paliwową w module Eco-Driving otrzymują ponadto Ranking Kierowców. Zawarte w nim dane wyszczególniają wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stylu jazdy każdego z kierowców takie jak wykorzystywanie biegu jałowego, tempomatu, a także wiele innych parametrów pojazdu, bezpośrednio odpowiadających za prawidłowe zużycie paliwa. Są to cenne dla każdego pracodawcy wiadomości, umożliwiające podjęcie przez niego określonych kroków, czy też wprowadzenie wymaganych ulepszeń.


W ramach systemu telematycznego Legaltelematics oferujemy rozwiązania zarówno dla transportu ciężkiego, jak i pojazdów dostawczych, autokarów, a także samochodów osobowych. Nasze zaawansowane urządzenia monitorujące pozwalają na kompleksowe zarządzanie każdą flotą. Szybkie wykrywanie wszelkich nieprawidłowości oraz możliwość bieżącej weryfikacji najważniejszych parametrów przyczyniają się do osiągania przez firmy coraz to lepszych wyników finansowych.

Legal Telematics Sp. z o.o.
Zapraszamy do współpracy:

Michał Hajduk


Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels