Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wyprzedził ciężarówkę, zajechał drogę i gwałtownie zahamował...
Utworzona: 2023-02-04

Naganne zachowanie kierowcy auta osobowego doprowadziło do kolizji. Kierowca osobówki stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się grójecki sąd.

REKLAMA
Jak poinformowała asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie, do zdarzenia drogowego doszło na Alei Krakowskiej w Tarczynie. 43-letni kierujący Skodą poruszał się za ciągnikiem z naczepą, a kiedy jej kierowca zmienił pas z lewego na prawy, nagle wjechał tuż przed trucka i bez uzasadnionej przyczyny gwałtownie zahamował, doprowadzając tym samym do najechania na tył swojego pojazdu.

W ocenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy zachowanie mężczyzny było celowe i krótko mówiąc złośliwe, co stworzyło realne zagrożenie na drodze. Dokumentację z miejsca zdarzenia wraz z zabezpieczonym nagraniem z kamery samochodowej i zatrzymanym prawem jazdy, funkcjonariusze przekazali do Sądu Rejonowego w Grójcu, by tam zapadła ostateczna decyzja czy 43-letni mężczyzna odzyska swoje uprawnienia.

Mężczyzna siedzący za kierownicą Skody usiłował przekonać funkcjonariuszy, że do tak nierozsądnego zachowania skłonił go fakt, że ciężarówka zbyt wolno jechała lewym pasem.Policjanci przypominają - kierujący mają obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów, nie mają natomiast prawa do wymierzania jakichkolwiek kar innym uczestnikom ruchu drogowego.

Źródło: policja
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels