Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Truck.pl

Specjaliści (nie tylko) od makaronu i calcio

Utworzona: 2021-06-05


Antrans Bis nie ma kłopotów „z powrotami”.

Antrans Bis to firma będąca jednocześnie spedytorem i przewoźnikiem. Specjalizują się w transporcie do/z słoneczniej Italii. W jaki sposób, uprzedzając fakty, przedsiębiorstwo odnosi sukcesy?

Na początek nie wypada mi zadać innego pytania jak o zdrowie, szanownego rozmówcy jak i pracowników…
Dziękuję, bardzo dobrze i oby tak było zawsze. Nasza firma wdrożyła wszelkie niezbędne procedury sanitarne zapewniające bezpieczeństwo pracy. W początkowym okresie lockdownu większość pracowników działała zdalnie. Obecnie prawie wszyscy są już w biurach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Kilka osób ma home office, co wynika głównie z braku możliwości opieki nad dziećmi w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli.

W jaki sposób koronawirus wpłynął na państwa obroty, zyski, działania? Na podstawie rozmów z firmami, pozwalam sobie na uproszczony podział: podmioty, którym COVID polepszył sytuację przysparzając więcej pracy oraz te, których interesy mocno ucierpiały.
Koronawirus „atakując” światową gospodarkę sprawił, że Europa, a zwłaszcza w jej początkowym okresie Włochy, stały się epicentrum pandemii. Nie wpłynęło to jednak znacząco na wolumen obrotów porównując czasy przed koronawirusem. Początkowo część fabryk, dla których świadczymy usługi, z powodu lockdownu zawiesiła lub ograniczyła produkcję do minimum i było to w jakimś stopniu odczuwalne. Obecnie niemal wszystko wróciło do normy a nawet jest zauważalny wzrost popytu na usługi transportowe.

Ostatnie pytanie odnośnie koronawirusa. Odnoszę wrażenie, że branża TSL stosunkowo szybko zaadaptowała się do istnienia COVID 19…
COVID 19 wymusił na większości zleceniodawców oraz przewoźników wdrożenie reżimu sanitarnego. Wypracowano nowe rozwiązania - kierowcy nie muszą mieć bezpośrednich kontaktów z pracownikami w miejscach załadunku czy rozładunku. Uproszczono również obrót dokumentacji transportowej, której znaczną cześć zmieniono na formę elektroniczną. Branża TSL, tak jak pan zauważył, bardzo szybko dostosowała się do nowych warunków.

Całość wywiadu dostępna na stronie.
Do ulubionych Truck.pl
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels