Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsze XD i XF Electric zjadą z linii montażowej nowej fabryki wiosną
Utworzona: 2023-01-25

Obiekt znajduje się w Eindhoven. Firma DAF spodziewa się, że w ciągu najbliższych kilku lat produkcja wzrośnie do kilku tysięcy pojazdów rocznie, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na elektryczne samochody ciężarowe.

Podstawą każdej elektrycznej ciężarówki nowej generacji jest podwozie bez układu napędowego, ale z kabiną. Podwozie jest produkowane na głównej linii produkcyjnej. Następnie na ciągnikach i podwoziach w układzie 4x2 i 6x2 montowane są pozostałe komponenty modeli XD i XF Electric w ośmioetapowym procesie na linii produkcyjnej dla pojazdów elektrycznych.

Dwie linie montażowe

Zestawy akumulatorów są montowane na linii montażowej podzespołów, podczas gdy wszystkie komponenty wysokonapięciowe, w tym akumulatory i układ napędowy - na podwoziu na głównej linii montażowej. Następnie na stacjach końcowych przeprowadzane są dokładne kontrole jakości.


Szyte na miarę

Podobnie jak w przypadku każdego pojazdu DAF, modele XD i XF Electric są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Właśnie dlatego elektryczne układy napędowe PACCAR mają konstrukcję modułową. Oprócz dwóch silników PACCAR EX (o sześciu różnych klasach wydajności), akumulatory można również montować w różnych pozycjach na podwoziu, w zależności od wymagań klienta. Gwarantuje to maksymalną elastyczność dla producentów nadbudów.

DAF XD i XF Electric

Modele te zostały zaprezentowane na targach IAA w Hanowerze we wrześniu 2022 r. Elektryczne układy napędowe PACCAR zapewniają moc od 170 do 350 kW (210 do 480 KM). DAF oferuje również różne zestawy akumulatorów. Najmniejszy pakiet zawiera dwa moduły o łącznej pojemności 210 kWh, który zapewnia zasięg do 200 km. Największy zestaw składa się z 5 modułów o pojemności 525 kWh, który pozwala przejechać ponad 500 km. Akumulatory są przystosowane do szybkiego ładowania: nawet największy pakiet baterii można naładować od 0% do 80% w nieco ponad 45 minut.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels