Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmniejszenie przepustowości w Brenner
Utworzona: 2023-03-23

Od 22 marca wszystkie pociągi przejeżdżające przez przełęcz Brenner będą kursować ze zmniejszoną wydajnością z powodu zamknięcia trzech torów, uznanych za niebezpieczne.

REKLAMA
Ze względu na ograniczoną przepustowość niektóre pociągi mogą zostać przekierowane przez Tarvisio, a w planowanym okresie zamknięcia możliwe są opóźnienia i odwołania niektórych kursów.

Od lat wszyscy przewoźnicy starają się jak najbardziej wykorzystać kolej do przejazdu na przełęcz Brenner, ale ze względu na nasycenie linii i terminali kolejowych do przeładunku pojazdów, nastąpiła duża zmiana modalna na rzecz kolei nie jest obecnie możliwe. W oczekiwaniu na modernizację infrastruktury kolejowej i ukończenie tunelu bazowego Brenner konieczne jest zatem zniesienie obowiązujących obecnie w Austrii zakazów przejazdu przez Tyrol zadeklarował Prezes ANITA Thomas Baumgartner.
Włoskie stowarzyszenie ANITA od pewnego czasu apeluje o przywrócenie prawa do swobodnego przepływu towarów przez przełęcz Brenner, prosząc ministra Salviniego o wszczęcie postępowania w sprawie naruszenia unijnych przepisów przeciwko Austrii, która od lat uniemożliwia wymianę towarów w sposób protekcjonistyczny i dyskryminacyjny towarów między Włochami a Europą Północną -
Gdy Austria zniesie zakazy - wtedy możemy dyskutować
.
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels