Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nienormatywny bieg z przeszkodami
Utworzona: 2022-11-07

Parol z Torunia to firma działająca w sektorze transportu nienormatywnego, specjalizująca się w przewozach ładunków wielkogabarytowych. Janusz Steinke opowiada m.in. o przygodach z tras.

REKLAMA
Poniższy film dokumentuje rozmowę Beaty Janczarskiej, Marketing Managera z Kujawski Truck Center z Januszem Steinke z firmy Parol na temat specyfiki działalności spółki, wykorzystywania przez nią specjalistycznych środków transportu oraz współpracy z lokalnym dealerem marki Mercedes-Benz.

Parol w ramach transportu krajowego i międzynarodowego przewozi m.in. kontrukcje stalowe, zbiorniki, maszyny budowlane, elementy wiatraków itp. Są to ładunki o masie własnej do 55 ton.

J. Steinke opisał kilka ciekawych zleceń zrealizowanych przez firmę, z których jednym z natrudnieszych był przewóz w granicach Polski ładunku bardzo wysokiego, sięgającego niemal 7 m. Trasę około 300-kilometrową ekipa pokonała w 5 dni. Największym problemem były przejazdy kolejowe, gdzie służby PKP podnosiły trakcję na odpowiednią wysokość i trzeba było w wyznaczonym czasie przejechać przez tory, na których za kilka minut miał pojawiać się pociąg. Czasami wszystko odbywało się "na styk".

Przedsiębiorca przyznał, że mimo początkowych obaw kierowcy zaakceptowali w ciągnikach system MirrorCam, który w nocy działa trochę jak noktowizory i pokazuje więcj niż konwencjonalne lusterka.Źródło i screen: YouTube
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Bus Premium Class


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels