Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Po raz pierwszy w Europie autonomiczny pojazd dostarczył paczkę po drogach publicznych
Utworzona: 2022-06-23

Dostawa paczki firmy kurierskiej DPD Estonia została wykonana pojazdem stworzonym przez Cleveron Mobility, firmę rozwijającą technologię autonomicznych pojazdów bez kierowcy, które mogą stanowić dobrą alternatywę dla konwencjonalnych furgonetek.

REKLAMA
Autonomiczny pojazd bezzałogowy ma pełnić rolę zrobotyzowanego kuriera, który dostarcza towary i sprzęt w bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób.

Według dyrektora generalnego firmy Cleveron Mobility, Arno Kütta, pojazdy bezzałogowe mogą przewozić towary do kilku miejsc docelowych, tak jak konwencjonalne samochody dostawcze, co pozwala na poprawę efektywności dostawy i ogranicza szybko rosnące koszty w sektorze dostarczania przesyłek.

Autonomiczne i zasilane elektrycznie roboty kurierskie sprawiają, że miasta są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Według Remo Kirssa, dyrektora generalnego DPD Estonia, zrównoważona, inteligentna logistyka miejska to jeden z fundamentów DPD, a elektryczne samochody dostawcze to rozwiązanie, które firma zaczęła już z powodzeniem wdrażać.

Widzimy, że korzystanie z autonomicznych pojazdów w celu doręczania paczek jest bardzo ważnym kolejnym krokiem wśród sposobów dostawy przyjaznych dla środowiska. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że jako pierwsza firma kurierska w Europie uruchomiliśmy usługę doręczania paczek za pomocą bezzałogowego pojazdu autonomicznego w przestrzeni miejskiej powiedział Remo Kirss, dyrektor generalny DPD Estonia.

Dostawa została przeprowadzona w Tallinie, ale w niedalekiej przyszłości usługa zrobotyzowanych dostaw zostanie uruchomiona na większą skalę we współpracy z DPD w Viljandi. Według Remo Kirssa, oprócz regularnych dostaw paczek do klientów, z robotów kurierskich będą mogły też korzystać osoby prywatne, aby wysłać przesyłki do innych osób prywatnych w mieście Viljandi.

Kurierzy-roboty poruszają się po drogach publicznych na obszarze w promieniu około 5 kilometrów i są w stanie dostarczać paczki pomiędzy różnymi miejscami docelowymi. Autonomiczna platforma kurierska robota może być wyposażona w różne aplikacje, aby zaspokoić różne potrzeby biznesowe. Na przykład może być przystosowany do dostarczania różnej wielkości paczek i dań gotowych lub pełnić rolę mobilnego automatu sprzedającego.

Źródło: DPD Group
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels