Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Nawiercili zbiornik i za pomocą wężyka spuścili paliwo z ciężarówki
Utworzona: 2022-10-02

21 i 27-letni mieszkańcy powiatu wieruszowskiego usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z łódzkiej policji, 6 września 2022 roku około godziny 3:00 w nocy Komisariat Policji w Złoczewie został powiadomiony o próbie kradzieży oleju napędowego i płynu hydraulicznego z ciężarówki zaparkowanej na posesji w miejscowości Klonowa. Sprawcy nawiercili zbiorniki i za pomocą wężyka spuścili paliwo oraz płyn hydrauliczny do plastikowych pojemników. Właściciel spłoszył dwie osoby, które uciekły porzucając pojemniki z paliwem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na około 10 000 złotych.

Skierowani na miejsce policjanci w pobliżu posesji ujawnili dostawczego peugeota. W samochodzie było kilka pojemników z paliwem oraz wiertarki, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Złoczewscy policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin wpadli na trop sprawców. Zebrane materiały wskazywały, że związek ze sprawą może mieć 21-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Wytypowanego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania, w budynku gospodarczym funkcjonariusze znaleźli ukryte ubranie, które miało intensywny zapach paliwa. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do próby kradzieży oleju napędowego i płynu hydraulicznego. Stróże prawa ustalili, że jego wspólnikiem był 27-latek zamieszkujący w pobliskiej miejscowości również na terenie powiatu wieruszowskiego. Obaj zatrzymani wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Tym razem usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels