Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

151 miejsc parkingowych dla ciężarówek
Utworzona: 2022-09-24

Oddano je do użytku przy autostradzie A9 w pobliżu Schkeuditz w Saksonii, dzięki wsparciu finansowemu niemieckiego ministerstwa.

Budowa 151 nowych miejsc parkingowych w pobliżu Schkeuditz to największy projekt zrealizowany w ramach naszego programu finansowania. Rząd federalny pokryje większość kosztów, przekazując środki w kwocie 1,9 mln euro. Do roku 2024 roku na budowę nowych parkingów wydane zostanie 90 mln euro powiedział Oliver Luksic, parlamentarny sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji i transportu.
W 2021 r. federalne ministerstwo cyfryzacji i transportu uruchomiło program „wsparcia prywatnych inwestycji, których celem jest stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych dla ciężarówek w pobliżu węzłów autostradowych”. Celem programu jest budowa nowych parkingów położonych w odległości do 3 km od węzłów autostradowych. Dotacje można pozyskać na budowę i rozbudowę miejsc parkingowych dla ciężarówek oraz przekształcenie istniejących powierzchni służących do innych celów (np. składy firm spedycyjnych) na parkingi dla ciężarówek

Jako organ zatwierdzający, Federalny Urząd Transportu Towarowego wydał już wnioski o dofinansowanie dla 15 projektów, w ramach których ma powstać ponad 700 nowych miejsc parkingowych. Nadal można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w tym zakresie.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels