Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe MOP-y na S19 udostępnione kierowcom

Utworzona: 2023-03-10


Tym samym na drodze ekspresowej pomiędzy Lublinem i Rzeszowem działają już wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych, a na dwóch dzierżawca projektuje stacje paliw i obiekty gastronomiczne.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wraz z budową około 130 km trasy ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim powstało dziesięć par MOP-ów. Wszystkie wyposażone są między innymi w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami. Oddane teraz do użytku MOP-y Zemborzyce i Radawiec położone są w okolicy Lublina, a kolejna para, Słodków Wschód i Zachód, w okolicy Kraśnika. 3 marca br. GDDKiA oddała do użytku Miejsca Obsługi Podróżnych Obroki Wschód i Zachód, a w połowie lutego Rudnik Wschód i Zachód.

Powstaną stacje paliw

Na dwóch MOP-ach, Obroki Wschód i Zachód stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r. Do otwarcia pierwszej stacji na MOP przy S19 kierowcy mogą zatankować pojazd zjeżdżając na węźle z drogi ekspresowej.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels