Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W oponach tkwi ogromny potencjał oszczędności

Utworzona: 2023-05-15


Na początku maja wystartował europejski roadshow Continental Commercial Vehicle Tires. Interaktywny, pokazowy zestaw ciężarowy przemierzy ok. 50 tys. km i odwiedzi klientów w 35 krajach – od 22 maja do 2 czerwca będzie w Polsce.

Myślą przewodnią trasy promocyjnej marki Continental jest kompleksowe podejście do zarządzania oponami do pojazdów użytkowych, wykraczające daleko poza zwykłą sprzedaż i kładące nacisk na najniższe całkowite koszty jazdy (ang. Lowest Overall Driving Costs, w skrócie LODC). Firma technologiczna będzie w szczegółach pokazywać klientom w Europie, co ma do zaoferowania – na żywo, podczas ROADSHOW.

Pokazowy zestaw ciężarowy z ciągnikiem Volvo i specjalną naczepą z interaktywną przestrzenią prezentacyjną osiągnięć technicznych i technologiczych marki Continental wystartował 2 maja br. w Łotwie, a następnie przez Estonię i Litwę skieruje się do Polski. W naszym kraju będzie przebywać od 22 maja do 2 czerwca, przemieszczając się między Warszawą, Katowicami i Poznaniem. Na zakończenie pobytu, 2 czerwca, ten wyjątkowy zespół pojazdów pojawi się na Autodromie Jastrząb podczas Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland.

Mają wpływ na ponad połowę kosztów floty

Ciężarówka uda się później do innych krajów Europy (łącznie 35), gdzie będzie obecna na targach i imprezach dotyczących pojazdów użytkowych pod hasłem „Twoja firma, nasze rozwiązania”.

Koszty operacyjne floty, na które wpływ mają opony, stanowią ponad 50% kosztów całkowitych. Optymalny dobór opon, zarządzanie serwisem oparte na danych i bieżnikowanie ogumienia mogą znacznie zmniejszyć te wydatki. Właśnie na tym chcemy skupić się, pokazując w całej Europie, że opony są nie tylko czarne i okrągłe, ale mają również ogromny potencjał oszczędnościowy. Nasza ciężarówka prezentuje najnowsze produkty i rozwiązania Continental ukierunkowane na zrównoważony rozwój, efektywne zarządzanie oponami i cyfryzację. Koncepcja roadshow wpisuje się w nasze kompleksowe podejście do doradztwa i jest wyrazem bliskości z klientem, którą praktykujemy zarówno po stronie rozwoju produktu, jak i w zastosowaniu naszych niestandardowych rozwiązań
wyjaśnia Enno Straten, Head of Strategy, Analytics and Marketing, Replacement Tires w Continental, odpowiedzialny m.in. za rynek europejski.

Specjalistyczna wiedza i ciekawostki na blogu

Za kierownicą Volvo ciągnącego interaktywną naczepę siedzi 42-letni Ronny Nittmann z hanowerskiej firmy transportowej Böhm, który relacjonuje swoje wrażenia z podróży po Europie na specjalnym BLOGU. Przewoźnicy, menedżerowie flot, planiści transportu oraz kierowcy ciężarówek znajdą tam, oprócz aktualnych lokalizacji pokazowej ciężarówki, także wiele innych informacji dotyczących m.in. transportu i logistyki w poszczególnych krajach, opon do pojazdów użytkowych do różnych zastosowań, zarządzania flotą i tachografów, a także perspektyw e-mobilności.

Namacalnym dowodem zmian jakie zachodzą w branży środków transportu jest bezemisyjna ciężarówka Designwerk High Cab Semi 6x2T, którą będzie można zobaczyć w akcji na niektórych odcinkach roadshow. Jej niezaprzeczalnym atutem jest stosunkowo duży zasięg pomiędzy ładowaniami. Szwajcarska firma Designwerk jest partnerem marki Continental.

Nowości dla ciężkich i lekkich

Pokazowa ciężarówka i związane z nią treści podkreślają kluczowe zagadnienia, które mają obecnie największy wpływ na branżę TSL. Optymalizacja kosztów i redukcja emisji dwutlenku węgla w celu spełnienia ambitnych celów UE to dwa najbardziej palące wyzwania, przed którymi stoją operatorzy flot w Europie. W realizacji tego zadania pomagają im opony o niskim oporze toczenia, które przynoszą redukcję zużycia paliwa i emisji spalin.

Przykładem nowa linia opon Conti Hybrid, wyróżniona niedawno nagrodą Red Dot Award 2023 w kategorii wzornictwo produktu, która oprócz zmniejszenia wydatków na paliwo oferuje również wydłużenie przebiegu o 20% w stosunku do poprzedniej generacji. Producent zapewnia, że modele Conti Hybrid HS5 na oś prowadzącą i HD5 na napędową będą dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach jeszcze w tym roku. Roadshow będzie również miejscem prezentacji niedawno wprowadzonej na rynek opony Conti VanContact Ultra. Jej wyróżnikiem jest wyjątkowo mocna ściana boczna podwyższająca trwałość. Ogumienie to zaprojektowano przede wszystkim z myślą o tzw. dostawach ostatniej mili.

Trzymać koszty w ryzach

Pokazowa ciężarówka zademonstruje również potencjał koncepcji ContiLifeCycle. Ponowne wykorzystanie karkasów opon pomaga operatorom flot obniżyć koszty. Ważny jest również aspekt ekologiczny – podczas bieżnikowania zużywa się mniej surowców i emituje mniej zanieczyszczeń niż w przypadku produkcji nowej opony. A jeśli mowa o wydatkach, Continatal wdraża w życie koncepcję LODC, czyli najniższych całkowitych kosztów jazdy. To kompleksowe doradztwo w zakresie zarządzania oponami, które pomaga flotom obniżyć koszty operacyjne i utrzymać je na niskim poziomie.

Od monitoringu do zarządzania zasobami

W obszarze cyfryzacji floty, monitorowania opon i konserwacji predykcyjnej, producent ogumienia oferuje pakiet rozwiązań cyfrowych ContiConnect, które są również prezentowane w ciężarówce pokazowej. Rejestracja danych, takich jak ciśnienie, temperatura, głębokość bieżnika i stan opon, oznacza przejście od klasycznego monitorowania ogumienia do inteligentnego zarządzania aktywami. Platforma ContiConnect gromadzi wszystkie dane dotyczące stanu i historii ogumienia w jednym systemie, umożliwiając indywidualne śledzenie każdej opony. Użytkownicy otrzymują również alerty i zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach, temperatury i głębokości bieżnika, a także terminów przeglądów.

Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels