Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jak uziemienie kontenerowca wzmocniło szlaki transportowe do Azji?

Utworzona: 2023-01-24


Blokada kanału sueskiego przez Evergreen potwierdziła, że do miejsc od których uzależniona jest zdecydowana większość europejskiej gospodarki, powinny prowadzić alternatywne trasy.

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać absurdalne, ale transport drogowy z Chin do Europy staje się coraz bardziej popularny. Ostatnie trzy lata wyraźnie pokazały znaczenie i podatność globalnych łańcuchów dostaw na zakłócenia. Dlatego zapewnienie niezawodnych rozwiązań transportowych wymaga dywersyfikacji usług. W przypadku dostaw z Azji do Europy, istniej kilka różnych alternatyw. Od transportu morskiego, przez fracht lotniczy, aż po coraz popularniejszy transport drogowy.

Ze względu na brak półproduktów lub surowców wielu producentów uznało za konieczne przeanalizowanie swoich łańcuchów dostaw i opracowanie strategii dywersyfikacyjnych na wypadek ewentualnych zakłóceń, aby uniknąć problemów w planowaniu produkcji, dystrybucji lub po prostu spadku wydajności. Ponieważ jednak wiele łańcuchów dostaw nadal łączy Azję i Europę, a surowce, półprodukty lub części są w głównej mierze transportowane drogą morską, coraz więcej dużych producentów samochodów zaczęła korzystać z transportu drogowego. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym oraz elastycznym i niezawodnym partnerom w transporcie drogowym wielu producentów i importerów ma teraz do wyboru alternatywne opcje logistyczne, w tym wysokiej jakości transport drogowy.

Zauważyliśmy już, że wiele firm dywersyfikuje swoją logistykę nie tylko korzystając z kilku dostawców, ale także poprzez różne rodzaje usług transportowych. Nasi klienci mają do dyspozycji flotę złożoną z prawie 10.000 samochodów ciężarowych, z których większość to chłodnie. Jesteśmy więc w stanie wysłać każdy rodzaj ładunku z dowolnego miejsca w Europie. Co ważne, możemy zaoferować wymaganą jakość, która najlepiej odpowiada interesom naszych klientówmówi Mindaugas Aleška, COO Girteka Europe West.
Dzięki najnowszej usłudze Girteki, firmy mogą teraz planować działania logistyczne drogą lądową z Chin do całej Europy. Począwszy od największych miast w Chinach, takich jak Szanghaj, Shenzhen, Chengdu, Qingdao, aż po Chiny kontynentalne, towary mogą być dostarczane do każdego miasta w Unii Europejskiej. W porównaniu z transportem morskim, wybór transportu drogowego, który trwa 24-26-dni, oznacza nie tylko szybszy czas dostawy, ale daje więcej możliwości zaplanowania miejsca docelowego i dostępności przestrzeni ładunkowej. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym, klienci mogą śledzić swój ładunek na całej trasie i planować swoje działania. Informacje na temat przewidywanego czasu przybycia, ruchu ładunku i jego stanu gwarantują jego bezpieczeństwo, co ma szczególne znaczenie w przypadku towarów takich jak artykuły chemiczne, surowce, elektronika, motoryzacja i części oraz towary konsumpcyjne szybkozbywalne i żywność.

Źródło: Girteka
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels