Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak rozliczyć kierowcę za luty bez diet zgodnie z Pakietem Mobilności?

Utworzona: 2022-02-21


Wielkimi krokami zbliża sie koniec pierwszego miesiąca, który trzeba rozliczyć wg nowych zasad. Kierowcy jeżdżący za granicę od 2.02.2022 nie są w podróży służbowej, dlatego nie przysługują im ani diety, ani ryczałty noclegowe.

Wszystkie takie dotychczasowe składniki muszą być zastąpione innymi dodatkami, np. nagrodą, premią lub elementami zależnymi od liczby dni w pracy albo ustalonej stałej kwoty za miesiąc pracy.

Nowe przepisy wymagają zmiany treści umów i usunięcia z nich zapisów o dietach dla kierowcy i ustaleniem wewnętrznym (między kierowcą a pracodawcą) jakie składniki będą naliczane dodatkowo. Nowe przepisy w żadnym wypadku nie wymagają wpisywania stawek zagranicznych, określania kwoty 5922 na umowie lub dodatkowych składników obowiązkowych. Ogólne zamieszanie w mediach nie pomaga spokojnie przygotować się do rozliczeń - jest problem z ustawieniami programów kadrowych dotyczących obniżenia ZUS dla kierowców, sposobem obliczania kwot brutto na podstawie diet wirtualnych oraz nagród, premii i ekwiwalentów urlopowych.

Kancelaria ITD-PIP w porozumieniu z redakcją etransport przygotowała ekspercki cykl bezpłatnych webinarów, na których w 3 odcinkach zostaną przedstawione szczegółowo 3 etapy rozliczenia Pakietu Mobilności za luty 2022.


ZAPISZ SIĘ I ODBIERZ LINK DO WEBINARU LUB NAGRANIE

1 etap - (webinar 23.02.2022, g. 10:00) przygotowanie danych (skąd je pobrać, w jakim formacie i jak wprowadzić je do programu rozliczającego kierowców). Przykłady obliczeń, identyfikacja przewozów bilateralnych, wprowadzanie załadunków/rozładunków, szybkie rozliczenie delegowania “od granicy do granicy”. Przybliżymy również problem cooling-off dla kabotażu oraz zasady rozliczania przejazdów “na pusto”.

2 etap - (webinar 02.03.2022, g. 10:00) rozliczenie diet wirtualnych, zasady obniżania podstawy do ZUS oraz podstawy do zaliczek na podatek dochodowy, przykłady wyliczeń i obliczania kwot brutto, brutto do ZUS i brutto do PIT. Wpływ składników wynagradzania na końcowe kwoty brutto.

3 etap - (webinar 09.03.2022, g. 10:00) przekazanie rozliczeń kierowców z premiami i nagrodami uzupełniającymi ostateczne zarobki do księgowości i zasady tworzenia list płac ze składnikami w pełni oskładkowanymi, częściowo oskładkowanymi oraz wynagrodzenia nieoskładkowanego.

Webinary mają charakter merytoryczny, realizowane są przez ekspertów rozliczających kierowców na podstawie danych z tachografu, wpisów GPS i informacji o załadunkach. Przykłady prezentowane podczas szkolenia są realnymi rozliczeniami kierowców i mają warsztatowo wyjaśnić uczestnikom technikę obliczania wynagrodzeń i składników premiowych kierowcy.

Jeśli pilnie potrzebujesz pomocy w zakresie rozliczenia kierowców, skorzystaj już teraz z
BEZPŁATNEJ KONSULTACJI ROZLICZANIA
odpowiemy na Twoje pytania.
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels