Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Próbował wyrzucić kartę należącą do innego kierowcy...
Utworzona: 2022-09-23

Nie umknęło to jednak uwadze funkcjonariuszom ze śląskiej ITD.

Do ujawnienia nieprawidłowości doszło w czwartek, 15 września br., na autostradzie A1 w miejscowości Woźniki. Wtedy to inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej estońską ciężarówkę, która jechała z ładunkiem na Słowację. W trakcie analizy zapisów z tachografu cyfrowego, funkcjonariusze stwierdzili, że używane są naprzemiennie karty należące do dwóch kierowców. Sposób rejestracji czasu pracy wzbudził podejrzenia kontrolerów, że z obu kart korzysta ten sam kierowca. Symuluje jedynie, że co kilka godzin w trakcie międzynarodowej trasy zmienia się obsada pojazdu.

Inspektorzy zauważyli, że kierowca, który czekał na wynik kontroli wyrzuca coś koło ciężarówki. Okazało się, że chciał się pozbyć karty należącej do innego kierowcy, którą bezprawnie posługiwał się w tachografie. Analiza danych z obydwu kart wykazała szereg naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy. Stwierdzono przekroczenia czasu jazdy dziennej, skrócenia dziennego odpoczynku oraz przekroczenia czasu jazdy bez wymaganej przerwy. Ostatnia manipulacja kartami miała miejsce poza granicą Polski i poza bieżącym, dobowym okresem pracy kierowcy.

Za stwierdzone naruszenia, inspektorzy ukarali kierowcę mandatami karnymi na kwotę 3 tys. 750 zł. Odpowiedzialność finansowa grozi także jego estońskiemu pracodawcy. Wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne. Oprócz tego, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego. Stwierdzili bowiem pęknięcie szyby przedniej w pojeździe.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels