Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Wspólne wartości, zaufanie, zrozumienie – podstawy dobrej współpracy
Utworzona: 2021-10-14

Przez dwie dekady firma FM Logistic dostarcza usługi logistyczne w jednym z największych centrów dystrybucji IKEA na świecie – w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego. Znajduje się tutaj blisko 300 tys. miejsc paletowych.

Magazyn zajmuje powierzchnię 157.000 m2, ma pojemność 255.000 m3 i pracuje w trybie całodobowym. Można w nim składować jednocześnie ok. 300 tys. palet. Obiekt od lat funkcjonuje zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju – magazyn w znacznej części ogrzewany jest geotermalnie, systematycznie do użytku oddawane są wózki z bateriami litowo-jonowymi, a jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie tutaj farma fotowoltaiczna o mocy 770 kW.

Wspólne wartości, zaufanie, zrozumienie, a także umiejętność elastycznego dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków biznesowych to najlepsza recepta na długoletnią współpracę. Przez ostatnie 20 lat wypracowaliśmy innowacyjne, optymalne rozwiązania logistyczne, które pozwalają nam osiągać doskonałość operacyjną i realizować cele strategiczne oraz kierunki rozwoju obu firm. Zrównoważony rozwój, automatyzacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja to również obszary, w których patrzymy w tym samym kierunku i razem wdrażamy najlepsze rozwiązania
– mówi Edyta Śmiechowicz, dyrektor Platformy Logistycznej w Jarostach, FM Logistic.

Zakres usług świadczony przez FM Logistic na rzecz szwedzkiego koncernu przez lata współpracy ewoluował. Dziś operator zapewnienia m.in. kompleksową obsługę magazynową zarówno kanału sprzedaży B2B, czyli dostaw do sklepów IKEA, jak i kanału B2C, który obsługuje e-commerce szwedzkiej firmy. Jednocześnie zarządza kadrą, w skład której wchodzi blisko 700 pracowników.

Łączy nas zbliżona kultura organizacyjna, gdzie nadrzędną wartością są dla nas pracownicy, ich bezpieczeństwo, szacunek i równe traktowanie. Sprawy społeczne, ochrona środowiska to również obszary ważne dla obu organizacji. IKEA wspólnie z FM Logistic często uczestniczą w projektach mających na celu poprawę warunków codziennego życia i ochronę środowiska
– mówi Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Oprations Manager, IKEA Distribution Services.
Dodajmy, że FM Logistic oferuje usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów.

Źródło: FM Logistic
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels