Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zwolnienie z zimowych zakazów dla ciężarówek
Utworzona: 2022-11-04

Zgodnie z praktyką lat ubiegłych, od 4 listopada 2022r., obowiązywać będzie zwolnienie z zimowego zakazu poruszania się dla mniej zanieczyszczających pojazdów ciężarowych (EURO-3-4-5-6 i ciężarówek EEV) jeżdżących po drogach węgierskich w ruchu międzynarodowym.

REKLAMA
W okresie zimowym ograniczenia weekendowe i świąteczne dotyczą tylko ciężarówek najbardziej zanieczyszczających środowisko oraz krajowych, z reguły od 22:00 w soboty do 22:00 w niedziele.

Każdej zimy (od 4 listopada do 1 marca) dekret rządowy regulujący krajowy program postoju ciężarówek przyznaje odstępstwo dla pojazdów ciężarowych, które spełniają lub przekraczają klasę EURO 3 i poruszają się w ruchu międzynarodowym z ładunkiem lub bez, czyli wykonują operację transportową związaną z przekroczeniem granicy. W związku z tym w miesiącach zimowych pojazdów tych nie obowiązuje postój w weekendy i święta.

Po szczegółowe informacje dotyczące zakazów dla samochodów ciężarowych, obowiązujących w Europie, zapraszamy na stronę trafficban.com.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels