Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dwukrotnie zasnął w trakcie kontroli - zawodowiec z 3 promilami

Utworzona: 2023-03-15


Mężczyzna jechał dwoma pasami ruchu. Był na tyle pijany, że po zatrzymaniu mocno utrudniony był z nim kontakt i dwukrotnie usnął.

Inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, patrolujący ruch na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zareagowali na informacje nadawane za pośrednictwem CB radia przez kierowców ostrzegających o podejrzanej jeździe kierowcy ciężarówki między węzłami Brzeg i Brzezimierz. Pojazd jechał dwoma pasami ruchu. Po wytypowaniu wskazanej ciężarówki, inspekcyjny patrol, z pomocą kierowców innych pojazdów ciężarowych, uniemożliwił jej dalszą jazdę.

Przypuszczenia co do stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziły się po otwarciu kabiny ciężarówki. Od kierowcy było czuć bardzo silną woń alkoholu, a na dodatek był z nim mocno utrudniony kontakt. Mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol KPP w Strzelinie. Do czasu przyjazdu policjantów, mężczyzna został zabrany do inspekcyjnego furgonu i zasnął. Obecność policjantów nieco go otrzeźwiła i pobudziła. Wysoki wynik badania alkomatem nie był dla funkcjonariuszy zaskoczeniem. Pomiar wykazał aż 3,15 promila w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności z zatrzymanym prowadzili funkcjonariusze Policji.

Źródło: ITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels