Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Specjalnie dla tych, co chcą się wyróżniać
Utworzona: 2022-10-01

Z okazji premiery nowego eDaily na targach IAA Transportation 2022 firma IVECO przygotowała dwie edycje specjalne, jedną dla wersji z konwencjonalnym napędem, a drugą dla elektrycznej, nawiązujące do tradycji marki.

REKLAMA
Inspiracją dla projektantów były dwa kultowe pojazdy z lat 50. i 60. — Tigrotto i Leoncino — które zapisały się w historii ówczesnego boomu gospodarczego. Obydwa były produkowane we Włoszech przez OM-Officine Meccaniche, jedną z historycznych marek IVECO.

4x4 Tigrotto

Tigrotto powraca jako wersja Daily 4x4, wyjątkowego pojazdu w swoim segmencie — uniwersalnej terenówki ze wszelkimi walorami lekkiego samochodu użytkowego, dla którego nie ma niedostępnych dróg. Samochód jest oferowany w wersji szosowej i terenowej, w odmianach o dopuszczalnej masie całkowitej do 7 ton i ładowności do 4300 kg, z nadwoziem o długości do 5 m.


Tigrotto 4x4 z 3-litrowym silnikiem o mocy 180 KM i 8-biegową automatyczną przekładnią charakteryzuje się imponującymi osiągami i znakomitymi właściwościami jezdnymi. Edycja specjalna czerpie z podstawowych wartości i stylistyki oryginalnego Tigrotto — auta „nieustraszonego” jak tygrys, od którego pochodzi jego nazwa.


Daily 4x4 Tigrotto wprowadza te cechy do segmentu pojazdów terenowych. Czerwony kolor na ramie jest znakiem rozpoznawczym historycznego pojazdu, podobnie jak stylizowana nazwa modelu na grillu. Deska rozdzielcza w kolorze nadwozia z akcentami retro dodaje luksusu, który zainteresuje także klientów w segmencie samochodów kempingowych i rekreacyjnych. Auto w specjalnej wersji w konfiguracji tylko nieco uproszczonej w stosunku do egzemplarzy prezentowanych na targach IAA można już teraz zamawiać jako podwozie z kabiną lub furgon.

eDaily Leoncino

Leoncino Special Edition (nazwa modelu oznacza lwa) to futurystyczna reaktywacja kultowego dziedzictwa. Dzieli on zaawansowane rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności eDaily, który oferuje do 20 m3 przestrzeni ładunkowej, do 4,6 t ładowności oraz do 3,5 t uciągu.


Samochód z rozstawem osi 4100 mm i trzema akumulatorami o łącznej pojemności 111 kWh ma osiągi porównywane z pojazdami wyposażonymi w silniki Diesla, a zapas energii wystarcza mu na przejechanie do 400 km w warunkach miejskich.


Leoncino jest wyposażony w skomunikowane usługi dostępne za pośrednictwem portalu IVECO ON, usługi cyfrowe takie jak głosowy asystent kierowcy Driver Pal, a także nowe funkcje opracowane po to, aby pomóc właścicielom "elektryka" w efektywnym zarządzaniu flotą oraz zapewnić kierowcom spokój.


Dwukolorowe nadwozie jest nawiązaniem do przeszłości. Efekt retro uzyskano za pomocą niebiesko-zielonego odcienia przechodzącego w kolor kremowy. Boczne spojlery, napis z nazwą modelu i dekoracyjne pasy na bokach dodają pojazdowi dynamiki. W kabinie użyto stylowych elementów z przeszłości, które tworzą jasny i pełen intensywnych kolorów wystrój. Kolorowe akcenty w okolicy lamp przeciwmgłowych oraz obręcze kół z lekkich stopów to również część przemyślanej stylistyki. Zamówienia na furgon Leoncino można będzie składać od grudnia 2022 r.

Źródło: IVECO
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels