Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy cross-dock FM Logistic

Utworzona: 2022-07-14


Magazyn przeładunkowy został uruchomiony w Krakowie na początku czerwca.

Rozwijająca się usługa transportu drobnicowego skłoniła globalnego operatora do stworzenia obiektu obsługowego, które jednocześnie ma pełnić rolę regionalnego centrum dystrybucyjnego. Magazyn dostarczony przez firmę Panattoni, poza funkcją przeładunkową pozwala na wykonywanie niewielkich operacji logistycznych, co zaspokoi rosnące potrzeby operatora w tym zakresie oraz umożliwi rozwój usług logistyki miejskiej dla samego miasta.


Nowy cross-dock FM Logistic to obiekt będący częścią City Logistics Kraków to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym. Operator wynajmuje tu 2300 mkw powierzchni, ma do dyspozycji 9 docków rozładunkowo załadunkowych, a także rampę betonową umożliwiającą załadunek i rozładunek z poziomu zero. Ta ilość ramp przy tak małej powierzchni magazynu daje praktycznie nieograniczone możliwości, pozwala na bardzo szybkie przeładunki i skrócenie czasu realizacji dostaw ostatniej mili. Obiekt spełnia najwyższe standardy dla magazynów przeładunkowych na rynku.

FM Logistic był obecny w okolicach Krakowa od około 5 lat jednak szybko rosnące portfolio klientów, prężnie rozwijająca się usługa i związane z tym potrzeby sprawiły, że zdecydowaliśmy się przenieść do większego i bardziej nowoczesnego obiektu. Ponadto doskonała lokalizacja, na obrzeżach Krakowa, idealnie wpisuje się w naszą strategię wdrożenia na szerszą skalę usług dla logistyki miejskiej. Koncepcja ta opiera się m.in . na sieci magazynów zlokalizowanych nieopodal dużych aglomeracji lub w samych miastach, tzw. dark stores, co umożliwia efektywne zarządzanie procesem dystrybucji i szybkie dostarczenie zamówień klientom. Dzięki bliskości drogi ekspresowej S7 jest to także dla nas dodatkowy dogodny punkt dystrybucji towarów na Słowację- mówi Rafał Witkowski, Central Europe Groupage and Distribution Transport Director, FM Logistic.
Źródło: FM Logistic
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels