Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Testują opony, których nie trzeba pompować
Utworzona: 2023-01-26

Do końca tego roku prawie 50 samochodów dostawczych firmy DHL Express będzie jeździć na oponach bezpowietrznych Michelin UPTIS realizując dostawy ostatniej mili w Singapurze. Program pilotażowy rozpoczął się 10 stycznia br.

REKLAMA
Prototyp opony Michelin UPTIS to odporny na przebicie zespół złożony z koła wyposażonego w oponę bez sprężonego powietrza, który jest przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych. Zamiast powietrza opona wspiera się na specjalnej konstrukcji, która zapewnia zarówno wytrzymałość koła jak i komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Technologia bezpowietrzna opracowana przez Michelin jest kluczem do realizacji wizji w pełni zrównoważonej opony do 2050 r. Obecnie 20% opon jest przedwcześnie utylizowana z powodu przebicia i pęknięć (12%) lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym ciśnieniem w oponach (8%). Na podstawie wewnętrznych badań Michelin przewiduje, że bezpowietrzna technologia UPTIS może zapobiec przedwczesnemu wyrzucaniu do 200 mln opon rocznie na całym świecie lub 2 mln ton materiału, co w przybliżeniu odpowiada wadze 200 wież Eiffla.Źródło: DHL
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels