Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zdradziła ich przecięta plandeka naczepy
Utworzona: 2022-06-26

Sprawne działanie funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziło do ujęcia 11 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Cudzoziemców zatrzymano w miejscowości Równe na Podkarpaciu. Pracownik pobliskiej stacji paliw zauważył w jednym z samochodów ciężarowych stojącym na parkingu przeciętą plandekę naczepy. Zawiadomił służby mundurowe: krośnieńskich policjantów, funkcjonariuszy z Placówek SG w Sanoku i Rzeszowie oraz funkcjonariuszy KAS z Barwinka. Wspólne działania służb doprowadziły do ujęcia 11 cudzoziemców, którzy ukrywając się w naczepach dwóch ciężarówek, nielegalnie przekroczyli granice polsko-słowacką.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału ustalili, że byli to 5 obywateli Nepalu, 4 obywateli Pakistanu i 2 obywateli Indii. Cudzoziemcy byli w dobrej kondycji fizycznej i nie wymagali opieki lekarskiej. W trakcie wyjaśnień przyznali, że do naczepy dostali się w Rumunii bez wiedzy kierowcy. Tam też przemytnicy odebrali im dokumenty i pobrali opłatę od każdego po 3 tys. euro. Imigranci twierdzili, że chcieli dostać się na Zachód Europy, aby podjąć pracę zarobkową.

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku skierowali wnioski do sądu o umieszczeniu zatrzymanych w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Źródło: Straż Graniczna
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels