Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Debiutancka opona
Utworzona: 2022-10-05

Firma Prometeon zaprezentowała na targach owoce współpracy z firmami Accuride i Karsan.

REKLAMA
Prometeona na targach IAA zaprezentował nowy innowacyjny rozmiar opon 325/90 R24.5 dla serii produktów Serie 02 marki PIRELLI. Nowa opona została opracowana we współpracy z producentem obręczy kół Accuride Wheels. Co więcej, opony Prometeon 275/70 R22.5 U02 Urban - e Pro znalazły się w autobusach elektrycznych Karsan e - ATA, wyposażonych w opony e - Urban i opracowanych specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych.

Nowa opona bezdentkowa w rozmiarze 325/90 R24.5 G02 ON - OFF PRO

Prometeon opracował innowacyjny rozmiaropon, ułatwiający zarówno jego montaż, jak i demontaż oraz zwiększający bezpieczeństwo podczas jazdy, a także zapewniający większą nośność (do 5 t na oponę), co daje szersze spektrum zastosowań. Nowa opona 325/90 R24.5 TL stanowi alternatywę dla rozmiarów 325/9 5 R24 i 12.00 R24 na nowym typie felgi specjalnie opracowanym przez Accuride.

Ponadto taka kombinacja opon i obręczy koła przy zmianie z obręczy TT na TL zapewnia redukcję masy nawet do 957 kg w pojazdach używanych zazwyczaj w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie ten rozmiar został najbardziej rozpowszechniony. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, dostępnych w całej Serie 02, co pozwala Prometeon na zaoferowanie zrównoważonego produktu, optymalizując jednocześnie koszty jego eksploatacji.Wśród osiągów nowej opony wyróżnić należy jej większą wytrzymałość i trwałość, podniesione przebiegi oraz niższy opór toczenia. Nowe obręcze są w pełni kompatybilne z czujnikami monitorującymi ciśnienie w oponach TPMS), co w przyszłości będzie standardem.​ Nowe rozmiary różnią się rodzajem zastosowanej felgi. Nowa felga monoblokowa 24,5x9 zastępuje obecne felgi: bezdętkową(TL) 24x8,5 (jednoczęściową) oraz felgę 8,5 - 24 (wieloczęściową), znacznie cięższą, do opon dętkowych (TT). Ma to na celu znaczne ułatwienie montażu i demontażu.

Prometeon jest pierwszym producentem opon na świecie, który zaproponował ten nowy rozmiar. Projekt został zainicjowany przy współpracy z Accuride Wheels – jednym z czołowych producentów kół do pojazdów użytkowych – firmą, która na taką okoliczność wyprodukowała specjalnie zaprojektowaną felgę. Nowe opony bezdętkowe marki PIRELLI o wymiarach 325/90 R24.5 zamontowane na felgach Accuride Wheels można było zobaczyć na stoisku amerykańskiego producenta.

E-Urban na autobusach e-ATA firmy Karsan

W opony Prometeon wyposażone były autobusy elektryczne e-ATA, produkowane przez firmę Karsan i wystawione na IAA. Zamontowane zostały na nich nowe opony 275/70 R22.5 U02 Urban - e Pro marki PIRELLI opracowane specjalnie do pojazdów elektrycznych. Ten rozmiar reprezentuje najnowszy stan wiedzy w zakresie osiągów w transporcie miejskim, a także podkreśla zaangażowanie Prometeon w poprawę zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie zanieczyszczeń w centrach miast.

Źródło: Prometeon
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels