Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

'Wypasione' rockandrollowe ciągniki

Utworzona: 2022-11-26


Polski oddział firmy Pieter Smit Theater Rock, specjalizującej się w obsłudze logistycznej i transportowej imprez masowych, powiększył swoją flotę o 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Low Tractor.

Spółka Pieter Smit Theater Rock Polska, mająca siedzibę w Łodzi, należy do Pieter Smit Group, największej europejskiej firmy od ponad 40 lat zajmującej się kompleksową obsługą wydarzeń kulturalnych. Większość jej klientów stanowią europejskie teatry, opery i orkiestry, a w sezonie letnim również światowe gwiazdy rocka i popu. Firma specjalizuje się w wysyłce dekoracji i sprzętu transportem kołowym, drogą morską lub lotniczą. W tej branży wyjątkowo liczy się niezawodność, punktualność, bezpieczeństwo i dyspozycyjność pojazdów – każdy z nich bowiem przewozi ładunek, bez którego całość przedsięwzięcia nie będzie funkcjonowała. Dzięki systematycznemu odświeżaniu floty, średnia wieku firmowego taboru nie przekracza 4 lat.


Firmowa flota wzbogaciła się o 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY AS440S49T/FP-LT o obniżonej wysokości siodła (tzw. Low Tractor). Wybór pał na pojazdy napędzane silnikami Cursor 13 o mocy 490 KM, współpracujące ze zautomatyzowaną skrzynią biegów ZF 12TX 2210TD HiTroniX. Ekonomiczną eksploatację zapewniają liczne rozwiązania, których zadaniem jest wspomaganie kierowcy w oszczędzaniu paliwa: rozłączanie napędu przy zjazdach ECO-ROLL, przełącznik ekonomicznego trybu jazdy ECOSWITCH, automatyczne wyłączanie silnika przy dłuższej pracy na biegu jałowym, aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, system jazdy przewidującej HI-CRUISE, funkcja oceny stylu jazdy kierowcy DSE oraz program zmiany biegów ECOFLEET. Rozwiązaniem przydatnym podczas obsługi imprez plenerowych jest ROCKING MODE, czyli funkcja ułatwiająca ruszenie w grząskim terenie poprzez rozkołysanie pojazdu.

W kabinie ACTIVE SPACE z wysokim dachem zainstalowano dwie leżanki, 50-litrową lodówkę oraz pojemnik izotermiczny o tej samej pojemności. Spokojny sen kierowcom zapewnia mechaniczne zamknięcie od wewnątrz – Night Time Safety Lock. Firma obsługuje imprezy na terenie całej Europy, a nawet Azji, konieczne było zatem zapewnienie kierowcy optymalnych warunków termicznych wewnątrz. Dach kabiny ma wzmocnioną izolację termiczną przewidzianą dla warunków subarktycznych. Automatyczna klimatyzacja zintegrowana jest z klimatyzacją postojową. Dodatkowo zamontowano cieczowe ogrzewanie postojowe o mocy 4 kW.

Bezpieczną jazdę w każdych warunkach zapewniają liczne systemy bezpieczeństwa, w tym ostrzeganie o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu LDWS oraz układ hamowania awaryjnego AEBS. Zarówno reflektory, jak i światła tylne wykonano w technologii LED. Światła przeciwmgłowe wyposażono w funkcję doświetlania zakrętów. 


Przekazanie ciągników miało miejsce w siedzibie firmy w Łodzi. Wzięli w nim udział: Tomasz Smoczyński – Managing Director firmy Pieter Smit Theater Rock Polska oraz Robert Ryczywolski – Key Account Manager z IVECO Poland.

Nasze zestawy ciężarowe muszą często docierać do ścisłych centrów miast, a nawet wjeżdżać do wnętrz obiektów, w których odbywają się wydarzenia kulturalne. Pojazdom, które zamawiamy i użytkujemy stawiamy bardzo wysokie wymagania dotyczące nie tylko niezawodności i wydajności, ale także ich zwrotności i wyposażenia w niezbędne do precyzyjnego wykonania zadań systemy bezpieczeństwa
– powiedział Tomasz Smoczyński.
Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels